Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
osman yörükoğlu
6 gün önce - Çrş 19 Nis 2017, 21:55

Bazı yaştaki insanların bilmemesi normal.Mesela 70 yaşındaki birisine Denizli'de deniz var mı diye sorsan var der.Ama şu an en az lise mezunu olup da bilmeyen cahil olduğundan bilmiyordur.

Misafir d80

6 gün önce - Çrş 19 Nis 2017, 22:07

osmanbey oyle demeyin univeritede adanada birakin deniz oldugunu buyuksehir oldugunu bilmeyen hatta doguda yer alan bir sehir sanan insanlar vardi

yuceladana
5 gün önce - Cum 21 Nis 2017, 05:30

İnsanlar yollarda sokaklarda bütün lokanta tabelalarında öyle sık Adana Urfa kebap lafını
birlikte görüyorlar ki, Güneydoğu izlenimi olması normal oluyor bu durumda, temel sebep
bu kebap hikayesi, başka hiçbir şeyde aramayın, insanlar algılar üzerinden kanı ediniyor,
düşünerek değil. Bir Adanalı başka bir kente gitsin, o bile bir süre sonra bu algının ne
kadar kuvvetli olduğunu düşünecektir, tersini söylemek onun için bile zor gelecektir,
çünkü genel yargıya öyle ters ki, inanın garip karşılanacağını düşünecektir.

yusufsezgin
4 gün önce - Cum 21 Nis 2017, 12:25

Alıntı:
İnsanlar yollarda sokaklarda bütün lokanta tabelalarında öyle sık Adana Urfa kebap lafını
birlikte görüyorlar ki, Güneydoğu izlenimi olması normal oluyor bu durumda, temel sebep
bu kebap hikayesi, başka hiçbir şeyde aramayın

Vallahi de doğru, villahi de doğru. Bazı mekanlar da bilerek bu imaj oluşsun diye yapıyor emin ol.
Bununla birlikte maalesef ki biz şehir milliyetçisi değiliz. Ben 30 yaşındayım. Hayatım boyunca Karataş ve Yumurtalıktan başka yerde yaz tatillerimi geçirmedim. Geçirmem de. Ben kentime aşığım. Ama yaz gelince mersin'e kaçanlar da biraz bu imajı oluşturuyor. Kişi, yaz gelsinde Mersin'e gidelim diyor. Doğal olarak bunu Adana'yı bilmeyen birinin yanında söylediğinde kafada direk haa Adana'da deniz yok demek ki imajı oluşuyor

Misafir 33e

4 gün önce - Cum 21 Nis 2017, 12:35

Yumurtalık ilçesinin ismi değişmeli, daha modern sahil kenarını andıran bir isim konmalı.

Karaman Ahmet
4 gün önce - Cum 21 Nis 2017, 14:07

Bu is isimle filan olacak is degil.

Karatas ve Yumurtalik ilceleri turizme daha cok yatirim yapmali, var olan tarihi kalintilara önem vermeli, restore etmeli ve ilcenin turizm reklamlarinda öne cikarmali.

Icabinda Hatay ve ilceleriyle turizmde is birligi düzenlenmeli ve iki sehirin kumsallari arasinda turizme yönelik tekne turlari düzenlenmeli.

Misafir 044

4 gün önce - Cum 21 Nis 2017, 14:11

Adana da kebapçılarda urfa kebabı yazan bir tabela göremezsiniz

cihan17
4 gün önce - Cum 21 Nis 2017, 14:17

denizi nasıl temiz i,kumsal var mı.tesis var mı?

Misafir a9f

4 gün önce - Cum 21 Nis 2017, 14:20

Urfa, acısız kebap için İstanbul'da uydurulmuş bir ad değil mi?

Misafir 1ca

4 gün önce - Cum 21 Nis 2017, 14:30

Adana'da Deniz olmadığını sananlar varsa bu onların cahilliği, haritaya bakmak akıllarına gelmiyor mu ? Bu milletin.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET