Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Çanakkale 1915 köprüsü - dünyanın en uzun asma köprüsü
« önceki   123 ... 166167168 ... 184185186   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 167
cemfiliz79
3 ay önce - Pts 20 Mar 2017, 18:53

Yeni ihaleler TL ile yapılmayacak mıydı? Ben mi yanlış hatırlıyorum... Yoksa o sadece özelleştirme ihalelerinde miydi?

ali can koç
3 ay önce - Pts 20 Mar 2017, 19:22

yapılan işler, köprüler çok güzel... peki fiyatlar bu millete müstahak mı soruyorum size?.. bir köprü geçişi 70 tl nedir yahu insaf... uçak bileti alıyorsun o fiyata neredeyse bazı fırsatlarla...

ÖzgürZB

3 ay önce - Pts 20 Mar 2017, 23:39

Levent üzümcü dinlemişte gelmiş haspâm
Onun kelimeleri ile beylik taslıyor...
Yahu vatana millete yapılan her hizmeti illaha benim kullanmammı lazım?

Adana Nissibi köprüsünden, İzmit Osmangazi köprüsünden de ben hiç geçmeyeceğim o zaman yapılmasın gibi saçma sapan bir mantık ile hangi argümanı nasıl savunuyorsunuz anlamak güç...

Mesela benim uçağımda yok ama ben havalimanı yapılmasına da seviniyorum...

Mesela ben metro'yu da pek kullanmıyorum çünkü genel olarak kendi aracım ile gidiyorum gideceğim yere ama metro yapılmasına da çok seviniyorum ve benim vergilelerim ile yapıldığının da farkındayım...

Aptal aptal muhalefet ile neyi başarmaya çalışıyorsunuz çok merak ediyorum...

Adil99
3 ay önce - Sal 21 Mar 2017, 02:29

Gerçekleştirilen proje rasyonel olursa karşı çıkabilecek kişi sayısı çok azdır. Önümüzde kötü bir işletmecilik örneği var: Osmangazi köprüsü. İnsanların endişesi bundan kaynaklanıyor. Bir işin gerçek anlamda kamu hizmeti sayılabilmesi için ya ücretsiz olarak ya da cüzi bir ücret karşılığında sağlanması gerekir. Eğer bir köprü tek sefer geçişte benden 60-70 TL alıyorsa o köprü kamu hizmeti olmaktan çıkmış bir ticarethane haline gelmiştir.

bayram28
3 ay önce - Sal 21 Mar 2017, 09:44

KISA TANITIM

kadir g
3 ay önce - Sal 21 Mar 2017, 10:31

Alıntı:
Levent üzümcü dinlemişte gelmiş haspâm
Onun kelimeleri ile beylik taslıyor...
Yahu vatana millete yapılan her hizmeti illaha benim kullanmammı lazım?

Adana Nissibi köprüsünden, İzmit Osmangazi köprüsünden de ben hiç geçmeyeceğim o zaman yapılmasın gibi saçma sapan bir mantık ile hangi argümanı nasıl savunuyorsunuz anlamak güç...

Mesela benim uçağımda yok ama ben havalimanı yapılmasına da seviniyorum...

Mesela ben metro'yu da pek kullanmıyorum çünkü genel olarak kendi aracım ile gidiyorum gideceğim yere ama metro yapılmasına da çok seviniyorum ve benim vergilelerim ile yapıldığının da farkındayım...

Aptal aptal muhalefet ile neyi başarmaya çalışıyorsunuz çok merak ediyorum..

napalım hocam eleştrimeyelimmi devletin her gün bir şirkete milyonlarca lira açığı kapatmasını eleştirmeyelimmi
şirketsin sen bunu yaparken kar zarar oranının hesaplayıp gireceksin yoksa yapma işine geliyorsa

yap geçiş ücretini hesaplı bişiler 10 lira 20 lira hesapladığın rakamın çok çok üstünde geçiş olsun ne şirket zarar etsin nede yolcular yollarsa mağdur olsun nede millete laf ettirin
o zaman kimse eleştiremez..

dr_korkut
3 ay önce - Sal 21 Mar 2017, 11:34

o bölgedeki trafik yoğunluğu osmangazi ile kıyaslanamayacak kadar az

ve çanakkale köprüsünün osmangazi deki gibi feribota bir saatlik bir zaman üstünlüğüde yok

çünkü hali hazırda feribot kilitbahir'den 20 dakikaya merkezden ise 30 dakikaya karşıya geçiyor

30-35 tl gibi rakamlara feribotla karşıya geçmek mümkün iken

60-70 tl gibi fiyatalara köprü kesinlikle tercih edilir olmayacaktır

çanakkale köprüsünden devletin ödeyeceği garanti geçiş parası , osmangaziden çok çok daha fazla olacaktır

feribot kaç paraysa onun üzerine 5 tl koyar köprü fiyatını belirlersin
o köprü bundan bir kuruş daha fazla geçiş ücretini haketmiyor

Alıntı:
Eğer bir köprü tek sefer geçişte benden 60-70 TL alıyorsa o köprü kamu hizmeti olmaktan çıkmış bir ticarethane haline gelmiştir.

ve hiç bir ticarethane benim vergilerim ile devlet hazinesinden SULBANSE edilemez

Misafir 3f1

3 ay önce - Sal 21 Mar 2017, 11:47

bir köprü geçişi 70 tl nedir yahu insaf... uçak bileti alıyorsun o fiyata neredeyse bazı fırsatlarla...

==============

Ucakta kamyon ve ya otobus tasiyabiliyor musunuz peki.? Ya da arabanızı bagaja verebiliyor musunuz Ayni arabada 4 kisi olduğunu düşünün. Ya da otobuste 40 kişi. Arabada 4 kisi olsa 15 liraya geliyor, 15 liraya ucak bileti var mi peki.?

Bakın 60 liraya bir araç komple kopruden geçiyor. Ama bir uçak tamamrn komple 60-70 liraya mi ucuyor peki.?

Dino Velvet
3 ay önce - Sal 21 Mar 2017, 11:52

sayın özgürzb
lütfen üslubunuza dikkat edin aptal aptal muhalefet ediyorlar yazmışsınız. Bu şekilde konuşamazsınız.
site yöneticileri uyuyorlarmı? bu arkadaş cezalandırılsın lütfen
ayrıca nissibi köprüsü adıyamanda.
ayrıca nickinizin sonundaki (ZB) ingilizce argosunda olumsuz bir anlama geliyor. sadece bilginiz olsun diye yazdım

Misafir 330

3 ay önce - Sal 21 Mar 2017, 18:07

Hayır'cılar iş başında cevap vermeyin lütfen bu köprü yapılacak ve siz sadece izleyeceksiniz hatta tren yapılırsa onu da izleyeceksiniz memleketimiz için faydalı ne varsa yapılacak siz de izleyeceksiniz. Ülkem için yapılan tüm hizmetlere helal olsun yaşansın devlet varolsun millet.

sayfa 167
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 166167168 ... 184185186   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM