Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Almanya'nın Türkiye politikası
« önceki   123 ... 757677 ... 124125126   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 76
Karaman Ahmet
7 ay önce - Sal 18 Nis 2017, 11:48

Trumpin sözcüsünü beklemeden telefona sarilip, Erdogani kutlamasi, Almanyada sok etkisi yaratti.

Mus-ti

7 ay önce - Sal 18 Nis 2017, 11:54

Alıntı:
Nasil ki Turkiyede referandumda 1 milyon 400 bin oyla evet kazandiysa Almanyada da insallah 1 milyon 400 bin Turkun oyuyla Turkiye dusmani partiler iktidardan uzaklasacaktir

iste bu biraz zor. Almanlar dis politikada tek yürek olmasini bizden iyi yapiyor. Su an Türkiye düsmani olmayan parti yok gibi görünüyor. Hepsi Türkiye üzerinden Politika yapiyor. Halk sevmediginden partilerde secmeni kizdirmamak icin irkci ayagina gidiyor.

Misafir 325

7 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 19:37

Oldurulen Tugce albayrak in sirp katilini 3.yilinda serbest biraktilar. Nerde avrupadaki hak hukukdan dem vuran tencere tavacilar.

Cenk Gültekin
site denetçisi

7 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 19:41

Birde Almanların huzurunu bozmasın diye sınırdışı edilip 8 yıl Almanya'ya giriş yasağı verilmiş..

Komedisin avrupa..!!

Volkan Cordan

7 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 20:12

Alıntı:
Nasil ki Turkiyede referandumda 1 milyon 400 bin oyla evet kazandiysa Almanyada da insallah 1 milyon 400 bin Turkun oyuyla Turkiye dusmani partiler iktidardan uzaklasacaktir

Almanya`da 1 milyon 400bin Türk kökenli Alman vatandaşı seçmenin ancak 3/1 "Türkiye eksenli" oy kullanır.
Geriye kalan Kürt,mezhepsel olarak Alevi kesim, sol kesim + asimile olmuş insanlar BIG veya ADD gibi muhafazakar ve Türkiye ekseninde olan partilere oy vermez. Bunlar daha ziyade mevcut Alman partilerinde yer edinip, Türkiye`yi vurmayı tercih eder. Alman partileri de bu kitle için, listelerinde belirli sayıda "vitrin Türkü" aday gösterir.

Alıntı:
Mus-ti'nin bahsettiği her iki parti de çok yeni. ADD Mayıs'da Kuzey Ren Westfalya eyalet seçimlerine katılabilmesi için daha imza ve üyeye ihtiyacı vardı. Şuan durum ne takip edemedim.

ADD Mayıs`taki Kuzeyren Vestfalya eyalet seçimlerine katılıyor. Tüm yasal prosedürleri yerine getirdiler.

Alıntı:
BİG parti kurucusu ve Genel Başkanı Haluk Yıldız benim hem üniversiteden hem de Bursa'dan arkadaşım. Birlikte zamanında turizm şirketi kurmuştuk, daha doğrusu benim patronumdu Partiyi kurarken de destek istedi. O da seçimlerde 0.5 oy oranı almayı hedefliyor şuan. Her iki parti de çok yeni, teşlilatlarını tamamlayamadılar henüz.

Her ikiside ama klasik "Türk hastalığına" kapılıp kavagalık durumda! Konu: "Sen niye bana katılmadın, ben sana niye katılayım".

BIG`in Haluk Yıldızı birkaç kez Alman TV`lerine davet edilip "AKP sempatizanı" konumunda tartışmalara katıldı. ADD`de ise bunu genelde kurucusu işadamı Remzi Aru üstleniyor.
Benim açımdan her ikisi de henüz Alman siyasetini ve medyasını doğru kavramış değiller ve zorlanıyorlar.
Zamanla olabilir belki...ama yıllar gerekecektir.

Alıntı:
Onlar iki ayni ideolojide Türk partisi olarak birlesemezken, Hollandada Türkler tarafindan kurulan DENK Partisi yanina Faslilarida koydu ve su anda 2 Türk 1 Fasli meclise girdiler.

Ancak DENK ve Hollanda`daki en önemli avantaj seçim barajının olmayışı. Aldıkları oy oranında temsil hakkı elde ettiler. Almanya`da ise %5`lik baraj sözkonusu.
Yukarda da belirttiğim gibi maksimum 500binlik bir oy potansiyeli ile bu barajı geçmek oldukça zor.

Alıntı:
Elbette destek olunabilinir, teşkilatlanmalarında yardımcı olunabilir, üye olunabilir, fakat seçimlerde oy vermek şuan için faydası olmaz.

Katılmıyorum.

Elbette barajı geçemiyecek diye, boşa oy kullanılmış algısı oluşabiler. Ancak ben yinede "tepki oyları" olarak bu gibi partilere yönelmeyi, oy kullanmamaya veya daha kötüsü Alman partilerin "vitrin Türk" adaylarına oy vermekten daha faydalı bulurum.

Bu günlerde bütün Almanya "nasıl olurda burdaki Türklerin %63`ü Erdoğan`a oy verebilir" diye köpürürken, seçimlerde bir ikinci hamle olarak bu partileri güçlendirmek en doğru hamle olur kanımca.

Bu gibi konularda uzun soluklu düşünmek lazım.

OkanY
7 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 20:22

Gurtbetçi arkadaşlarda "Almanya'yı ele geçirelim. Türkiye adına ajanlık yapalım" tarzında bir anlayış görüyorum.

Çok sakat bir durum bu.

Almanlar takındıkları tavırda haklı. Müslüman ve Müslüman ülke kökenli göçmenler sorun çıkarıyor.

Volkan Cordan

7 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 20:50

Alıntı:
Gurtbetçi arkadaşlarda "Almanya'yı ele geçirelim. Türkiye adına ajanlık yapalım" tarzında bir anlayış görüyorum.

Madem orda bir hatırı sayıda diasporamız var, lobi babında yapılandırıp faydalanmak lazım.

Haaaaaa.......

...bazı "medeni,ileri demokrasi" ülkeleri gibi bizde Almanya`da vakıflar,STK`lar kurarark, bütçe pompalayıp da "ajanlık" yaptırabiliriz. Senin açından sorun yoksa...bana da uyar.

Hemen Almanya`da da:

Hüsamettin Adenauer Vakfı
Heinrich Ebuzittin Böll Vakfı
Friedrich Ebert Malkoçoğlu Vakfı

vs. kuralım, fonlayalım ve Alman devleti ile sorunlu kitlelere STK şemsiyesi altında "demokrasi" getirelim.
Özellikle doğu Almanya`da demokrasiye aç büyük bir kitle mevcut.

Alıntı:
Almanlar takındıkları tavırda haklı. Müslüman ve Müslüman ülke kökenli göçmenler sorun çıkarıyor.

Onun için zaten 1 milyon üzeri Suriyelilere kapıları açtılar zaten. Sahi Suriyeliler "patates dini" mensubumuydu?

Alıntı:
Çok sakat bir durum bu

Alamanya DNA`sında olağan bir durum....önce museviler, şimdi müslümanlar. Günah keçisi bulmakta üstlerine yok.
ABD zamanında kanırta kanırta demokrasiyi 1000 librelik bombalar ile getirmeseydi...diyeceğim ki Almanlar demokrasiyi icat etti ve bizi ve demokrasimizi o kadar düşünüp endişeye kapılıyorlar.

OkanY
7 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 21:05

Suriyeli mültecilerin kabul edilmesi A.Merkel'in hatası olarak görülüyor.

Yahudiler konusuna gelirsek. Yahudiler Almanya'nın yerlisiydi ve çok üst seviye insanlardı.

Şimdi Almanya'da bulunan yabancılar ise 3. Dünya ülkelerinden gelen tipler. Hepsinin gerçek ülkekeri var.

Misafir b15

7 ay önce - Pts 24 Nis 2017, 14:53

Müslümanlar kendi ülkelerinde nasıl başkalarına duşmanlık ediyorsa aynısı avrupa da olunca şikayet etmesinler. Irkçılık her koşulda kotu olmalı.

Avrupa da yaşayıp Türkiye şöyle güzel diyenler ülkelerine dönsünler. Ben vize alırken 1000 tane takla atiyorum.

Mustafa Taşlı
site denetçisi

7 ay önce - Pts 24 Nis 2017, 15:10

Alıntı:
Müslümanlar kendi ülkelerinde nasıl başkalarına duşmanlık ediyorsa aynısı avrupa da olunca şikayet etmesinler. Irkçılık her koşulda kotu olmalı.

Avrupa da yaşayıp Türkiye şöyle güzel diyenler ülkelerine dönsünler. Ben vize alırken 1000 tane takla atiyorum

İnsanlar para kazandığı yere mecburdur ama memleket hasreti çekerler. İnsanını, vatanını, bize dair herşeyi özler. Bunda garip birşey yoktur.

sayfa 76
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 757677 ... 124125126   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET