Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul İlk Metrobüs Hattımız: 'Topkapı-Avcılar' ile İlgili Ayrıntılar
« önceki   123 ... 293031 ... 606162   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
kilitli
sayfa 30
Esat San
15 yıl önce - Prş 02 Ağu 2007, 13:24

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

Burç;
Minibüs binası kaldırılmak bir yana, üstüne bir ek inşaat yapılıyordu son gördüğümde.
E5'den giden hatlar kaldırılacak ama Rami, Gaziosmanpaşa vesaire hatları buraya yolcu taşıyacak gene.

Yeni yapılan yer Tramvay durağı (Park alanı oluyor) İnşaat tabelasından okumuştum ve oraya şuan ray düzeneği döşeniyor....

Bahsedilen alan Zeytinburnu Kabatas hatti tramvaylari icin park alani olarak yapilmaktadir, halen araclar Aksaray manevra alani ve Pazartekke de hat uzerinde gecelemektedir, bu alan ile birlikte Zeytinburnu nda insaa edilen bakim ve park alaninin bitmesi ile birlikte tramvay araclarinin park alani problemi ortadan kalkacaktir.

Alıntı:
Bildiginiz gibi Eski Londra Asfalti yeniden düzenlendi tünel v.s. yapildi.Keske bunlar yapilirken tramvay projesi de düsünülseydi .Su anda Eski Londra dan calisan 3 otobüs(92B,92C,33B) ve
3 minibüs(Cavuspasa-Soganli-Cesme-Davutpasa-Topkapi,Ciftlik-Bagcilar-Parseller-Topkapi,Tabya-Bagcilar-Günestepe-Topkapi) hatti var.Pazartekke tramvay-Topkapi sur ici-Ülker-DavutpasaMetro-Cesme-Güngören stad  arasinda calisan bir hat güzel olurdu hem de 15.000 kisi kapasiteli Güngören Stadina
rayli sistem ulasirdi

Bahsettiginiz guzergah bencede oldukca verimli, zaten cok fazla tramvay yapilabilecek alan olmadigi soylenirken (-ki ben buna katilmiyorum) bahsettiginiz guzergahta tek problem Kale is merkezi ile mercedes in oldugu yokus olabilir, burada Zeytinburnu kalkisli soyle bir guzergahta olabilirdi bence Zeytinburnu - MehmetAkif - Keresteciler - Güngören - Stad - Cincin Deresi - Ücyuzlu metro.

Metrobus un son duragi ise bencede Cevizlibag olmalidir, Topkapi ya yada minibus duraklarinin oraya girmesini anlamsiz buluyorum, buradan sonrasi ikinci etap olarak planlanmali.

hturann
15 yıl önce - Cum 03 Ağu 2007, 12:48

Çağlayan meydanına yeni bir proje için tabelayı diktiler:
"Kağıthane İlçesi, Çağlayan-Okmeydanı Kavşakları Arası E-5 Yan Yol İnşaatı"
İhale Mayıs ayında yapılmış. İş bitim süresi 240 gün.

Bu proje İbb'in ulaşım sayfalarında gözükmüyor. Metobüs'ün Mecidiyeköy'e kadar uzatılması için mi yapıldı sizce?

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Cum 03 Ağu 2007, 13:23

Bence evet.Çünkü E.Kapıdan sonra e-5 Omeydanına kadar genişletilmişti.Okmeydanından sonra daralma vardı.Bu genişletme hem metrobüs için hemde yan yol için olacak.

Yani Metrobüs için  2.Etap Topkapı-M.Köy olacak diyebiliriz.

8 ay süre verdilerse ŞUBAT 2008'de kaba inşaatın tamamlanması lazım.

mcagri
15 yıl önce - Cum 03 Ağu 2007, 15:21

Tabelayı ben de dün gördüm ve heyecanlandım, işte ihaleyle ilgili bilgiler:

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Mobile/IhaleVeIlan/De ...aleId=8519

http://www.yapi.com.tr/turkce/ihaleHaberleri_Deta ...wsID=53739

bülent eco
15 yıl önce - Cum 03 Ağu 2007, 15:32

dostlar,

kağıthane ilçesi çağlayan okmeydanı arası olarak ifade ettiğiniz düzenleme metrobus olayını kapsıyor. ama buradaki esas amaç çağlayan-01 ve çağlayan -02 kavşaklarının yapımı. çağlayan -01 dediğim yer yeni inşaatı yapılacak adliye sarayının orada. bu bölgede yeraltı çarşısı, yeraltı otoparkı ( min 4 katlı ) ve kesişmesiz bir kavşak yapılması planlanıyor. bildiğiniz üzere metro hattı da buradan geçiyor.

çağlayan -02 ise çağlayan-şişli-okmeydanı kesişimi olan abide-i hürrüyet caddesi üzerinde yapılacak olan kavşaktır. bu kavşaklar ile beraber düşünülen metrobus olayı var. çizimlerimizin dosya boyutu büyük olduğu için siteye ekleme yapamıyorum

bu arada sevindirici bir haber vermek isterim. metrobus yolunun cevizlibağ-haliç kesmi için şu an o bölgede çalışan bir inşaat firması ile görüşmelere başlandı. ayrıca metrobus haliç-mecidiyeköy-altunizade-göztepe-kozyatağı hattı ile altunizade - kadıköy hattı da eklendi. şu an için belediye kulislerinde görüşülen ve tartışılan bir konu olsa da yapılma olayı yüksek. ama genede avcılar-topkapı hattının çalışmaya başlanması ve artısı eksisiyle görüldükten sonra yapılması öngörülüyor.

bir de avcılar önüne yapılması planlanan metrobus durağı ile ilgili bir kaç resim yükledim.

_gökhan_
15 yıl önce - Cum 03 Ağu 2007, 16:03
Metrobüs anadolu yakası ayağı

Hat yakında beylerbeyinde üsküdar beykoz metrosuyla,ünalanda kadıköy kartal metrosuyla,ziverbeyde minibüs caddesiyle,söğütlüçeşmede marmarayla,kızıltoprakta bağdat caddesine gidecekler için istasyonlar oluşturup sahil boyunu takiben tuzla istanbul sınırına kadar etaplar halinde gelecek,2.etapsa topkapı-bostancı olacaktır.

Burç

15 yıl önce - Cum 03 Ağu 2007, 18:17

Bu resimden anladığım kadarı ile Küçükçekmece'den sonra Metrobüs yolu,
E5'in ortasından değil, deniz tarafından gidecek.

bülent eco
15 yıl önce - Cum 03 Ağu 2007, 19:08

bakış yönü sizi aldatmasın. gerçek fotoğraf üzerine modellenmiştir. fotoğrafın çekildiği yer avcılardaki üniversite ile lise arasındaki üstgeçit köprüsü. bakış yönü k.çekmece istikametidir. fotoğrafın arka sol tarafında bulunan yeşil binalar avcılar istanbul üniversitesi öğrenci yurtlarıdır.

sadece bu bölgede avcılar kampüs içine giren metrobus burada durak yapacak daha sonra kampüs içinde u dönüşünü tamamlayan metrobus topkapı yönüne devam edecektir. gece vaktide bu kampüs içinde bulunan triaj alanında park edecektir. sadece 300 metrelik bir kısımda deniz tarafına değil kara tarafına geçecektir. daha sonra gene d100 ortasında devam edecektir.

bir resimde cevizlibağ dönüşü ile ilgili siteye yükleme yapayım.

(+)

Fatih Can
15 yıl önce - Cum 03 Ağu 2007, 22:31

Bu demek oluyor ki metrobus calısmaya bir baslasın daha sonra  devamı cok hızlı sekilde corapsokugu gibi gelecek umarım uygulama çok başarılı olur.

2008 ortasında metrobus mecidiyekoye gelir diye bir ongorude bulunayım o zaman.

osman_aydın

15 yıl önce - Cmt 04 Ağu 2007, 15:36

.

Metrobüs Avcılar-Üniversite Durağının E-5 ile entegrasyonu ile ilgili nasıl bir çözüm düşünülmüş?

Üniversite E-5 ten 100 mt içeride ve projenin Beylikdüzü'ne devam edeceğini de düşünürsek, yeni yapılan Avcılar köprülü kavşağı nasıl geçilecek?

Bu konuda herhangi bir bilgiye ulaşan oldu mu?

.

sayfa 30
« önceki   123 ... 293031 ... 606162   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM