Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Azerbeycan - Gence - [KÜLTÜR]

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Galik

13 yıl önce - Sal 25 Oca 2005, 11:02
Azerbeycan - Gence - [KÜLTÜR]

305 binlik nüfusla Gence Azerbaycanın 2-ci en büyük kenti statüsünü kendinde tutuyor.
Benim memleketim olan Genceye kurban bayramı dolayısıyla 4 günlük bir tatile gitmiştim. İşte Gencede çektiğim resimler.

Gence hükumet evi

Gence ilimler akademisi binası

Xatai caddesindeki binalar

Müze

Gencede 3 tane tiyatro var. Bu resimdeki - Dramatik tiyatro.

Şah Abbas camisinin türbesi

Gencede bir kaç tane tarihi abidenin yan yana olduğu bir yer. Şah Abbas camisi(17 asr), Eski hamam(17 asr) ve Cavad Hanın Mazoleyi(19 asr).

Rus ortodoks kilsesi

Trafike kapalı eski Sabir sokağı. Genelde 18-19 asrlardan kalma eski 1-3 katlı binalar.

Kepez oteli ve Nizami Gencevinin heykeli

Gencede 3 tane üniversite var. Bunlardan biri ASXİ(tarım işleri üniversitesi)

Gence 1918 yılda Azerbaycanın ilk başkenti olmuş ve şimdi müze gibi kullanılan bu binadada bakanlar kurulu toplantısı oluyordu.

Postane

Yaşayış evi(19 asr)

Galik

13 yıl önce - Sal 25 Oca 2005, 14:46

Başka resimler (ben çekmedim)

Cavad Han mazoleyi

Gencedeki bu evin yapımında 10 binlerce cam şişe kullanılmış.

Gencede şehir merkezindeki parktan görüntüler

Genceye 50 km uzaklıkta olan ve Azerbaycanın en güzel doğal harıkalarından olan Göy-göl

BORA ÇAĞLAR DOĞAR
11 yıl önce - Pzr 11 Mar 2007, 19:54

Selam Galik, Bora Çağlar DOĞAR ben. Erzurum'da Lisans eğitimi alıyorum ve Azerbaycan'ı çok merak ediyorum. Bakü'ye gitmek orayı gezmek istiyorum. Sanırım bunun için senden yardım alabilirim. Bana nereden başlamam gerektiği hakkında bilgi verirsen sevinirim. Gideceğim tur ile ilgili ya da pasaport işlemleri ile ilgili bilgi almak istiyorum. Lütfen bana yardım et...

thy_38
10 yıl önce - Prş 09 Ağu 2007, 11:31
2 nci Vatanımız

Galip kardeşim bende AZERBAYCAN' a gitmeyi çok istiyorum. Gitmeden önce ne gibi hazırlıklar yapsak orada daha rahat edebiliriz. Şimdiden teşekürler.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler