Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep Kilis Türk Seddi

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Emre aydemir27

11 ay önce - Pzr 08 Oca 2017, 01:32
Gaziantep Kilis Türk Seddi

Suriye'nin kuzeyinde DEAŞ ve PYD/PKK'lı teröristlerle mücadele eden Türkiye, 911 kilometrelik sınıra dünyanın en uzun üçüncü duvarı olan "Türk Seddi"ni örüyor. Azez- Cerablus arasında terör örgütlerinden temizlenen 105 kilometrelik alanın 77 kilometresinde beton duvar tamamlandı. Hat boyunca 2 metre genişliğinde ve 3 metre yüksekliğindeki 7 tonluk seyyar bloklar yerleştiriliyor. SABAH muhabiri, Suriye sınırında alınan güvenlik önlemlerini inceledi, askeri kaynaklarla konuştu. Türk Seddi'nin son halini ilk kez fotoğrafladı.

Gaziantep ve Kilis il sınırları içerinde bulunan sınır hattına bugüne kadar 72 kilometrelik modüler, beton duvar, 4 kilometrelik sabit duvar, 28 kilometrelik Akerdeon Engel, 12 kilometrelik kafes tel engeli inşa edildi. 67 gözetleme kulesi dikildi.

Askeri kaynaklar, beton duvar sistemlerinin düzensiz göç harekelerini de engellediğini ifade etti. Antep-Kilis- hudut hattında 2015'te 12 bin 316 düzensiz göç hareketi tespit edilirken bu sayı 2016'da 8 bin 316'ya indi. Sınırda yaşanan düzensiz göç hareketleri yüzde 45 azaldı.

Misafir fee

11 ay önce - Pzr 08 Oca 2017, 01:51

bu herzaman söylediğim bir konuydu zannedersem mit beni takip ediyor ve bu sene bu set inşaasına başlandı.ancak şunu belirtmek istiyorum.bu duvar hatay sınırından başlamalı ve ermenistana kadar uzanmalı.çünkü bize zarar veren her türlü mikrop bu sınır bölgesinden giriş yapıyor.bu ülkeye dışarıdan kürt ve arap girmemeli.umuyorum artık çok yakın bir zamanda suriyeden ve ıraktan kaçan başta kürtler olmak üzere zararlı mahlukatlar sınır dışına atılır.

Emre aydemir27

11 ay önce - Pzr 08 Oca 2017, 12:24

Türk seddi hataydanda geçiyor diye biliyorum

grsn
11 ay önce - Pzr 08 Oca 2017, 14:20

Duvar örme işlemi tüm Suriye sınırımız boyunca devam edecek ve bu yılın üçüncü çeyreğinde tamamlanacak deniliyor. Ancak bence duvar Cizreye kadar değil, Silopi-Uludere sınırına kadar devam ettirilmeli. Çünkü terör örgütünün Zaho bölgesinde çokça kampları var. Zaten Uludereden itibaren dağlık alan başlıyor, o bölge için de hakim tepelere kurulacak modern kule ve karakollarla büyük ölçüde kontrol sağlanabilir.

cengel79
10 ay önce - Sal 17 Oca 2017, 23:48

Bütün Kilis - Suriye sınırına duvar örüldü.

Mert Karakoyun

9 ay önce - Çrş 08 Mar 2017, 11:59

Devletimizden Allah razı olsun fakat Türkiye doğru hamleler yapmasına rağmen her seferinde geç kalıyoruz Türkiye olarak karar alma ve faaliyete geçme konusunda oldukça yavaş davranıyoruz. Hızlı ve etkin kararlar alamıyoruz.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET