Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Iğdır Havaalanı
« önceki   12345678

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 8
Ertan Akyüz
3 yıl önce - Cum 11 Tem 2014, 18:52

Sayın Karakurt Verdiğiniz rakam 6 ay a ait, fakat günlük yolcu sayısı 571 eder bunu saat başına göre ölçersek her saat başına 23 yolcu düşüyor.
Bu da çok düşük bir rakam, Günde 2 uçağın kalkması burayı büyük bir havalimanı yapmaz, bu açıdan baktığımızda bu işletme Iğdır Havaalanı dır.
Ha bunları Iğdır ı küçümsemek için söylemiyorum, bence Iğdır yanı başında Ermeni tehtidi varken metropol de olmalı ama sizin bu havaalanı konusunu abartarak, tarafçı yaklaşımınız yanlış.
Bu olayı asla siyaset malzemesi yapmamalıyız, yoksa bazı partilerin işine gelecektir.(aslın ler de demem lazımdı tek bir parti ama neyse)

76Furkan07
3 yıl önce - Cum 11 Tem 2014, 18:58

Iğdır a havalimanı yapılması israf şehir merkezi 180 bin il geneli 300 bin. Iğdır a tarıma dayalı sanayi geliştirilmesi gerek doğuda en verimli yer

Serkan_21
3 yıl önce - Cum 11 Tem 2014, 21:16

Alıntı:
Iğdır a havalimanı yapılması israf şehir merkezi 180 bin il geneli 300 bin. Iğdır a tarıma dayalı sanayi geliştirilmesi gerek doğuda en verimli yer

havaalanı yapılmasında nüfus kadar önemli bir durumda istanbul ve ankaraya uzaklıktır.
Bursanın nüfusu 2.7 milyon ama havaalanı yok sayılır..

karakurttt
3 yıl önce - Cum 11 Tem 2014, 22:49

Alıntı:
Ha bunları Iğdır ı küçümsemek için söylemiyorum, bence Iğdır yanı başında Ermeni tehtidi varken metropol de olmalı ama sizin bu havaalanı konusunu abartarak, tarafçı yaklaşımınız yanlış. Bu olayı asla siyaset malzemesi yapmamalıyız, yoksa bazı partilerin işine gelecektir.(aslın ler de demem lazımdı tek bir parti ama neyse)

Bunu ben söylemiyorum. Üzerine kocaman yazmışlar Iğdır Havalimanı diye. DHMİ nin sitesindende bakabilirsiniz.
Ayrıca burayı Iğdırlılar kadar Nahçivan ve İranlılarda kullanıyor.Aslında doğru yönlendirmeler yapılabilse yurtdışı yolcu potansiyeli artacak .

Bilgi olsun diye söylüyorum İstanbul Iğdır arası otobüs yolculuğu 28 saati bulabiliyor. Ayrıca bu otobüsler Azerbaycan'a doğru yol alan otobüslerdir.

Siyasi tek bir kelime kullanmamama rağmen güzel muhalefetlik yaptınız. TEBRİKLER!

Cemoli D18
3 yıl önce - Cmt 12 Tem 2014, 00:49

Yapılan ve çakılan her çiviyi tebrik etmek yerine taa Sefaköy'den kalkıp buradan da hükümete nasıl çakarım diye uğraşanların yazılarını burada görünce şaşırmadım doğrusu

Iğdır burası bilmesem de görmesem de orası da benim vatanımın bir parçası...

semihk
3 yıl önce - Cmt 12 Tem 2014, 01:02

Alıntı:

İl merkezi 84 bin il geneli 190 bin nüfusludur önce bunu düzeltmekte fayda var.

İkinci olarak Ankara otobüsle 20 saat, İstanbul ise 25 saat sürüyor. Ülkenin en uç noktası olan şehre havaalanı haliyle şart ve uçak doluluk oranlarına bakarsanız ne kadar kullanıldığını görürsünüz.

Son olarak bu havaalanı İran'ın sınır şehrinde yaşayanlar ve Nahçivanlılar tarafından da kullanılıyor.

Ayhan ALP

2 yıl önce - Cmt 24 Oca 2015, 16:43

13 Temmuz 2012 Trihinde Hizmete açılan Iğdır Havalimanından 2014 yılında yaklaşık ikiyüz bin kişi uçtu.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Iğdır Havalimanından Haftanın 7 Günü Iğdır/İstanbul Haftanın 5 günü Iğdır /Ankara seferleri yapılmaktadır.Iğdır Havalimanı açıldığı günden beri Tertip,düzen ve temizliği ile diğer Kurum ve Kuruluşlara örnek teşkil etmektedir.Kış aylarında İlimizin sisli olması nedeniyle 2013 Yılında Havalimanına Iğdır Havalimanı Müdürü Fikret Bağca’nın gayreti ve girişimleri ile kurulan Localizer/DME Cihazıyla sisli havalarda Uçak iptalleri en aza indirilmiştir.2014 Yılında sadece bir iptal olmuştur.Iğdır Havalimanı Müdürü Fikret Bağca’dan alınan bilgiye göre Iğdır Havalimanından 2014 yılında 196.540 kişi Seyehat etmiştir.Ortalama 100 kişilik personel ile hizmet veren Iğdır Havalimanı Bölgede en çok tercih edilen Havalimanı özelliği taşıyor.

http://m.igdirdogusgazetesi.reklam_link/igdir-havaliman ...i-uctu.htm

Gereksiz yatırım diyenlere kapak olsun ☺☺

(+)

metehan6195
12 ay önce - Cum 16 Arl 2016, 11:27

(+)

(+)

BHavaci
7 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 10:44

Iğdır Havalimanı'na Bakanlar Kurulu kararı ile 15 Temmuz darbe girişiminin ilk şehidi Topçu Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın'ın ismi verildi.

Resmi Gazete'de bugün yayınlanan karar ile Iğdır Havalimanı'nın adı Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı olarak değiştirildi

http://www.Reklam_link.com/igdir-sehit-bule ...avalimani/

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM