Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
Salih Gezen
2 hafta önce - Pts 10 Nis 2017, 17:27

Ege şivesi çok tatlıdır. Tıpkı Karademiz şivesi gibi dinlemek zevk verir insana. Ama tam anlayabilmek biraz marifet ister.

osman yörükoğlu
2 hafta önce - Pts 10 Nis 2017, 17:33

Tabi şunu da belirtmek lazım. Egelilerin hepsi bu ağızla konuşmuyor.Mesela Ege'de çerkez köyleri veya Muhacir köyleri de bu ağızla konuşmaz.Filmlerde gördüğüz Denizli veya Ege Şivesi dediğimiz konuşma Yörük ağzıdır .

Salih Gezen
2 hafta önce - Pts 10 Nis 2017, 17:36

Ülkemiz insanının Ege şivesine sevgisi gilm yapımcılarının dikkatini çekmiş ve pek çok dizinin yapılmasına sebep olmuştur. Muğla Yatağan Bozüyük Köyü film setinden geçilmiyor mesela.

Mehmet BLC
1 hafta önce - Çrş 19 Nis 2017, 20:47

Afyonlu bir gencin Afyon şivesiyle gördüğü cinayeti anlatması

osman yörükoğlu
1 hafta önce - Çrş 19 Nis 2017, 20:52

Afyon'da kenara gel kenara çekil denmez.Onun yerine gıyıya ge leee denir.

Tacettin Şenel
1 hafta önce - Çrş 19 Nis 2017, 22:52

Bizi Egeliler gerçekten konuşmasını ve oturup kalkmasını bilen insanlar.....

mehmet karakas7
6 gün önce - Prş 20 Nis 2017, 16:04

ne demek istiyorsun tacettin bey, ege bölgesi haricindekiler nasıl oturuyorlar veya konuşuyorlarki size rahatsızlık vermişler.

Tacettin Şenel
6 gün önce - Prş 20 Nis 2017, 16:33

Alıntı:
ne demek istiyorsun tacettin bey, ege bölgesi haricindekiler nasıl oturuyorlar veya konuşuyorlarki size rahatsızlık vermişler.

Rahatsızlık vermekten değil Şu Şekilde açıklayayım Mesela Sizin Elazığ tarafında İnsanlarla iletişim kurmakta zorlanıyorum çünkü şiveleri çok karışık Onlar kendi aralarında alo velo diyip anlaşırlarken ben birşey anlamıyorum.....

sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET