Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
mustafa vural
5 yıl önce - Sal 31 Arl 2013, 23:51

kahramanmaraşa yapılması planlanan lojistik merkezin ihalesine çıkılmış

http://www.ihalebul.com/?go=ihalebul&s_1=& ...mp;quick=1


sebasteia
4 yıl önce - Pzr 20 Nis 2014, 09:27

lojistik merkezlerde son durum.

Alıntı:
Türkiye'de, özellikle ihracatta büyük imkan getirmesi beklenen lojistik merkezler peş peşe açılıyor. 19 merkezden 5'i açılmıştı. 6'ıncısı Hasanbey Lojistik Merkezi de (Eskişehir'de) 19 Mart'ta açıldı.

TCDD'nin kontrolünde yürüyen projede önemli mesafeler alındı. Kurumun verdiği güncel bilgilere göre açık 6 merkezin dışında, Balıkesir (Gökköy), Bilecik (Bozüyük), Mardin, Erzurum (Palandöken) ve Mersin (Yenice) lojistik merkezlerinin inşaat çalışmaları devam ediyor. Yani 5 merkez daha yakında açılmış olacak. Böylece bu dev projenin yarıdan çoğu tamamlanmış olacak.

Modern yük taşımacılığının kalbi olarak görülen, diğer ulaşım sistemleriyle entegre olarak kombine taşımacılığı geliştiren Lojistik merkezler, kent merkezi içinde kalmış yük garlarının; Avrupa ülkelerinde olduğu gibi, etkin karayolu ve deniz ulaşımı bağlantısı olan ve yükleyiciler tarafından tercih edilebilir bir alanda, yük lojistik ihtiyaçlarına cevap verebilecek özellikte, modern, teknolojik ve ekonomik gelişmelere uygun şekilde, öncelikle Organize Sanayi Bölgelerine yakın ve yük potansiyeli yüksek olan yerlerde kurulması amacıyla başlatılmıştı.

Başlangıçta 12 merkez planlanmış ve İstanbul (Halkalı/Yeşilbayır), İzmit (Köseköy), Samsun (Gelemen), Eskişehir (Hasanbey), Kayseri(Boğazköprü), Balıkesir(- Gökköy), Mersin (Yenice), Uşak, Erzurum (Palandöken), Konya (Kayacık), Denizli (Kaklık) ve Bilecik'te (Bozüyük) kurulması öngörülmüştü. Daha sonra Kahramanmaraş (Türkoğlu), Mardin, Kars, Sivas, Bitlis (Tatvan) ve Habur Lojistik Merkezleri ile birlikte Lojistik Merkez sayısı 19'a ulaştı. Bunlardan Samsun (Gelemen), Uşak, Denizli (Kaklık), İzmit (Köseköy), Eskişehir (Hasanbey) ve Halkalı olmak üzere 6 adet Lojistik Merkez işletmeye açıldı.

5 merkezde inşaat çalışması devam ediyor

Balıkesir (Gökköy), Bilecik (Bozüyük), Mardin, Erzurum (Palandöken) ve Mersin (Yenice) lojistik merkezlerinin inşaat çalışmaları devam ediyor. TCDD'den alınan bilgiye göre diğer Lojistik merkezlerine ilişkin proje, kamulaştırma ve inşaat ihale işlemleri de sürüyor.

TCDD'nin analizine göre planlanan tüm lojistik merkezler hizmete girdiğinde buralarda elleçlenen yükün ticari değeri yıllık 40 milyar dolar olacak. Bu da Türkiye'nin ihracatının yüzde 25'i demek. Bu merkezlerde ayrıca 26 milyon ton ilave taşıma, 8 milyon metrekare konteyner stoku ve elleçleme sahası, 9 bin kişilik istihdam sağlanacak. Lojistik merkez yatırımlarının başlangıç proje tutarı 550 milyon lira olarak planlanmıştı. 2013 sonuna kadar 191 milyon lira harcandı. 2014 yılı tahmini yatırım tutarı 70 milyon lira olarak planlandı. Ancak tamamının planlanan rakamı çok aşması bekleniyor.

Eskişehir'e 100 milyonluk yatırımla kazandırıldı

İnşası tamamlanan en son lojistik merkezlerden Hasanbey Lojistik Merkezi oldu. Böylece Eskişehir'de yük taşımacılığı kent dışına çıkması bekleniyor. Eskişehir Gar Sahası da kentle bütünleşiyor. Eskişehir Lojistik Merkezi'nden ağırlıkla fayans, demir, seramik, tuğla, inşaat malzemeleri, feldispat, buzdolabı, konteyner, manyezit, gıda maddesi, su, kömür, kağıt, sunta ve plastik maddeler taşınacak. Hasanbey, lojistik sektörüne 1.4 milyon ton ek taşıma kapasitesi, 541 bin metrekare lojistik alan ve 500 kişilik istihdam kazandıracak.

http://www.dunya.com/lojistik-merkezlerin-6si-aci ...25734h.htmkadir g
4 yıl önce - Pzr 20 Nis 2014, 10:12

Eskişehir'de kurulan lojistik merkezinden geçen ay işim geregi her gün geçtim ,Gerçekten çok büyük bir merkez konteynır alanları tır parkı vs her türlü imkan var zaten Eskişehir'de planlanan bu lojistik merkezinin organize sanayii hattına paralel bir demiryolu çekerek buradaki bir çok şirketin (Eti ,arçelik ,paşabahçe ,seramik fabrikaları ) ve daha yapılması planlanlanıyor , firmalar burada nakliyesini ana tren hattına yönlendirecek mallarını gümrüge ve limanlara taşıyacak hem ucuza hem güvenli hemde bir seferde 10 larca kamyon ve tırın yükünü çekecek , mesela Eskişehir yapılan hasanbey organizeye uzak değil burası
umarım Kahramanmaraş ve diğer yerlere yapılan bu merkezler şehir ekonomisine getirisi olur

zaten çogu firma bunlar olmadığı için yatırımdan kaçıyor en çok zorlayan şey olan nakliye sorunu çözüldükten sonra ülkede bir yere mecburen sıkışmış olan sanayii şirketleri bu merkezlerdeki şehirlere yatırım yapacaktır diğer şehirlerdeki kalkınmaya büyük getirisi olacak


mesela eskişehir organize ile arası 4-5 kilometre kadar

  (+)


ayrıca lojistik merkezinin büyüklügünü hemen yan tarafta bulunan uçak pistleri ile karşılaştırabilirsiniz neredeyse bir uçak pisti büyüklügüneberatdemir
4 yıl önce - Cmt 03 May 2014, 17:12

Dün kanal 58 deki söyleşisinde Habib Soluk Bey'in söylediğine göre Sivas Lojistik merkezi için Bostankaya mevkisinde yer tahsisi sağlanmış, ilerleyen süreçte toplam 3000 dönüm alana kurulması planlanan lojistik köy için ilk etapta 1000 dönümlük alanda proje çalışmaları devam ediyormuş ve Habib Beyin verdiği bilgiye göre bu sene içerisinde temel atılacakmış.

talha58
1 yıl önce - Prş 06 Nis 2017, 22:18

Bu konuyla ilgili uzun süredir haber göremiyoruz.

beratdemir
1 yıl önce - Prş 06 Nis 2017, 23:01

Sivas lojistik Köy projesi 2. OSB'nin içerisine yapılacak.Misafir 8c9

1 yıl önce - Cum 07 Nis 2017, 18:51

Yine bir cek , cak haberi.yeter ve yeter.bu lojistik köy haberi kaç yıldır ısıtılıp ısıtılıp milletin önüne koyuyorsunuz.kac tane şehre yapıldı ve çoktan hizmete girdi bile.sivas için ise hala olacak,yapılacak çek cak şurup gidiyor.bu siteyi takip eden arkadaşlara nacizane bir onerim var böyle cekli , canlı haber gördüğünüzde hemen o başlığın açılış tarihine yani birinci mesajın tarihine bakın.goreceksinizki konu başlığı yıllar önce açılmış üzerinden yıllar geçmiş hala yapılacak diye haber yapıyorlar.

turan58

1 yıl önce - Cum 07 Nis 2017, 19:24

Misafir 8c9 yüzde yüz haklısınız bende bu basligin atildigi tarihe baktim tam 6 yil geçmiş ortada hala ne fol var ne yumurta bu gidislede ne zaman olacagida belli deil insallah rahmetli erbakan hocanin şeker fabrikasi temeli attigina benzemez ne zamanki bir secim veya referandum olacak o zaman ilk basta sayin bakanimiz ismet yilmaz sayin belediye baskanimiz sami aydin sivasa su bu yapilacak bu ay sunun ihalesini yaptik sunukide ihale asamadinda bir digerinede yere bakiyoruz iste organizeyede 50 çok buyuk is adami basvuruda bulundular iste hedef 2023 te turkiyeyi dunyada ilk 5e tasiyacagiz türkiyedede sivasi ilk 10 tasiyacagiz diye bol bol konusuyorlar ama her sey ortada arkadaslar sizlerden tek bir seyi rica ediyorum lutfen beni siyasetle yorumlamayiniz ben yapilan ise bakarim kimin yapip yapmadigina bakmam belkide yapan veya yapmayan benim taraf oldugugum biridir abimdir kardesimdir akrabamdir ben dunyada turkiye turkiyede sivas sevdalısı biriyim.

userwow
1 yıl önce - Cum 07 Nis 2017, 22:33

bana artık birşeylerden önce bişeylerin vaadleri serüvenini hatırlatıyor,

altanaltu
11 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 19:43
Apaydın ve Kurt Kars Lojistik Merkezinde


Apaydın ve Kurt Kars Lojistik Merkezinde TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt 11 ay önce Kars'ta temeli atılan Kars Lojistik Merkezi inşaat alanında yürütülen çalışmaları yerinde gördü.

Kaynak: https://www.reklam_link.com/tcdd-haber/apaydin-ve-k ...h3162.htmlsayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET