Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antalya büyükşehir belediyesi ve genel proje haberleri
« önceki   123 ... 111213   sonraki »

ANA SAYFA -> ANTALYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12
Misafir 0c1

7 ay önce - Cum 17 Mar 2017, 15:03

Ak Köprü 17 Mart’ta açılıyor

Büyükşehir Belediyesi Alanya’da 12 mahalleyi birbirine bağlayan ‘Ak Köprü’nün inşaatını tamamladı. Alanyalıların dördüncü boğaz köprüsü olarak adlandırdıkları Ak Köprü 17 Mart Cuma günü hizmete açılacak.

Geçtiğimiz yıl Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından temeli atılan Ak Köprü inşaatı tamamlandı. Dim Barajı Gölü’nün üzerine inşa edilen köprünün bağlantı yolları da yapıldı. Kavşak ve peyzaj çalışmaları gerçekleştirilen Ak Köprü, 17 Mart Cuma günü saat 16.00’da Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılacağı törenle hizmete açılacak.

7 MİLYON LİRAYA MAL OLDU
Başkan Türel’in seçimlerden önce sözünü verdiği, Alanya için büyük önem taşıyan köprü yaklaşık 7 milyon liraya mal oldu. 191 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeki Ak Köprü, Dim Barajı çevresindeki 12 mahalleye ulaşımı sağlarken, aynı zamanda bölge turizminin gelişimi için de büyük önem taşıyor.

TURİZME KATKI SAĞLAYACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Alanya’da her ay ya bir açılış ya da bir temel atma töreni yapıyoruz. Ak Köprü 12 mahalleyi birbirine bağlamakla kalmayıp, bir cazibe alanı olan Dim bölgesine yerli ve yabancı turistlerin gelmesini sağlayacak. Köprü Alanya turizmine de çok önemli katkı koyacak” dedi.

https://www.antalya.bel.tr/haberler/ak-kopru-17-m ...a-aciliyor

Misafir 0c1

7 ay önce - Sal 21 Mar 2017, 15:56

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki otopark sorununu çözmek için Şarampol Projesi kapsamında biri yer altı biri katlı olmak üzere toplam 531 araç kapasiteli iki otopark inşa edecek.

https://www.antalya.bel.tr/haberler/buyuksehir-be ...ar-yapiyor

Misafir 0c1

7 ay önce - Çrş 22 Mar 2017, 15:07

MİLLİ SPORCULAR ANTALYA'DA YETİŞECEK

ANTALYA’YA YENİ SPOR KOLEJİ
Antalya’da kurulmayı planladıkları, Türkiye’ye örnek teşkil edecek “Antalyaspor Koleji’ni anlatan Başkan Türel, Barselona’da yaptığı incelemeleri paylaştı. Altyapıya yapılan yatırımın, sporun geleceğine yapılan yatırım olduğunun altını çizen Türel, “Türkiye’de ilk kez bir Spor Koleji kuracağız ve tamamen altyapıya yönelik olacak. Çocuklarımızı 6 yaşından itibaren alacağız. Spor eğitimi verirken, Milli Eğitim’in verdiği müfredatla nitelikli bir eğitim de sunacağız. Böylece çocuklarımızı birkaç branşta yetiştirerek Türkiye’nin belki de gelecekteki milli yıldızlarının yetişmesine katkı sağlayacağız” diye konuştu.
Alan tahsisini aldıklarını, projenin dünyadaki örneklerini incelediklerini aktaran Başkan Türel, “Ben bir ay kadar önce Barselona Spor Koleji’ni inceledim yerinde. Barselona futbol takımının 11 oyuncusunun neredeyse 8’i 9’u bu okuldan mezun. Messi dahi 13 yaşında bu okula gitmiş ve orada yetişmiş. Türkiye’de bunun bir örneği yok. Bunun için gayret ediyoruz ve eminim ki Türkiye’de birçok yerde bu uygulanmaya başlayacak” dedi.

DÜNYADA EŞİ YOK
Antalya’da kurulacak olan Spor Koleji’nin, Barselona Spor Koleji’den daha kapsamlı olacağını belirten Menderes Türel, şunları kaydetti: “Barselona Spor Koleji’ne gittiğimizde biraz da hayal kırıklığına uğramadık değil. Çünkü O tamamen bir futbol okulu nezdinde bir eğitim veriyor. Bizim ufkumuz, vizyonumuz biraz daha farklı. Birçok branşta sporcular yetiştireceğiz. Avrupa’da tam bizim bu düşüncemizin muadili bir okul bulabilmek biraz zor. İstediğimiz gibi örnek bulamıyoruz ama Amerika’da bu düşünceye yönelik okulların benzerlerinin olduğu söyleniyor. Onları da göreceğiz gerektiğinde gidip bakacağız. Onlardan iyisini yapmak gibi bir hedefimiz var.”
Antalyaspor Koleji’nde genç sporcular için tüm detayların düşünüldüğünü, kolejin yatılı olacağını belirten Başkan Menderes Türel, sporcuların yeme içme alışkanlıklarına kadar tümüyle bilimsel bir değerlendirme kapsamında olacağını anlattı.

http://antalya.bel.tr/haberler/milli-sporcular-an ...-yetisecek

Bu proje gerçekleştirilirse hem Antalya hem de Türkiye için bir ilk olur gerçekten.

Misafir 0c1

6 ay önce - Prş 30 Mar 2017, 12:19

Büyükşehir’den Eğitim Araştırma Hastanesi’ne 900 araçlık otopark

Büyükşehir Belediyesi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki park sorununu çözmek üzere hastane alanına 900 araç kapasiteli katlı otopark yapacak. Otopark binasının çatısına ambulans helikopter inebilecek.

https://www.antalya.bel.tr/haberler/buyuksehirden ...ik-otopark

Misafir cbf

6 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 12:51

Türkiye’nin en büyük kent müzesi ihaleye çıkıyor

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en büyük kent müzesi projesi olan Antalya Kent Müzesi Projesi’ni 26 Nisan’da ihaleye çıkarıyor. Büyük bir kültür, sanat, rekreasyon ve yeşil alan projesi olarak tasarlanan Kent Müzesi, kentlilik bilinci oluşmasında büyük rol oynayacak, kent merkezine ve turizme canlılık kazandıracak.

https://www.antalya.bel.tr/haberler/turkiyenin-en ...ye-cikiyor

sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ANTALYA