Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 526
OsMaN UyGuN

1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 08:23

Alıntı:
Buradaki Akhisar bağlantısıda çok önemli. Otoyolun Akhisar'ın ışıklarını bypass etmesi de çok iyi olacak.

Aslında Otoyol Akhisar'ın fazlaca dışından geçiyor.
Burada yapılması gereken devlet yolu için by-pass projesi.. hem de çok acil..

kuraitoru
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 09:48

Alıntı:
Aslında Otoyol Akhisar'ın fazlaca dışından geçiyor.
Burada yapılması gereken devlet yolu için by-pass projesi.. hem de çok acil..

Bencede Devlet yolunu bypass etmesi için çevreyolu yapılması daha önemli ama kuzey çevreyolu ile ilgili hiçbir çalışma malesef yok. Otoyol çalışmaları en azından ilerliyor ve çevreyolundan önce bitecek gibi duruyor.

Misafir 4a4

1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 10:26

Otoyol tamamlanınca transit trafiği çekeceği için Akhisar'ın trafiği rahatlamaz mı? Bir başka çevre yoluna gerek kalır mı?

Misafir 707

1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 11:04

Kuzey egeden sahilden ve bergama-soma-kirkagac istimaketinden gelip Salihli üzerinden afyon veya denizliye gidenlerin Kırkağaç (bakır kasabası mezarlık) tan girip de akhisara 10 km ötedeki otoyoldan çıkıp tekrar Akhisar'a girmezler. Onlar zaten halihazırda bölünmüş yol olan devlet yolundan gelirler. O bakımdan akhisardaki çevre yolunun tamamlanması gerekir. Aynı şekilde Balıkesir'in güneyinde Akhisar yoluna yakın olan bir araç, yolu uzatıp da Edremit yoluna çıkmaz, mevcut devlet yolundan Akhisar a gelir. Dolayısı ile Akhisardaki kuzeybatı çevre yolu bir an önce yapılması o bölgeden gelen transit trafiği rahatlatacaktır.

onur2016
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 12:47

yeni otoyolda saruhanlı kavsagından ege universitesi kavvsagı tahmini 80 km civarı olur.8 km fark oldugunu ben sanmıyorum.

yeni yolda saruhanlı kavsagı (ishakcelebiden )manisa 20 km civarı surer(eski yolda zaten 25 km civarı )

manisadan turgutlu 28 km

turgutludan ege universitesi kavsagı 45 km 83 km civarı.hadi 5 km yol kısalsın diyelim.78 km olur

.su anki saruhanlı kavsagından izmir ege universitesi kavsagı 56 km. bornovadan gelen cogu kisi saruhanlı kavsagına kadar yeni yapılan otoyolu kullanmaz(tabi sabuncubeli tunelinin acıldıgını varsısıyorum =

zeki89
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 12:56

Arkadaslar, yolu yapan zaten yapiyor arada sirada bir resim atin bari. tessekurler.

Misafir a9f

1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 14:13

Alıntı:
yeni otoyolda saruhanlı kavsagından ege universitesi kavvsagı tahmini 80 km civarı olur.8 km fark oldugunu ben sanmıyorum.

Onur Bey,

İshakçelebi yakınlarında inşa edilen Saruhanlı Kavşağı'nın Gebze Muallimköy'deki otoyol başlangıcından mesafesi: 339,6 km

Otoyolun sonu: 407,8 km

(Mesafeye ilişkin bilgileri eski mesajlarda bol bol bulabilirsiniz.)

İki kavşak arası mesafe: 407,8 - 339,6 = 68,2 km

Misafir f55

1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 14:22

maliyetten ötürü otoban kullanımı kısır kalacaktır. şayet tır ve kamyonlar otobanlardan gitmesi zorlanırsa gıda enflasyonu tavan yapacaktır

Misafir c39

1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 14:34

Bu arada, 68,2 km yazdığım yer, aşağıdaki resimde görülen İzmir Çevre Yolu bağlantısı.

Ben bu bağlantıdan sonra Çeşme'ye devam ettiğim için buraya kadar olan mesafeleri kıyaslıyorum.

Otoyolda gişe yüzünden de 1 km'ye yakın dolanıyorsun, İshakçelebi'de bağlanırken. O yüzden 69 km diyorum.

Aynı yerden aşağıdaki resimde gözüken kavşak, şimdiki yolla 61 km sürüyor: https://goo.gl/maps/m871pGYQuWy

Otoyol bitince ise aynı yerden aşağıdaki kavşak 69 km olacak.

Demek ki 8 km uzayacak.

Misafir 7d1

1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 21:43

Susurluk tan aydın Söke ye gideceğim . izmir aydın otoyolununa Sabuncu beli üzerindenmi gitmek, yada yeni açılan Kemalpaşa bornova üzeri gitmekmi. Hangi yol bana avantaj sağlar. Yardımcı olursanız sevinirim.

sayfa 526
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM