Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İETT - Sorunlar, Fikirler ve Çözüm Önerileri
« önceki   123 ... 575859 ... 189190191   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
kilitli
sayfa 58
Mustafa Kumbar

12 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2007, 20:05

Arkadaşlar İETT Yaz Orer saatlerine 23 Haziran 2007 Cumartesi Günü geçecek...

İşe gidecek olan arkadaşlarımız 5 -10 dk. erken yola çıkarlarsa sıkıntı yaşamazlar...

=======================================================

Yarin yapılacak Üniversite imtihanında , imtihana girecek değerli wowTURKEY üyelerine başarılar dilerim.

İETT'nin imtihana gireceklere Duyurusu ...

Mustafa Kumbar

Mustafa Kumbar

12 yıl önce - Pzr 17 Hzr 2007, 13:30

Alıntı:
(Fotoğrafdaki sol baştan montlu , yakışıklı kişiyi tanıdınız mı ? )  

İşte Cevabı...  

:BARIŞ:

12 yıl önce - Cum 22 Hzr 2007, 00:57

Yıllardır Sarıgazi Garajına bağlı olan 14A hattıda Anadolu Garajına geçiyor Pazartesi günü'nden itibaren. (Üsküdar Defteri'ne)..

taner atlı

12 yıl önce - Prş 05 Tem 2007, 15:52

yeni bir hat aciliyormuş    14.07.2007 TARİHİNDEN İTİBAREN 14BK SİMPAŞ KONUTLARI-BİRLİK MAHALLESİ-KADIKÖY HATTI İHDAS EDİLECEKTİR. iett sitesinden alıntıdır

yasar22
12 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 20:45
Üsküdar-Ümraniye arasında aylardan sonra yeniden direk otobüs.

Akbil doldurmak için durduğum Altunizade aktarma merkezinde okuduğum duyuruya göre, bugünden  itibaren 11 D İnkilap Mahallesi hattı Altunizade'den dönmek yerine eskisi gibi Üsküdar-Altunizade-İnkilap Mahalesi hattında ring olarak çalışmaya başlamış.Bu habere göre Üsküdar-Ümraniye arasında direk ulaşım aylardan sonra başlamış oluyor.
İlginç olan niye sadece bu hattın yeniden Üsküdar'dan başlatılmış olduğu?Kartal açık oto pazarının Ümraniye devlet hastanesinin yanına taşınması etken olmuş olabilirmi?Gerçekten ilginç...
Şimdi düşündümde acaba Üsküdar-Altunizade-İnkilap mahallesi arasında ring çalışacak yazısı Ümraniye-Altunizade-İnkilap mahallesi olabilirmiydi?Birden şüpheye düştüm.Belki içimizden birisi bu yazıyı görmüştür.

Eray Falay
12 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 23:34

İETT tarafından E-3 ve E-10 hatlarının saatlerinde geçen hafta düzenlemeler yapıldı.Bu düzenlemelerde S.Gökçen H.Limanına düzenlenen saat başı seferler sıklaştırılıp sadece H.Limanına gidecekler için düzenlendi bu düzenlemede araçlar normal güzergahtan gidip ara durakta yolcu indirmiyor ama H.Limanına gidecek yolcuları alıyor ve H.limanına götürüyor.E-10 hatının H.Limanından ilk kalkışı 05:00 bu saatten itibaren 21:00 e kadar H.limanından kalkan her saat başı araç H.Limanı yolcusunu taşıyor.Kadıköy'den ise sabah 04:00 dan başlayıp 20:00 ye kadar bütün saat başı araçlar H.Limanına gidiyor ara duraklarda sadece H.limanına gidecek yolcuyu alıyor ama yolcu indirmiyor.
E-3 hattı ise H.Limanından sabah 5:00 dan başlayıp 24:00 servisine kadar her saat başı sonrasında 00:45 ve son olarak 01:45 servislerini H.Limanı yolcuları için yapmakta.4.Levent durağından ise sabah 4:00 den başlayıp 01:00 e kadar her saat başı sonrasında ise 01:30 ve 02:30 servislerini yapmaktadır.E-10 ve E-3 HATTLARINDA BAHSETTİĞİM SERVİSLER SADECE UÇAK YOLCULARI İÇİN YAPILMAKTA OLUP GİDİŞTE SADECE YOLCU İNDİRİLİP, DÖNÜŞTE İSE SADECE YOLCU ALINMAKTADIR.E-10 DATTINDA 2, E-3 HATTINDA İSE 3 TAM BİLET ve AKBİL GEÇERLİDİR.PASO VE KARTLAR GEÇERSİZDİR.
Yeni açılan E-9 Hattı ise sadece H.Limanı yolcularına tahsis edilmiştir.Bostancıdan H.limanına giderken sadece H.Limanına gidecek yolcuları alıyor ara duraklarda indirme yapmıyor.Dönüşte ise H.Limanından kalkıp Bostancıya kadar inecek yolcuları indiriyor.Bu hattın güzergahı ise Bostancıdan sahil yolu ile Pendik ido iskelesi(Pendik Merkeze girmiyor!!) akabinde Kaynarca istikameti Ro-Ro limanının civarından kaynarca köprüsünün üstüne çıkıp Bağlantı yolu ile H.Limanına gidiyor.bu hattın saatleri ise H.limanından 05:00 den 02:00 ye kadar her saat başı sonrasında ise 02:30 ve 03:30 da kalkmakta.Bostancıdan ise 04:00 ila 01:00 arası her sa. başı akabinde ise 01:45 ve 02:45 de kalmakta olup E-9 HATTINDA GİDERKEN YOLCU ALINMAKTA DÖNEKEN İSE İNDİRİLMEKTEDİR.2 TAM Bilet ve akbil GEÇERLİDİR ve SADECE UÇAK YOLCULARI İÇİN AÇILMIŞ BİR HATTIR.PASO VE KARTLAR GEÇERSİZDİR.

Enes Zengin
11 yıl önce - Cum 03 Ağu 2007, 01:59

Öncelikle belki tek bir resimde iki sorunu da anlataiblirdim ama o zaman çok karışık olacağı için böyle ypamak zorunda kaldım.

Tuzla-İçmeler Kavşağındaki sorun bence önemli en azından ilki

Sorun 1:
Tuzla'dan kalkan 130, 130A, 133T, E-7, 500ES otobüsleri İçmeler Köprüsünü geçince birkaç sene önce yapılan kavşaktan sola doğru dönerek İçmeler durağından yolcu alarak devam ediyorlar.

Kavşağın eğimi oldukça fazla.Bence özellikle körüklü otobüsler geçerken hem trafiği kitliyorlar hem de otobüslerin tabanının sürtme tehlikesi var.Ortalama 10 dakikada bir otobüs geçtiği düşünülürse yoğun saatlerde kötü bir durum.Bu otobüslerin uğradığı İçmeler Durağı zaten E-5 te var olan İçmeler durağına alınsa ve bu otobüsler o kavşak yerine düz devam edip bağlantı yolundan E-5 çıkıp yolcularını alabilirler diye düşünüyorum.Resimden daha iyi anlayacağınızı umuyorum

(+)

Sorun 2:
Belki bu bir sorun bile değil ama ben rahatsız oluyorum yine de.Tuzla'ya E-5 ten gelen hiçbir toplu taşıma aracı İETT'nin yaptığı durak cebine girmiyor.Yolun ortasında duruyor.Yolcu indirme-bindirme işlemini yapıyor ve devam ediyor.İnsanlarda açıkta güneşin altında bekliyorlar.Ve güzelim İETT durağı bomboş işlevsiz duruyor.

(+)

Onur Y.
11 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2007, 15:32

96A Atatürk Havalimanı-Akmerkez(Etiler) hattı bayağı iyi olmuş.Havaşın otobüslerine fazla para vermekten bir nebze kurtardı vatandaşları.

Ahmet Bengüer
11 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2007, 15:41

Yukarıdaki yazdığım bilgiye karşılık eksi puan almışım.Gerekçesi olarakta bu bilgi daha önce vardı diye not düşülmüş.Ben de bu eksiyi yazan arkadaşa şunu sormak istiyorum.Bu bilgi İETT'den Haberler başlığı altında yok.Madem bu bilgi daha önceden vardı neden İETT'den Haberler başlığı altında yok?Burada olması gereken bir haberi hiç ilgisiz bir yere yazıp daha sonra da bu bilgi var demek ne derece doğru birşey bana bunun cevabını yazarsanız çok sevinirim.

Ahmet Bengüer
11 yıl önce - Prş 09 Ağu 2007, 01:31

Değerli arkadaşlar herhangi bir başlık altında yazılıp yazılmadığını bilmiyorum en azından yazıldığına dair ben herhangi bir bilgi bulamadım.

Sizlere bir haber vermek istiyorum.

1.Köpüden Mecidiyeköy,Taksim ve Cevizlibağ istikametlerine giderken köprü girişinden önceki duraktan itibaren

120 Kadıköy-Mecidiyeköy
112 Bostancı-Taksim
127 Kadıköy-Topkapı-Cevizlibağ

hatları ile tek biletle yolculuk yapabilirsiniz.Daha önce bu duraktan yukarıda yazılı hatlara bindiğiniz zaman 2 bilet alırdı ancak şimdi 1 bilet alıyorlar.

Örnek olarak bu duraktan Mecidiyeköy'e gideceksiniz.500 numaralı hatta binerseniz 2 bilet alır 120 numaralı hatta binerseniz tek bilet alır.

sayfa 58
« önceki   123 ... 575859 ... 189190191   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM