Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1092

Cumhurbaşkanlığı sistemini destekliyor musunuz?
EVET 49.8%  49.8%  [332]
HAYIR 50.2%  50.2%  [335]
Toplam Oy : 667

alim80
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 20:09

Alıntı:
Tuzak şu, Türkiye'de Kürdistan yapılanmasının altını hazırlayacaklar, daha sonra PKK Barzani'yi devirip hepsini ele geçirecek.
Herşey self-determinasyona, tek bir referanduma bakar.

Bunu artık sokkataki çocuk bile biliyor. İngiltere'nin ve Amerika'da ki bir kanadın planı buydu.

Bizi sizi büyütüyoruz yalanı ile kuzey Irak'ı bize monte edip devam eden süreçte entegre olan tüm kurtleri tek parça halinde bağımsızlığa suruklemekti.

Türkiye cumhuriyeti devleti onlar giderken dönüyordu.kim kime oyun oynarmış iyi gördüler.

Benim bahsettiğim yol tamamen Türkiye'nin kendi yürüttüğü yoldur.

fatih413
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 20:23

Birileri takmış eyalet sistemi diye. O yüzden "Hayır" oyu vermişler.
Öyle düşünenler Türkiye düşmanlarının "bir referandumu bile beceremediler" demesine sebep oldu.
Federasyon olmasın diye "Hayır" oyu verdiğini söyleyenlere,
hem cinsleri "Gezi zekalılarla" aynı muamele yapmak gerek.

Ben eyalet sistemi taraftarı değilim ama valilerin halk tarafından seçilmesini istiyorum.

Şunu da biliyorum.
Dünyada federasyonla yönetilmeyen süper güç yok; tarihte de yok, günümüzde de yok.
ABD, Rusya, Çin hepsi federal devletler.
Osmanlı, Selçuklu, Bizans, Roma, Britanya, Çin, Moğol imparatorlukları; hepsi eyaletleri olan devletlerdi.
O kadar büyük coğrafyalar ancak eyaletlerle yönetilebilir.

Federasyonla yönetilen ülkelerin bir çok eyaleti;
bir çok devletin alanından daha büyük alana sahip,
bir çok devletin nüfusundan daha fazla nüfusa sahip,
bir çok devletin ekonomisinden daha büyük ekonomiye sahip.

Türkiye'nin ekonomisi mi daha büyük, ABD'nin Kaliforniya eyaletinin mi? (GDP:2.496 trillion $ 2015)
Türkiye'nin yüz ölçümü daha büyük, Rusya'nın Yakutistan eyaletinin mi? (Yüzölçüm: 3.103.200 km²)
Türkiye'nin nüfusu mu daha fazla Hindistan'ın Batı Bengal eyaletinin mi? (Nüfus: 91,347,736)

Türkiye süper güç olma hayali bile olmayan bir ülke olduğundan, Federal sisteme geçmez.
Üniter yapıyla da en fazla bölgesel güç olabiliriz. Ben buna razıyım.
Japonya gibi valilerinin halk tarafından seçildiği, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmiş bir ülke.

ahmet28
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 20:45

ABD zaten konfedarasyoncu savaş zamanında bölündü, bölünen parçaları bir araya topladılar Başkanlıkla.

Rusya ve Çin'in askeri gücünü göz ardı ediyorsunuz. Üstelik nüfus olarak homojen ülkeler.

Çin'in %95'i tek etnik grup ve Rusya'da çok Rus nüfus var.

Türkiye'nin onlar gibi askeri gücü yok ve nüfusuda çok homojen değil hatta hiç değil.

''Ayranı yok içmeye..'' diye başlayan söz buradada geçerli.

zaferp

1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 21:46

Eyalet sistemi gelecek diye hayır verenler büyük hata yaptılar. Çünkü bu ülkeye eyalet sistemi gelmez. Ümitlenmeyin.

KeNaN KöR
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 22:00

(+)

Türkiye'ye karşı tarafsızlıktan uzak ve önyargılı yaklaşan Avrupa Birliği çifte standartlarına bir yenisini daha ekledi. Terör örgütlerine yakın veya sempatizan gözlemcileri seçime göndermekle yanlışlarına devam ediyorlar...

harun82_44
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 22:02

Yav yeter yeter .Denetimi oy pusulalarinin sahtelwrinin onbinlerce basıldığı çöplük lerde gerçeklerini gizlenir yakıldı gi denetimi onbinlerce insanın gitmeden oy kullandığı günlerden bu günlere geldik..Valla tv izlemiyorum kaç gündür. Neymiş bu Chp yav bir parti sürekli yanlış için hareket eder mi az millet devlet vatan halk için çalışın.Sonuç evet çıktı..yeter da..Yav 15 yıldır niye yüzde 30 u geçemiyor uz 28 üzerine çıkamıyorum bu ülkede yüzde 2 oy arttırmak bu kadar mı zor.bunu bile yapamıyoruz deyin.İçiniz kin nefret yeter da.Az kendi partinizide eleştirin. Niye böyle bir genel Başkanımız var deyin.AZ KENDİNİZİ NİYE BU ÜLKEDE OY ARTİRAMİYORUX DİYE DÜŞÜNÜN. İYİ BİR MUHALEFET OLSA BU ÜLKEDE KOTUMU OLUR.

Ynstrn
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 22:05

agİT mi? İt ne arar la pazarda

zaferp

1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 22:08

Alıntı:
Neymiş bu Chp yav bir parti sürekli yanlış için hareket eder mi az millet devlet vatan halk için çalışın.Sonuç evet çıktı..yeter da..Yav 15 yıldır niye yüzde 30 u geçemiyor uz 28 üzerine çıkamıyorum bu ülkede yüzde 2 oy arttırmak bu kadar mı zor.bunu bile yapamıyoruz deyin.İçiniz kin nefret yeter da.Az kendi partinizide eleştirin. Niye böyle bir genel Başkanımız var deyin.AZ KENDİNİZİ NİYE BU ÜLKEDE OY ARTİRAMİYORUX DİYE DÜŞÜNÜN. İYİ BİR MUHALEFET OLSA BU ÜLKEDE KOTUMU OLUR

Chp ne zaman bu ülkenin hayrına bir iş yaptı ki şimdi yapsın. Yine ülkeyi germe derdindeler her zaman olduğu gibi

Mert_öz14
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 22:13

İhtimal vermiyorum ama olur da referandum iptal edilip yeniden sandığa gidilirse Evet oranı artar
Çünkü son günlerde ortaya atılan eyalet sistemi spekülasyonları halkın zihnini bulandırmıştı.. ayrıca son bir haftadır oynanan oyunlar hayırcıların gerçek yüzünü, amacını ortaya çıkarmış oldu.

alim80
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 22:20

Bırakın bugünü seçim ertesi CNN nin yaptığı araştırmaya göre bile referandumdan 1 gün sonra tekrar yapılsa yüzde 55 evet oyu çıkıyor.

Evet oyu verenlerin yüzde 100 u tekrar veririm derken

Hayır oyu verenlerin yüzde 86 si tekrar hayır veririm diyor

(+)

En son alim80 tarafından Cmt 22 Nis 2017, 02:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1092
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET