Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14
recep demirbas
12 yıl önce - Cum 10 Ağu 2007, 02:04

Yalan söylüyorlar diyoruz biz suçlu oluyoruz. en iyisi forumdaki pek çok üyemiz gibi geniş olmak. Nasılsa
Ankarada yaşamıyoruz o zaman rahat rahat solcuları, hastane, doktorlarını, su borularını, gerekirse tanrıyı suçlayabiliriz.Gerçek suçlu ise elbette 94ten önceki başkandır.

Padişahım çok yaşa diyenler birleşin i. melih gökçeke moral mitingi düzenleyin. Adamın moralini çok bozdu bu solcular.  (iş bu solcu lafı melih beyden çıkmıştır. adam ankarada eylem yapanlara solcu yaftasını yapıştırdı artık sırtı yere gelmez)


oguz tan
12 yıl önce - Cum 10 Ağu 2007, 10:04

Bireysel su klorlaması

KİŞİSEL dezenfeksiyon için klor dezenfektan tabletleri:

Klortab 9000 tabletleri, içme suyu dezenfeksiyonu için 9000 litre suya (9 ton) 1 tablet atılır.

Klortab 20 tabletleri, içme suyu dezenfeksiyonu için 20 litre suya 1 tablet atılır.

Klortab 5 tabletleri, içme suyu dezenfeksiyonu için 5 litre suya 1 tablet atılır.

Evde pratik klorlama ise şöyle yapılabilir:

5 litrelik bir pet şişe suya 1 damla çamaşır suyu yeterlidir, iyice karıştırılarak 30 dakika sonra içilebilir.

20 litrelik bir damacana suya 4 damla çamaşır suyu yeterlidir, karıştırılarak 30 dakika sonra içilebilir.

Yüzde 10 sodyum hipoklorit kullanılacaksa, dezenfeksiyon dozu, çamaşır suyunun yarısı kadar olmalıdır. Çiğ yenen sebze ve meyveler, içme suyunun 2 katı yoğunlukta klorlu suda 30 dakika bekletilmelidir.

Bu satırlar 10.08.2007 tarihli Hürriyet gazetesi Yalçın Bayer in köşesinden alınmıştır...

Değerli wow TURKEY üyeleri bu başlık altında Ankaranın su sorununu tartışıyoruz...bir yerde artık olan oldu...bundan sonra ne gibi tedbirler alabiliriz diye düşünüp okuduğum bu makaleyi sizlerle paylaşmak istedim....


Ahmet Gürkan
12 yıl önce - Cum 10 Ağu 2007, 10:27

İ.Melih TGRT'de saçmaladı durdu her zamanki gibi, yine bütün suçu başkalarına salladı, kendini temize çıkardı güya, ama onun ne mal olduğunu artık herkes anladı sanırım ve akp hükümetinin bu konuda suskun kalması beni çok sinirlendiriyor, ülkenin başkenti susuz, sefil, perişan ve bugüne kadar hükümet yetkililerinden konu ile ilgili bir tek kelime duymadık... hükümet gökçek'in halkına karşı işlediği suçlara duyarsız kalarak ona destek oluyor... ve bu adamın cezasını ancak halk verir, bugüne kadara "nedense" oy vererek ödüllendirdiği başkanı yine halk cezalandırır, tabi Ankaralı'nın aklı başına geldiyse...

meltem_7777777
12 yıl önce - Cum 10 Ağu 2007, 10:58

Bugün haberlerde Ankara'nın su sorunu için doğal afet değil de yapılan bir afet olarak adlandırdılar...Bu sorun aylar öncesinden bilinen birşeymiş...Fakat hiç bir yetkili önemsememiş ve yapılması gereken toplantılar yapılmamış...Belediyeler ilgilenmemiş...Eee güzel Türkiyemin sorumsuz insaları sayesinde bu duruma gelinmiş...Anlaşılan çekilen bu güzel Türkiyemin fotoğrafları bu gidişle sadece fotoğraflarda kalacak...Orman yangınları bir tarafımızda.Milyonlarca börtüböcek öyle ölmekte...Kavgalar,asıp kesmeler bir tarafta...Şehitlerimiz bir tarafta...Hırsızlarımız aç susuzlarımız bir tarafta...Biri bana söyleye bilirmi Türkiyemiz nereye gidiyor....?

kibarfeyzo
12 yıl önce - Cum 10 Ağu 2007, 12:38

gökçek dün akşam yine saçmaladı...

kızılırmak suyu için 515 trilyon lira yani yeni para ile 515 milyon lira harcanmış... dolar kurunu dikkate alırsanız 400 milyon dolardan fazla... o kalitesiz su için cebimizden çıkan para bu..

peki gerede suyu için ne dedi.. caponlar 450 milyon kredi vermiş pahalı olan bir planla.. suyu biraz yukarı çıkarıp oradan suyu bırakmakmış planları ama uyanık başkanımız suyu yukarı çıkarıp 15 km tünel yerine daha aşağıdan enerji harcamadan gelecek şekilde 32 km tünel teklif etmiş onun da maliyeti 200 milyon kadar..

dün salak televizyoncular gökçeğin suyuna gittikleri için sormadılar... kızılırmakın kalitesiz suyu için 400 milyon dolardan fazla para harcanıyor da, neden gerede suyu için 200 milyon harcamadın diye... dikkat edin ankaraya 125 km öteden değil, sadece 32 km tünel yapılacak....

ben soruyorum... aklı başında birisi cevap versin lütfen... yoksa sorularımıza cevap alabilmek için soyadımızı mahkeme kararı ile çölaşan mı yapmalıyız... bu arada kavşakkaya barajı da yaklaşık elli milyona mal oldu, orada çalışan bir yakınım, işçi idi, başımızda osman gökçek vardı diyordu... osmanın babası üzerinden nemalanmasına daha ne kadar şahit olacağız...


Burç

12 yıl önce - Cum 10 Ağu 2007, 12:51

Bu başlık su sorunu ile ilgili değil artık, Melih Gökçek hakkında ağzına geleni söyleme
başlığı haline gelmiş. Kimse sevmek zorunda değil ama benim bildiğim kaç defadır arka arkaya
halkın (yani sizin) seçtiği bir belediye başkanı. Ancak bu başlıkta sinirinden belediye başkanına
kin kusmayan mesaj yok gibi. Rahatlayan olduysa ne ala, sitemiz bir işe daha yaradı diyelim.
Bu başlık temizlik amacı ile kilitlenmiştir.sayfa 14
« önceki   123 ... 121314
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet