Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1084

Cumhurbaşkanlığı sistemini destekliyor musunuz?
EVET 49.8%  49.8%  [332]
HAYIR 50.2%  50.2%  [335]
Toplam Oy : 667

Fikret gülşen
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 10:03

ismail cemre ben chp hdp akparti işim olmaz dedim siyasetle değil okadar yorumlarımı taramışın saadet partili oldumu gözden kaçırmışın 5 sayfa geriye git onlarıda oku

MuratGezgin61
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 10:10

Ertuğrul MERTEL

1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 10:10

Alıntı:
Kim ne derse desin YSK büyük hata yaptı bence .
Oyların kabul edilmesi kararını verdiğinde her sandıkta ne kadar bu tarz zarf var ve bu şartlardan ne kadar evet ve hayır oyu çıktığının tutanakla tespitini de istemeli idi . Çünkü kaos doğdu ve ilke kararı verirken oyların ilk etapta geçerli sayılması , sandık kurulunun hatası olarak değerlendirmesi sebebi ile mantıklı . Cezayı oy verene kesiyorsun . Ve oyunu kadük kılıyorsun .
Bu evet , hayır gibi bütün ülkede genel 2 tercihin olduğu bir oylamada üzülme yönünden vicdanen o kararı doğru buluyorum
ama idari tasarruf yönünden uygulama da çıkabilecek sonuçlar açısından bunların çok noktada olduğu anlaşıldığından , bunların tespitini istemesi gerekirdi bütün sandık kurulu ve parti musahitleri orada iken .YSK bir çuval inciri berbat etti .

OKUMA ÖZÜRLÜ VEYA YAZILANI ANLAMA öZÜRLÜ OLANA Kimse birşey yapamaz .
ALGINIZIN SİZE OYNADIĞI ŞU Saçma sapan Damgalama huyundan vazgeçin ki komik duruma düşmeyin .
Yazılanları Önce bir Okuyun .

Ben O kadar Kızmama Rağmen EVET verdim .
Çünkü bu PARTİ değil SİSTEM meselesi . Kimin Nerede olduğu vs. hepsi kriter idi ve Geçmişte bu adamların ne yaptığı bilindiğinden SAADETE Bile Kzıdım .
Saadet partisine gönül veren birisi olarak .
Yanlış taraftasınız Her türlü Hatalarına rağmen bu MEvzu EVET'i hakediyor dedim .
Biz beynimizi Elhamdülillah kiraya vermedik kimseye .
Kendi Dengelerimiz ve doğrularımız bir sürü şey ile bakışımızda KIZSAK BİLE , Üzülsek bile Geçmiş uygulamalara . Kan içip kızılcık şerbeti içip Oylamada EVET demişken .

YSK'nın Profesyönel şekilde Sandık başlarında bu durum tespit edilip başvuru yapılmışken , İşi Sezip Ülkeyi bu hale getirebilceklere KOZ vermemesi adına Uyanık olmalı idi dedim . Benim dediğim bu idi .
Hem ülke karışmasın GEZİ olmasın dersiniz.
Hem de YSK alandan sandık görevlilerinden böyle oylar çıktığını görünce .
ALDIĞI USÜL KARARI DA DOĞRU DEDİM ZATEN .

Evet YSK kararı Bağlayıcı ve itiraz yolu hukuken kapalı .
Lakin HAYIR'lar fazla çıksa ne olacaktı .
Bir sürü sorun .
Hem Şaibe lafına tutunanlarla Zaman kaybetmemek için SİSTEM değiştireceksiniz . Hem de karşımıza Şaibeye sebep olan bir EKSİK hukuk kararı ile çıkacaksınız .
Ve Bu SİSTEM Değişikliği ile ALAKALI bir Hukuk Referandumu olacak .

Bu adamlar ÇAMUR .
Sinekten YAĞ çıkmasa da ÇIKARTMAK İÇİN Her türlü şeyi denerler . Kendileri yaparlar ama başkası yaparsa yaygaranın bini bir para olur .
Doğru söylüyırsunuz bunların Dertleri başka .
İlkesel olarak referandum sonucunda Yenilmeselerdi sorun etmezlerdi zaten .

Biz ADALET İÇİN Bu sözü dedik . HAYIR fazla çıksa idi Aynısını sizden dinleyecektik . Belki bu sefer EVET'ler İPTAL edildi diye Siz Başvuracaktınız ve Neyin İPTAL edildiği veya GEÇERLİ sayıldığı VERİSİ yok .
Siz Neyin KAVGASINI VERİYORSUNUZ YA HU
Usül yönünde Teklif edilen yapılırsa , Bunu yaptığında da ŞAİBE Bitecekse .
EN Azından yapılmasa bile Bana laf yetiştirme derdinde Olanları ALLAH'a havale ediyorum .

En son Ertuğrul MERTEL tarafından Cum 21 Nis 2017, 10:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mir Kadir
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 10:16

Umarım bu da Kpss'ye benzemez. Binlerce gencin hakkı sorular önceden alınıp paylaşılıp yendiğinde de uzun bir süre "yok öyle bir şey, sınavı tam yapan insanların emeğine kendi başarısızlığınız yüzünden hakaret ediyorsunuz" denmişti. Sonra kandırıp hırsızlık yaptıkları ortaya çıkmıştı. Bu Feto denen şeytani örgüt tamamen bitmeden niyetinin ne olduğunu anlayamayız. Malum, çok da kolay kandırıyorlar
Dikkat etmek lazım.

Ertuğrul MERTEL

1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 10:29

Alıntı:
Bu Feto denen şeytani örgüt tamamen bitmeden niyetinin ne olduğunu anlayamayız. Malum, çok da kolay kandırıyorlar

O Örgütün bu işte olduğuna kanıtınız nedir ?
Her şeyin altından bu adamlar çıkuyor psikozuna sebep olmakta kötü bir şey .
Yani bir sorun .
Kesin şunların eli vardır .
La havle ve La kuvvete İlla billah .
Ya sabır .

Rüştü BAKMAZ
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 10:36

Alıntı:
mühürsüz pusulaların kabul edilmesi tam bir rezalet....
Yüksek seçim kurulu başkanı mühürsüz pusula ve zarfların dışarıdan getirilerek kullanıldığı kanıtlanmadıkça
geçerli sayılacaktır demiş........
soruyorum............
eğer mühürsüz oylar hayırlı olsaydılar,,,,,
sayın Erdoğan,,,,,,,, eyyyyyy YSK siz kimsiniz????? kime hizmet ediyorsunuz????? diye gürlemezmiydi.....?.
veya yüksek seçim kurulu o hayırlı oyları kabul etme cesareti gösterebilirmiydi??????
soru bu.....
çok basit.........gürlerdi/ gürlemezdi........................gösterir/ gösteremez
iki soru, iki cevap......

Resmine bakınca, yaşını başını almış, memleketin gerçeklerini yaşamış görmüş sanır ama bu kadar tersten yaşamışlık nasıl olur izahı zor.

Bu görüntüde olgun olması gereken üyemiz, sıfat arayışı yaparken "rezil" kelimesi tercih edilmiş, bu kelime üzerinden sıfatlandırmaya devam edersek, hakkı ve layığı kimse bu sıfat sahibiyle kavuşabilir sonra da sitede tatsızlık çıkar, nemize lazım, biz edebimizi takınalım, "cici sıfatlı" diyelim...

Bu ülkede evet, kesinlikle bir "rezalet" var.. Hem de kurumsal... Bu kadar net.

Mühürsüz pusulalar meselesini her ortamda izah etmek de yetmiyor görüyorsunuz. Sandık müşahitlerinin kasten veya ihmal ederek mühürlemediği, ancak YSK tarafından temin edilen, filigranlı, o sandıkta o sandığın seçmenlerince kullanılan oyların; seçmenin değil, sandık müşahitlerinin hatası nedeniyle geçersiz sayılmasını talep edebilmek de ancak bu zihniyete yani CHP'ne yakışır...

Bu kafaya ve bu komplolarına izin verilirse, görece zayıf oldukları her seçim mahallinde kasten seçim pusulalarını mühürlemeyip görece istemedikleri sonuca yakın potansiyel oyları bertaraf etme alçaklığını da yapmalarına önce fırsat verilmiş ve sonrasında göz yumulmuş olunur. Çünkü CHP bu. Her melanete imza atmışlıkları kanıtlı.

Geçmiş seçimlerde ve hatta bu itiraz ettikleri referandumda (haklı olarak) sandık müşahitlerince mühürlenmemiş oyların geçerli sayılması için bizzat kendi üyelerinin de imzasıyla "bu oylar geçerli sayılsın" başvurularını hatırlatmaya bile gerek yok.

Esasında, her kim olursa olsun, şu intermet ve iletişim çağında, uygun bir platformda veya parasını ceplerinden ödeyerek gazete ilanlarıyla; seçim pusulasını mühürlemeyen tüm sorumluların mertçe kamuoyundan özür dileyerek, memleketin başına böyle bir kepazelikle çorap örmeye kalkan CHP ve HDP yönetimlerine de yanlış yaptıklarını, izah etmeleri faydalı olabilirdi.

Ayrıca bu kimseler hakkında hukuki işlem bile yapılabilir. İster kasti ister unutarak, CHP gibi müfteri, yalancı ve kaos üreteci bir partiye böyle ortam sağlanır mı? Çünkü alıntı sahibinin tercih ettiği kelimeyle birebir uyumlu bir parti. Allah korkusu yok, kuldan utanma yok.

Yine ayrıca, madem ki sandık müşahitleri bile üzerlerine düşen görevleri layıkıyla yapamıyor, hem de sadece evet-hayır dan oluşan son derece basit bir seçimde bile böyle hatalar ister kasten ister unutularak ortaya çıkabiliyor; süreci bu kasıt ve hatalara imkan vermeyecek hale getirmek de faydalı olabilir... diyeceğiz de bizim ki de laf işte. Karşımızda CHP gibi malum bir zihniyet var. Ne yaparsan yap illa bir pislik yaparlar. Tarihlerinde özgür halk oyu ile seçilmişlik olmadığı gibi, pislik yapmadıkları bir seçim de yok...

Şimdi bu zihniyetin destekçileri de kendilerine yakışanı yapıyor işte. Ne anlatırsan anlat, ne tedbir alırsan al ne fayda...

Bir de iddialarına bak: "eğer mühürsüz oylar hayırlı olsaydılar". Yahu nereden biliyorsun o oylarda evet veya hayır sayısını? Nerede kanıtın? Sadece cici sıfatlı CHP'nin, cici sıfatlı yetkililerinin, cici sıfatlı yalanlarından yola çıkarak körü körüne bir iddia ortaya atıyorsun.

Sandıkta, her türlü iftiraya rağmen 1.3XX.000 oy fark yemişsin, içeriğinde tam olarak kaç evet veya hayır barındırdığını bilmediğin, ıspatlayamayacağın, hatta tam olarak kaç oyun bu kapsamda olduğunu bile bilmediğin; üstelik, ister evet ister hayır olsun hepsi de köküne kadar helal ve geçerli oyları karalamak da elbette bu cici sıfatlı CHP ye ve seçmenine yakışır.

Mühürsüz oy pusulası iddiasında;
sandıklardaki seçmen listeleri belli,
bu seçmenlerden kaç tanesinin oy kullandığı belli,
bu kullanılan oy sayıları ile uyumlu toplamda evet-hayır ve geçersiz oylar belli,
bu oylardaki filigranlı kağıtlar elde,
bu sandıklardaki partili müşahitler tüm süreçleri kontrol ediyor,
sandık sandık tutanaklar tutuyor,
bu tutanaklara kendileri imza atıyor,
Bu tutanaklar hem ilçe seçim kurullarına hem de kendi partilerine gönderiliyor,
toplamda her oy kayıtlı, uyumlu, tüm muhataplarındaki sayılar da uyumlu,

Tüm bu şerait içerisinde, ister kasten ister sehven mühürlenmemiş diye; hiç kabahati olmayan seçmenlerin, anaların ak sütü gibi helal oylarını NE HAKLA ve HANGİ GEREKÇE İLE geçersiz saymaya ve saydırmaya kalkabilirsiniz?

Bir de "efenim seçim kanununa göre mühürsüz oylar geçersizmiş, işte ondan dolayı bla bla bla"..

Arkadaş, anayasaya baksanıza. Anayasada seçme ve seçilme hakkı ile ilgili maddeyle, YSK'nın görev ve yetkilerini düzenleyen 79. maddeye de baksanıza. Bakmayacaksınız ama hazır bakılmışı şurada:

Alıntı:
E. Seçimlerin genel yönetim ve denetimi
MADDE 79- Seçimler, yargı organlarının genel yönetim ve denetimi altında yapılır.
(Değişik: 21/10/2007-5678/2 md.) Seçimlerin başlamasından bitimine kadar, seçimin düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü ile ilgili bütün işlemleri yapma ve yaptırma, seçim süresince ve seçimden sonra seçim konularıyla ilgili bütün yolsuzlukları, şikayet ve itirazları inceleme ve kesin karara bağlama ve Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerinin seçim tutanaklarını ve Cumhurbaşkanlığı seçimi tutanaklarını kabul etme görevi Yüksek Seçim Kurulunundur. Yüksek Seçim Kurulunun kararları aleyhine başka bir mercie başvurulamaz.

Anayasa apaçık ortada. Acaba anayasanın üzerinde bir kanun mu var ki "efenim işte seçim kanuna göre bla bla bla" diyebilesiniz?

Acaba zerre kadar izan sahibi biri, şu anayasa maddesi ortadayken AYM'ne veya AİHM'ne başvuruda bulunur mu? CHP elbette bulunabilir, çünkü onlar...

Musa Ardıç

1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 10:48

Referandumda 18 maddelik Anayasa degişikliginin seçmen üzerindeki etkisinin maksimium % 30 oldugundan yola çıkarak, 18 maddeden bagımsız % 70 in üzerinde durmak gerekir diye düşünüyorum.
potansiyelinin toplamı 60-65 olan eveti başarısız ve Erdoganı başarısız görebilirmiyiz? (Kısmen)
35-40 olan hayırı başarılı ve Kılıçtaroglunu başarılı görebilirmiyiz? (Katiyen)
Tabanınında, tavanında beklentisini yerine getiremeyen kılıçtaroglunu, 7 haziranda bir araya gelemeyipte 16 nisanda Erdogan ve Bahçelinin tekrar bir araya gelmesini, Bahçelinin koltugu tercih etmesine baglayan thumbsup: (bunu yüzde yüz 15 temmuza baglayanlara saygı duyarım), Ekonomik sorunlardan özellikle tabanın sıkıntı çekmesi (94 yılından itibaren istanbul ve ankara nın tercihini degiştirmesi) [ hizmet olarak degerlendirirsek istanbulun tercihinin degişmemesi gerekirdi!] kılıçtaroglunu başarılı gösteren en önemli etken oldugu için, bunu kendine mal ettigi takdirde, 2019 da aday olursa kaybederek, chp tabanının kendisinden kurtulacagını düşünüyorum. Aynı şekilde Bahçelinin de destekledigi bu sisteme 2019 da adaylıgını koyarak ya başkan olması gerektigini yada artık çok sevdigi koltugu terk etmesi gerektigini ortaya koymasını bekliyorum.

Fikret gülşen
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 10:50

ertuğrul mertel dedim ya bu son moda ne olsa fetonun üstüne fark etmiyo artık bir bakmışın yarın öbürgün yine kandırıldık derler feto olur muhterem hoca türkiye burası

Uğur Sağlam
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 10:52

Bu pusula konusu burda bile bu kadar tartışılmışsa sıkıntı var demektir. Sıkıntı olmasa bu kadar uzamazdı. Kimseye isim vererek demiyorum fakat, bu SÖZDE müslümanlarla öbür tarafta büyük hesaplaşmamız var ona göre.

ismail cemre
1 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 10:58

Alıntı:

ismail cemre ben chp hdp akparti işim olmaz dedim siyasetle değil okadar yorumlarımı taramışın saadet partili oldumu gözden kaçırmışın 5 sayfa geriye git onlarıda oku

tüm mesajlarını taramadım.sadece bu başlığa yazdığın ilk mesajına baktım.daha önceki mesajların havadan sudan meteorolojiden ulaşımdan.gelelim senin saadet partili olduğuna zerre miktarı inanmıyorum.bir önceki mesajından alıntıladığım kısmı hiçbir saadet partili söylemez.bu sözler chp li birinin argümanları olarak resmen sırıtıyor.

sayfa 1084
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET