Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
serkanen

10 yıl önce - Pzr 21 Eyl 2008, 05:12

Bu konu Atlas dergisinde de gündeme getirilmiş. Fabrika açılmaması için başlatılan kampanya bu linkte sürdürülüyor. Umarım bir sonuç alınır.

KeremBM

10 yıl önce - Pzr 21 Eyl 2008, 13:02

Geçen hafta Siyaset Meydanı'nda BTC, Yumurtalık Serbest Bölgesi, İsdemir ve Sugözü Termik santrali de konu oldu ve Kastabala'dan da bahsedildi. Çed raporunun nasıl verildiği sorgulandı. ÇED raporuna göre proje değil de, Projeye göre ÇED raporu düzenlemesi yapıldığından bahsedildi şaşırmıyorum böyle şeyler de ancak benim ülkemde olur.

aakif
10 yıl önce - Pzr 02 Ksm 2008, 13:46
Osmaniye - Kastabala Hierapolis


Osmaniye - Kastabala Hierapolis ...
Yıllardır o taraflara geliriz ama böyle bir yerin varlığını bu sayfalarda öğrendik. Ne kadar güzel ve ilginç... Paylaşımlarınız için teşekkürler..
Yapılacak teknolojik gelişmeler karşı olmamakla beraber var ona hatta haberimiz dahi olmayan böylesine kültürel zenginlik antik alanlarının varlığının korunabilmesi için verilecek mücadele ve çabada hepimizin katkısı olmalı...
İnşallah o taraflara bir daha gelmek kısmet olursa muhakkak görmek isteriz...Misafir 204

1 yıl önce - Çrş 15 Mar 2017, 20:35

Burasi aslina uygun yenilense edilse muthis olur. Su an ne durumda acaba.

mirzan

1 yıl önce - Prş 16 Mar 2017, 10:39

Burada Çimento Fabrikası yapımı konusu iptal edildi. Daha sonra arkeolojik kazı çalışmaları başladı, antik kent eskiye nazaran çok daha iyi durumda. Fakat eksiklikler azalsa da devam ediyor. Bulunan eserler Osmaniye Müzesi'ne götürüldü (fakat müze kapalı, 2010'dan beri açılamadı). Elektrik direkleri antik kentin içinden geçiyor, antik kent çevresinde tarlalarda tarım yapılıyor ve tarihi yapılara gereken özen gösterilmiyor. Bu arada arkeolojik kazılar yaz aylarında devam ediyor.sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET