Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Emre hazar
5 yıl önce - Çrş 27 Şub 2013, 16:46Türkiye çileğe doyacak

Türkiye'nin önemli çilek üretim merkezlerinden biri olan Silifke ilçesinde, mart ayı sonu itibariyle çilek bolluğu yaşanmasının beklendiği bildirildi.

Seralarda hasadına kasım ayında başlanan çileğin açık alandaki fidelerinin ise bu dönemde budama işlemleri yapılıyor. Hava koşullarının iyi gitmesi, zaman zaman da sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle mart ayı sonunda tarlalardan da hasada başlanması planlanıyor.

Silifke Ziraat Odası Meclis Başkanı Durhasan Akarca, mart ayı sonunda da ilçe genelinde çilek bolluğu yaşanacağını belirtti.

Şu anda çileğin kilosunun 3 liradan satıldığını vurgulayan Akarca, tarlalardaki hasadın başlamasıyla fiyatların daha da aşağıya çekileceğinin tahmin edildiğini vurguladı.

Temmuz ayı sonuna kadar hasadı devam edecek çileğin 20 bin tonunun Rusya başta olmak üzere talebe göre çeşitli ülkelere ihraç edileceğini anlatan Akarca, kalan kısmın ise yurt içinde pazarlanacağını kaydetti.


http://www.kenthaber.com/akdeniz/mersin/Haber/Gen ...b0a1c7b699Oğulhan
1 yıl önce - Cmt 07 Oca 2017, 02:00

Tropicana da Silifke'nin çileğini keşfetti. Gerçekten tadı harika. Ama ben yine de Mersin'de hakiki çilek suyu yapılan yerleri tercih ederim. Yine de Mersin'in dışındaysanız (ki ben dışındayım) Tropicana Silifke Çilek Nektarı harika bir lezzet.Emir ERTEN

1 yıl önce - Pts 27 Mar 2017, 16:04Emir ERTEN

1 yıl önce - Cum 21 Nis 2017, 20:35


(+)


Oğulhan
1 yıl önce - Çrş 26 Nis 2017, 01:51

Mersin Silifke'deki Çilek entegre tesislerinden tüm dünyaya gönderilen leziz çilekler


(+)
(+)
(+)
sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler