Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ Belediyesi 2014-2019 Dönemi Projeleri ve Çalışmaları Yeni
« önceki   123 ... 848586 ... 114115116   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 85
KRAL456
1 yıl önce - Pzr 02 Nis 2017, 23:31

BELEDİYE VİTESİ YÜKSELTTİ

Elazığ’ın tarihi öneme sahip mekânlarından biri olan Hürriyet ve Şıra Meydanı’nda yenileme ve düzenleme çalışmaları başladı. Çarşı ve Sarayatik mahallelerini kapsayan tüm cadde ve sokaklarda başlatılan çalışmalar 3 ay gibi bir sürede tamamlanarak bölge daha modern bir görünüme kavuşacak.

Elazığ Belediyesi şehrin en kalabalık meydanlarından olan Hürriyet ve Şıra Meydanı’nda yeni bir düzenlemeye gidiyor. Yeni düzenleme, hem esnafın hem de yayaların işini kolaylaştıracak.
Yaz aylarına adım adım yaklaşılırken bir yandan Orduevi Üç Katlı Kavşak Projesi’ni hayata geçiren bir yandan da Zafran Mesire alanındaki çalışmaları sürdüren Elazığ Belediyesi, şehrin dört bir yanında adeta şantiye belediyeciliğini başlattı.
Yılların sorun yumağı haline gelen birçok konuya çözüm bulan Mücahit Yanılmaz idaresindeki Elazığ Belediyesi vatandaşlardan büyük takdir topluyor.

ŞEHRİN EN ESKİ MEYDANLARINDAN HÜRRİYET MEYDANI 3 AYDA TAMAMLANACAK

Belediye tarafından Hürriyet Meydanı’nda başlatılan çalışmalarla kaldırım, tretuar, aydınlatma direkleri ve yolların tek şerit olarak düzenlenmesi araç trafiğini de önemli oranda rahatlatmış olacak. Yıllardır Hürriyet Meydanı’nın gece aydınlatma probleminin bulunduğunu ifade eden esnaflar, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a buraya bir çözüm ürettiği için teşekkür ettiler.

Hürriyet Meydanı’nda belediye tarafından yürütülen çalışmalar 3 ay gibi kısa bir zamanda tamamlanarak, meydan yeni yüzüyle hem vatandaşın hem de esnafın hizmetine sunulmuş olacak. Çarşı ve Sarayatik mahallelerinde alt yapı çalışmaları yapıldığından dolayı belediyenin yürüttüğü meydan düzenleme işlemlerinde trafik olağan seyriyle devam edecek ve vatandaşlar bu konuda mağdur olmayacak.

ŞEHRİN GÖRÜNÜMÜ DEĞİŞİYOR

Göreve geldiği 30 Mart 2014 tarihinden bugüne birçok projeyi hayata geçiren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, en iyi hizmetin insana yapılan hizmet olduğunu her defasında dile getirerek, Elazığ’ı bölgesinde lider konuma taşıyacaklarını ifade etmişti.
Elazığ Belediyesi’nin Hürriyet ve Şıra meydanlarında başlatmış olduğu yeni düzenlemeyle özellikle trafikte tek şerit uygulaması büyük önem arz ediyor. Bu sayede araç trafiği hem daha rahat seyretmiş olacak hem de esnaf bu konuda büyük oranda rahatlamış olacak.

ESNAFLARDAN BAŞKAN YANILMAZ’A TEŞEKKÜR

Hürriyet Meydanı esnafları Elazığ Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaların takdire şayan olduğunu belirterek, “1989 yılından beri burada esnafım ve şimdiye kadar burada asfalt çalışmasından başka bir şey gerçekleşmemişti. Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz’a meydanımızı önemsediği için teşekkür ederiz” dedi.
Bir diğer esnaf ise, “Meydanda özellikle gece aydınlatmalarının yapılması burayı daha çok canlandıracak, belediyenin kısa sürede meydandaki çalışmaları tamamlayacağına inanıyoruz. Aynı zamanda kaldırımların yapılması da vatandaşlar için büyük bir kolaylık olacak” diye konuştu.
Belediye tarafından Hürriyet Meydanı’nda yürütülen çalışmalarla ilgili olarak başka bir esnaf ise görüşlerini şöyle dile getirdi: “3 ayda buradaki çalışmaların tamamlanması bizler için de güzel olur. Meydanın daha çok renkleneceğine inanıyorum. Buraya gelecek müşterilerimiz için de bu düzenleme gayet güzel olacak.”

Belediyenin güzel bir karar verdiğini ifade eden esnaflar, Hürriyet Meydanı’nda gündüz saat dörtten sonra kuş bile uçmadığını belirterek, yeni düzenlemeyle Elazığ’ın can damarı olan meydanın işlevinin artacağına inandıklarını belirttiler. Her nimetin bir külfeti olduğuna vurgu yapan esnaflar, burada gerçekleşen çalışmaların 40 yıl boyunca güzel bir hizmet olacağını söylediler.
Şimdiye kadar kaldırım düzenleme çalışmalarının bile yapılmadığını ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın gayretleriyle meydanda yeni düzenlemenin yapıldığını belirten esnaflar, Elazığ Belediyesi’ne minnettar olduklarını ifade ettiler.


KRAL456
1 yıl önce - Cum 07 Nis 2017, 19:22

ELAZIĞ BELEDİYESİ 2016 FAALİYET RAPORU ONAYLANDI

Elazığ Belediye Meclisi Nisan ayı oturumunda Elazığ Belediyesi’nin 2016 yılı faaliyet raporu görüşülerek, onayladı.

Elazığ Belediye Meclisi’nin 6 Nisan 2017’de gerçekleştirilen oturumunda, 2016 yılı Belediye faaliyet raporu ele alındı. Kanal Fırat ekranlarından canlı olarak yayınlanan toplantıya, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

“AMACIMIZ ELAZIĞ’A EN İYİ VE EN KALİTELİ HİZMETİ SUNMAKTIR”
Başkan Yanılmaz, 2016 yılı çalışmalarına ilişkin 1 saat 45 dk süren bir sunum gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin görseller eşliğinde detaylı bilgiler veren Başkan Yanılmaz, 2016 yılında, prensiplerinden taviz vermeden, insanı önceleyen bir anlayışla, Elazığ’a en iyi, en kaliteli hizmeti sunmak için büyük gayret sarf ettiklerini kaydetti.
“2016’DA BİR ŞANTİYE BELEDİYECİLİĞİ UYGULADIK”
2016 yılında tam anlamıyla bir şantiye belediyeciliği ortaya koyduklarını belirten Başkan Yanılmaz, “Bosna Hersek Bulvarı Peyzaj ve Altgeçit Projesi’ni 160 günde tamamlayarak, halkımızın hizmetine sunduk.
Üzerinden geçen demiryolu nedeniyle kimsenin 65 yıldır dokunmak istemediği , fakat bölge insanı için bir çileye dönüşen Kızılay Köprüsü’nü demiryolunu deplase ederek, 60 günde genişleterek, yeniden inşa ettik ve halkımızın hizmetine sunduk. Kültür Park Camii, İhsaniye Camii, Sarahatun Camii, Yeni Camii, İzzetpaşa Camii ve Nailbey Camii ile Öğretmenevi mimari dokularına uygun olarak LED aydınlatma ile yeni bir görsellik kazandırdık.
Malatya Yolu üzerinde bulunan üç adet üstgeçit ile Keban Yolu üzerinde bulunan üst geçitlerle, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, İmam Efendi Bulvarı, Beyzade Efendi Bulvarı, Ulubey Bulvarı, Malatya Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, Saray Bosna Caddesi, Necdet Doğan Caddesi, Fikret Memişoğlu Caddesi, Karşıyaka Mahallesi Çevre Yolu ve Gümüşkavak Mahallesi girişindeki sokak lambalarını LED armatürlerle değiştirerek, şehrimize yepyeni bir görsellik kazandırdık.
3 YILDA 4 MİLYON 121 BİN 63 METREKARE ASFALT SERİMİ
2016 yılında asfaltta rekor kırmaya devam ettik. Bir yandan yeni yollar açarken bir yandan da şehrimizin yaşam kalitesini artırmak amacıyla mevcut yollarımızı yeniledik, geliştirdik. 2016 yılında 2 milyon 021 bin 630 metrekare asfalt serimi ile 3 yılda toplam 4 milyon 121 bin 63 metrekare asfalt serimi gerçekleştirdik. 38 mahallemizde 2017 yılında da aynı şekilde devam edeceğiz.
Şehrin kuzey eksenli gelişimine destek sağlayacak Kuzey İmar Yolunda çalışmalarımız devam ediyor. Kuzey İmar Yolu Çaydaçıra-Teknokent Kavşağı’ndan başlayarak Zafran Mahallesi’ne, oradan Fırat Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne ve Yeni Mahalle Yunus Emre Bulvarı’ndan, Destek Hizmetleri Üst Kavşağı ve Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesi Rızaiye ek binası (Eski Askeri Hastane) önüne, Harput Yolu’ndan Ulukent Mahallesi’ne ve Şehir Hastanesi’ne ulaşacak olan toplam 11 bin 878 metre uzunluğunda, bazı kısımlarda 30, bazı kısımlarda ise 50 metre genişliğinde bir ana ulaşım yoludur. Kuzey İmar Yolu, Kuzey Çevre Yolu’nu da besleyecek önemli bir yoldur.
Yine Güney Çevre yoluna paralel, Ataşehir, Sürsürü, Hicret ve Aksaray mahalleleri arasında ulaşım ağını güçlendirerek, trafik akış hızını artıracak 5 bin 733 metre uzunluğunda ve 22 metre genişliğindeki Güney İmar Yolunda çalışmalarımız ilerliyor.
Dört şerit olarak düzenlenecek olan ve kentin güney eksenli trafik akışına önemli katkılar sağlayacak Güney İmar Yolu, dört mahalleyi birbirine bağlayarak, trafik akışını büyük ölçüde rahatlatacak.
20 metre genişliğinde, 910 metre uzunluğundaki Kaptan'ı Derya Sokak,
20 metre genişliğinde 1.930 metre uzunluğundaki Malatya Yolu Yan yolu ve 20 metre genişliğinde 1.350 metre uzunluğundaki Itri Caddesi yeni yaptığımız yollarımızdır. Bunun yanı sıra birçok yolumuzun vasfını değiştirdik.
2016 yılında 16.600,00 metre olmak üzere 3 yılda toplam 28.200,00 metre bölünmüş yol çalışması gerçekleştirdik.
2016 yılında 9.700,00 metre olmak üzere 3 yılda toplam 15.950,00 metre üç şeritli yol çalışması ile 2016 Yılında 98.006 m2 olmak üzere, 3 yılda toplam 154.575.50 m2 beton yol yapım çalışması gerçekleştirdik. 2016 yılında 12.094,00 m3 olmak üzere toplam 43.674,00 m3 taş duvar örümü gerçekleştirdik. Yine 2016 yılında 4 adet olmak üç yılda 7 adet taziye evi ile muhtarlarımızın çalışmalarına destek sağlamak amacıyla 2016 yılında 3 yeni muhtar ofisini hizmete sunduk.
Pazar yerlerimizi sokaklardan çok işlevli kapalı semt pazarlarına taşıyoruz. Vatandaşlarımızın dört mevsim güvenle alış-veriş yapacakları modern çok işlevli kapalı semt pazarlarından ikisini Doğukent ve Hilalkent’te hizmete sunduk.”


KÜLTÜR-SANAT ŞEHRİ ELAZIĞ’DA 360 ETKİNLİK
Harput’un tarihi misyonuna kavuşması için gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarına ilişkinde açıklamalar yapan Başkan Yanılmaz, bir kültür ve sanat şehri olan Elazığ’da kültür ve sanat çalışmalarına özel bir önem verdiklerini ifade ederek, 2016 yılında 168 olmak üzere üç yılda toplam 360 kültür-sanat etkinliği düzenlediklerini kaydetti.
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK
“Bu şehirde bu akşam evime yiyecek ekmek götüremedim diyen biri varsa bundan en başta bizler sorumluyuz” diyen Başkan Yanılmaz, bu amaç doğrultusunda gıdadan konfeksiyona, beyaz eşyadan mobilyaya geniş bir ürün yelpazesiyle ihtiyaç sahiplerine destek sağlan Hayır Çarşısı’nı hayata geçirdiklerini ve 2016 yılında 2414 aileye maddi destek sağlandığını söyledi.
EBEGEM’DEN 2016’DA 1043 KİŞİYE EĞİTİM DESTEĞİ
Birey ve ailelere psikolojik destek ve rehberlik hizmeti veren Aile Danışma ve Eğitim Merkezi, Anne Üniversitesi, çocukları sinemayla tanıştıran Mini Gösteri Merkezi, El Emeği Göz Nuru Çarşısı, Down Cafe gibi çalışmalara ilişkin bilgi veren Başkan Yanılmaz, gençlerin gelişimine ve geleceklerine önemli eğitim desteği sağlayan EBEGEM’in hizmetlerinin devam ettiğini,
2016 yılında düzenlenen 35 eğitim programında 1043 kişiye, 3 yılda ise toplam 1688 kişiye eğitim verildiğini kaydetti.
ŞEHİT POLİS FETHİ SEKİN MESİRE ALANI AÇILIŞA HAZIRLANIYOR
Toplam 159.500 m2’lik bir alanda sürdürülen çalışmaların tamamlanmasıyla şehrin en önemli yaşam merkezlerinden biri olacak olan yeni ismiyle Şehit Polis Fethi Sekin Mesire alanını 23 Nisan’da hizmete sunacaklarını belirten Başkan Yanılmaz, ağaç-bitki, çiçek dikimi, yeni parklar, semt sahaları gibi çevresel faaliyetlere ilişkin de bilgilendirmelerde bulundu.
ÖRNEK ÇALIŞMA
2016 yılında Türkiye’de örnek teşkil eden ve niteliği bakımından Kocaeli ve Trabzon’dan sonra üçüncü olma özelliği taşıyan aynı zamanda alan büyüklüğü açısından Türkiye’nin en büyük Hayvan Hastanesi ve Bakımevini hizmete sunduklarını ifade eden Başkan Yanılmaz, imar revize ve kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.
ŞORŞOR DERESİ ÇALIŞMALARI YÜZDE 50 ORANINDA TAMAMLANDI
Şehrin 40 yıllık problemi olan Şorşor Deresi sorununun çözüme ulaştığını ve kolekör hattı çalışmalarının yüzde 50 oranında tamamlandığını, açık kanal yapım çalışmalarının sürdüğünü anlatan Başkan Yanılmaz, projenin son aşamasına ise Şorşor Deresi çevresinin rekreasyon çalışmalarıyla cazibe kazanacağını kaydetti
ARAÇ FİLOSU GÜÇLENDİ
Altyapı çalışmalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Başkan Yanılmaz, hizmet kalitesini artırmak amacıyla da 2014 yerel seçimler öncesi 92 olan araç sayısına 2014 yılında 13, 2015 yılında 34, 2016 yılında ise 57 olmak üzere toplam 104 yeni araç eklendiğini kaydetti.
TEK KURUŞ HARCAMADAN ŞEHRE YATIRIM
Elazığ Belediyesi olarak 2016 yılının en önemli yatırımlarından biri olan Çöpten Enerji Üretim Tesisini tek kuruş harcamadan şehre kazandırdıklarını belirten Başkan Yanılmaz, bu tesisin 10 bin konutun enerji ihtiyacını karşılayacak enerji üretimi gerçekleştirdiğini kaydetti. Elazığ’a hizmet etmekten gurur duyduklarını anlatan Başkan Yanılmaz, bu gayretli çalışmaların ülke çapında çeşitli kurum ve kuruluşlardan ödül aldığını belirterek, 2017 yılında da aynı gayret ve karalılıkla çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.
Başkan Yanılmaz’ın sunumunun ardından yapılan oylamayla Elazığ Belediyesi’nin 2016 yılı faaliyet raporu onaylandı.


hakan023
1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 19:33
Yeni araçlar alınmış hayırlı olsun


Daha kaliteli hizmet için Belediye araç filomuzu yedi kamyon bir finişer asfalt serici ile güçlendirdik. Yeni araçlarımız Belediyemize şehrimize hayırlı olsun.
KEMALİYE 23
1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 21:08

Rabbim buyuk hizmetler yapmayı nasip etsin bu araclarla

oguzhan23
1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 21:34

hayırlı olsun Elazığa

NURULLA
1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 23:08

Belediye 'çöp gazı'nı elektriğe dönüştürüyor http://v.aa.com.tr/798680

Haber Tarihi : 17 Nisan 2017 PazartesiAnadolu Ajansı

Belediye 'çöp gazı'nı elektriğe dönüştürüyor

Elazığ Belediyesi, çöp gazından elektrik üretim santralinde günlük işlenen 400 ton çöpten 10 bin haneye yetecek enerji elde ediyor.

ELAZIĞ - İsmail Şen

Elazığ Belediyesince kurulan çöp gazından elektrik üretim santralinde günlük 10 bin haneye yetecek enerji üretiliyor.

Daha temiz bir çevre ve çöp sahalarındaki metan gazı salınımının önüne geçmek için seferberlik başlatan belediye, il merkezi ve ilçeleri ile Tunceli'nin Pertek, Hozat ve Çemişgezek ilçelerinden gelen evsel atıkları işleyerek Çöteli Katı Atık Depolama Sahası'nda elektrik enerjisine dönüştürüyor. Tesiste 2016 yılında atıkların işlenmesiyle üretimi gerçekleştirilen yaklaşık 15 milyon kilovat elektrik enerjisi, ulusal sisteme verildi.

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gelişmiş ülkelerde çevre kaygılarıyla doğan bu tesislerin, enerji arz güvenliğine katkı sağladığı gibi metan gazı salınımı ile patlama riskini de ortadan kaldırdığı için tüm dünyada öneminin giderek arttığını belirtti.

Çöpten 1 milyon 900 bin hanenin elektriği karşılanabilir

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, 2014 yılında belediyeler tarafından 28 milyon ton katı atık toplandığını dile getiren Yanılmaz, hesaplamalara göre bu rakamla elde edilecek biyogazdan günlük yaklaşık 2 milyon civarındaki hanenin elektrik enerjisi ihtiyacının karşılanabileceğini söyledi.

Belediyenin katı atık depolama sahasında günlük 350-400 ton arasındaki çöpün biyogaz üretimi için işlendiğini aktaran Yanılmaz, ''Aralık 2015 tarihi itibarıyla 2,8 megavat kapasiteli tesisimizi hizmete sunduk. Günlük yaklaşık 10 bin konuta yetecek elektrik enerjisini buradan temin ediyoruz.'' dedi.

Çevre dostu tesisler

Yanılmaz, çöpten elektrik üretim santrallerinde çöp gazının yakılması ile elde edilen elektrikten ekonomik fayda sağlandığı gibi ek olarak karbon salınımının önüne geçerek çevreyi de koruduğunu ifade ederek, şunları söyledi.

''Özellikle çöpten elektrik enerjisi elde ederek hem çevreyi koruyup hem de gelir elde etmenin önemli olduğuna inanıyorum. Bunu henüz hayata geçirmemiş belediyelerimizin de çöplerini düzenli şekilde depolayıp elektrik enerjisi elde edecek tesisleri hizmete sunmalarını arzu ediyorum çünkü bizler hizmet sunarken en önemli işlerimizden biri de çevreyi korumak, ona sahip çıkmak ve gelecek nesillere daha düzgün bir şekilde emanet etmektir. Bu açıdan çöpten elektrik enerjisi elde edip çevreyi korumak en önemli işlerimizden bir tanesidir.''yusufyuşa23
1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 23:30

Alternatif enerji kaynaklarına yönelmesi çok iyi oldu Belediyenin. Ülkemizde nedense rüzgardan çok istifade edilmiyor. Elazığ'ın kuzey tepelerine rüzgar tribünleri çok yakışırdı.

T wizard23

1 yıl önce - Çrş 19 Nis 2017, 18:09

Yusufyuşa23,yanlış biliyorsun.Ülkemiz rüzgar kurulu gücü bakımından avrupada 3. dünyada 7. durumdadır.

KRAL456
1 yıl önce - Prş 20 Nis 2017, 17:25

Doğukent’teki Spor Salonunda Sona Yaklaşıldı

Elazığ Belediyesi tarafından 5 Ağustos 2016 tarihinde temeli atılan ve şehrin spor tesisi ihtiyacını önemli oranda karşılayacak olan bin kişi kapasiteli 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu’nda betonarme inşaat çalışmalarında sona gelindi

Birçok müsabakaya ev sahipliği yapmanın yanında konferans, söyleşi, konser gibi çeşitli sosyal etkinlikler içinde kullanılarak şehre önemli bir katma değer kazandıracak olan spor salonu inşaatında, çatı kısımlarının yapım çalışmaları tamamlandı. Yoğun bir şekilde sürdürülen çalışmalar doğrultusunda dış cephe ve çevre düzenleme çalışmalarına başlanacak.
Gençlerin ve çocukların daha verimli zaman geçirebilmesi ve daha kaliteli bir mekânda spor yapabilmesi için Elazığ Belediyesi tarafından 7 bin metrekarelik alanda, 2 bin 285 metrekarelik zemin üzerine inşa edilen spor salonu, bünyesindeki voleybol, basketbol, hentbol sahası ve fuaye alanları ile şehre önemli bir katma değer sağlayacak.


Kirpi23
12 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 13:47


(+)


http://m.gunisigigazetesi.net/haber.php?hid=47613sayfa 85
« önceki   123 ... 848586 ... 114115116   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET