Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2365
alican24
1 yıl önce - Sal 21 Mar 2017, 01:53

Alıntı:
eşim uzaktan algılama sistemleri üzerine y. lisans tezi hazırladığından bende bayaa okumak zorunda kalmıştım bu tarz yayınları.şimdi dünyanın yuvarlaklığından bahsediyorsunuz ya insan gözü max. 20 km ötesini hemde önünde engel yoksa görebilmektedir.radarlarda bu mesafe 30-40 km arasına çıkar.yani on km falan değil.ayrıca s400 ü savunmak babında değil söyleyeceğim fakat rusların tüm askeri araçlarına laf çaksak bile yinede roket biliminde ruslar abd ile kafa kafaya denktir bence.gemileri tankları topları abartı derecede şişirme bile olsa füzeleri sağlamdır.ayrıca nato radar ağına entegrasyondan bahsetmek tamamen gereksiz bir çaba.yahu egeye koyduğun s 400 kime karşı koruma sağlayacak iranamı.adanaya koyacağın s400 kime karşı konacak irana mı?yahu bir tarafta yunanistan bir tarafta isril bir tarafta iran var iranda hava kuvvetleri yok gibi birşey b. füzeleri var sadece asıl sıkıntı israil ve yunanistan yunanistanda korkatır ve nato ortağı olmamızdan şımarmıştır ama yinede tehdit algısından düşürülmez. ama israil işte orası büyük sorun hava kuvvetleri güçlü füzeleri tehlikeli ve nükleer bir güç.s400 ü natoya entegre etmiycez çünkü radar ağını kodlarını frekans ayarlarını tamamen saldırabilecek ülkeye emanet etmişsin gibi olur s 400 lerin entegrasyonunda.böyle afra tafra yapıp burun kıvıranlara aldırış etmeyin bizim 4 bir tarafımız düşman kaynıyor.ve bizi asıl içten yıkmaya çalışanlarda hep nato kökenli tiplerdir.alman destekli ingiliz destekli fransız destekli abd destekli bir teki bile kendi vatanını düşünmezler hep efendilerinin emrine amade bir yaşam tarzını benimsemişlerdir.


Genel kültür adına yazıyorum insan gözünün görebileceği uzaklık bakılan cismin boyutuna göre değişkenlik gösterir.
yani max 20KM 1KM 5KM 100KM gibi şeyler söyleyemeyiz söylersek bu yanlış bilgi olur.


Gümüşeğer
1 yıl önce - Sal 21 Mar 2017, 12:36
T 130 Saldırı Helikopterimizin Çizimleri


T-129 Atak saldırı helikopterinin bir üst modeli olacağı düşünülen T 130 saldırı helikopterinin çizimi ile ilgili fotolar kimi sitelerde dolaşıyor. Muhtemelen Apache ayarında bir helikopter geliştiriyoruz.(+)

(+)

(+)

(+)


bayram28
1 yıl önce - Sal 21 Mar 2017, 14:38


Gümüşeğer
1 yıl önce - Sal 21 Mar 2017, 17:22
Türkiye'nin İlk Ticari Çipleri Aselsan'a Üretilecek


Teknolojinin ve teknolojiye dayalı sanayilerin gelişimi açısından önemli bir rol üstlenecek olan Türkiye'nin ticari anlamdaki ilk çip fabrikası, ilk üretimini ASELSAN için yapacak.

Bilkent Üniversitesi ve ASELSAN'ın ortaklığında kurulan ve savunma, uzay, haberleşme, enerji sektörlerinin ihtiyaç duyduğu yüksek teknoloji ürünlerinin üretileceği çip fabrikası geçen yıl faaliyete geçti.

Yaklaşık 30 milyon dolarlık yatırımla kurulan ASELSAN Bilkent Mikro Nano Teknolojileri Sanayi ve Ticaret AŞ'de (AB Mikro Nano), özellikle III-V yarı-iletken ve benzeri teknolojik malzemeleri içeren mikro ve nano boyutlu aygıtların üretiminin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Fabrika, faaliyete geçmesinin ardından ilk sözleşmesini de imzaladı. Buna göre, ASELSAN için galyum nitrat (GaN) transistörlerin/entegre devrelerin üretimi gerçekleştirilecek.

Üniversite-sanayi iş birliği açısından örnek bir proje olan çip fabrikası ile üniversitede geliştirilen teknolojinin ticarileşmesi sağlanıyor. ABD'de sayıları on binleri bulan bu tür yüksek teknoloji şirketleri, Türkiye’nin kalkınması açısından da büyük önem taşıyor.

Türkiye'nin satın aldığı, bazen istese bile temin edemediği çiplerin çok daha gelişmişleri bu tesiste üretilebilecek. Fabrikada üretilecek nanoteknoloji temelli ürünler ihraç da edilebilecek.

Türkiye, bu tesiste üretilecek galyum nitrat temelli çipler sayesinde savunma radarı, elektronik harp, güç elektroniği, uzay teknolojileri, elektrik iletim altyapısı, elektrikli araba, havacılık, yüksek hızlı tren ve 5G cep telefonu sistemleri eşi stratejik teknolojiler üretebilen dünyanın sayılı ülkeleri arasına girecek.

Galyum nitrat üstün özellikleriyle bu alanda kullanılan diğer ürünlerden ayrılıyor. Galyum nitrat pazarının gelecek 10 yılda hızla büyümesi ve bu alandaki faaliyetlerin önemli ekonomik getirileri beraberinde getirmesi bekleniyor.


[url=http://wowturkey.com/t.php?p=/tr765/Gumuseger_thumbs_b_c_5b4c3b4ade9bd4cd54824b931.jpg]
(+) [


ahmetinci
1 yıl önce - Sal 21 Mar 2017, 19:26

İngiliz uçak gemisi HMS İllistrious Türk firması Leyal tarafından satın alınıp Türkiye'deki tersanesinde sökülüp hurdalara ayrılmış. Biz neden bu uçak gemisini restore edip kullanmadık. Çin benzer şekilde Rusya'dan bir emekli uçak gemisini alıp revize edip kullanmaya başladı.

http://www.haber7.com/foto-galeri/44785-ingiliz-u ...rkiyede/p5

2236lk
1 yıl önce - Sal 21 Mar 2017, 19:29

son dakika bayraktar dün umtas füzesiyle başarılı atış yapmış....
kaynak https://twitter.com/levent1121Mehmet Yeşilbaş

1 yıl önce - Sal 21 Mar 2017, 20:38

ABD’nin eğitim uçağı projesinde TAI’ye dev iki ortak


(+)


Amerikan Hava Kuvvetleri, T-38 jet eğitim uçaklarına başlattığı T-X Projesi’nde adı yerli yolcu uçağı projesiyle gündeme gelen ve Fatih Özmen’in sahip olduğu Sierra Nevada Corporation (SNC) şirketi ile giriyor. C4 Defence’in haberine göre şimdi bu ortaklığa ABD’nin önde gelen savunma şirketlerinden Raytheon ile Airbus’ın ABD merkezli şirketi Airbus America’s da ortak olmak üzere görüşmeler başladı.

SNC’nin başını çektiği bu görüşmeler olumlu sonuçlanırsa iki büyük şirketin eli ihalede ciddi anlamda güçlenecek. Raytheon daha önce aynı ihalede İtalyan Leonardo ile birlikte girmişti. İtalyan M-346 modelinden geliştirilecek uçağın yüksek maliyetleri nedeniyle Raytheon bu ortaklıktan çekilmişti.

T-38’lerin yerini alacak tasarım için ilk etapta Amerikan Hava Kuvvetleri toplam 350 uçak alacak. İhaleye Boeing-Saab sıfırdan tasarlanan model ile, Lockheed Martin de Güney Koreli KAI’nin geliştirdiği T-50 uçaklarıyla katılıyor. Raytheon’un ayrılmasından sonra İtalyanlar projede tek başlarına devam ediyor.
Kaynak: C4 Defence


Mehmet Yeşilbaş

1 yıl önce - Sal 21 Mar 2017, 20:44
korayguray
1 yıl önce - Sal 21 Mar 2017, 20:45

Alıntı:
İngiliz uçak gemisi HMS İllistrious Türk firması Leyal tarafından satın alınıp Türkiye'deki tersanesinde sökülüp hurdalara ayrılmış. Biz neden bu uçak gemisini restore edip kullanmadık. Çin benzer şekilde Rusya'dan bir emekli uçak gemisini alıp revize edip kullanmaya başladı.


İngiliz Savunma Bakanlığı sadece parçalanıp geri dönüşüm yapılmak şartıyla satışına onay vermiş...


korayguray
1 yıl önce - Sal 21 Mar 2017, 20:56

Alıntı:
Türkiye'nin İlk Ticari Çipleri Aselsan'a Üretilecek


2014 yılından beri zaman zaman haberler geliyordu. Ama internet siteleri bomboş. Sadece basın bildirileri var. Keşke detaylı bilgi bulabilsek..sayfa 2365
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET