Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Vivalines Turizm otobüs şirketi
« önceki   123 ... 101112 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 11
Furkan ÇINAR
1 ay önce - Cum 17 Şub 2017, 18:01

VİVAlines, Yolcu Taşımacılığında Ezber Bozacak

VİVAlines Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İpek, ezber bozduklarının, sektörde uygulanmayan İLKleri uyguladıklarının altını çizdi.
Genç, yoğun ve dinamik nüfusuyla dünyada çok özel bir yerde olan Türkiye'de şehirlerarası ve şehiriçi taşımalar çok hareketli.

YOLCULUĞUN YENİ ADI

Otobüs taşımacılığında VİVA ile çok şeyin değişeceğini ve ezberlerin bozulacağını dile getiren Vivalines Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İpek şehirlerarası otobüs yolculuğuna farklı bir hizmet getirmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Vivalines olarak dünyada yapılamayanları Türkiye'de yerli, milli bir Türk firması olarak gerçekleştirdiklerini dile getiren Vivalines Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İpek, “Biz kuraları değiştirmeye ve karayolu ile seyahat etmenin mutluluğunu ve keyfini yaşatmak için bu yola koyulduk. Ortaya koyduğumuz seyahat modeli bize ve ülkemize özgü bir model olacak. Havayolunun en büyük avantajlarından biri hızlı ulaşım. Fakat bunun yanında birçok dezavantajı ve stresi var. Saatler öncesinden havalimanına gitmek ve uçak korkusu gibi. Biz bu dezavantajlara ve strese tamamen son vereceğiz" dedi. İpek, Vivalines ile 'made in Turkey' damgasını tüm dünyaya vuracakllarını, bu konuda iddialı olduklarını sözlerine ekledi.

6 OTOBÜSLE BAŞLAYACAK, 50'YE ULAŞACAK

Otobüs yolcu taşımacılığına şu an itibarıyla 6 otobüsle başladıklarını, bu rakamı nisan-mayıs gibi 30'a daha sonra ise 50 rakamına ulaştıracaklarını ifade eden İpek, günde 3 sefer yaparak İstanbul-Ankara'ya gideceklerini sözlerine ekledi.

46 OLAN KOLTUK KAPASİTESİ 31 ADET KOLTUĞA DÜŞÜRÜLMÜŞ

Normal otobüslerde 46 olan koltuk kapasitesi 31 adete düşürülmüş. Ve 31 adet özel tasarım lüks koltuklar yerleştirilmiş. İçinde tuvaleti ve hizmet mutfağı bulunan Vivalines otobüsleri ekspres seferleri ile hiçbir yerde durmayarak İstanbul- Ankara arasını 4 saat 15 dk’ya indirecek. Yolculuk sırasında sıcak yemek ikramının olacağı ve her yolcuya özel tablet bilgisayar ile kesintisiz internet imkanı verecek Vivalines bitmesi hiç istenmeyecek yolcukları ile anılması bekleniyor.

İSTANBUL-İZMİR MAYIS'TA

İstanbul-Ankara'dan sonra, İstanbul-İzmir hattının devreye sokulacağını ifade eden İpek, Eskişehir, Bursa, Trakya Bölgesi; daha ilerleyen dönemlerde Bodrum, Muğla gibi tatil yerlerinin lokasyon olarak devreye sokulacağını ifade eden Vivalines Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İpek, "Kaliteden ödün vermeden ilerleyeceğiz. Çok hızlı ilerlemeyeceğiz. Emin ve sağlam adımlarla, sindirerek büyüyeceğiz" dedi.

10 BİLETE 1 BİLET BEDAVA

Lojistik Ekipmanlar Dergisi Yazı İşleri Müdürü AHMET DOĞAN'ın "Havayolunda olduğu gibi Vivalines olarak MİL uygulaması yapacak mısınız?" sorusu üzerine Vivalines Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İpek, "Elbette... MİL uygulamasının karayolu versiyonunu VİVALİNES farkıyla hayata geçireceğiz. 10 bilet alana 1 bilet bedava olacak" dedi.

ÜLKEMİ ÇOK SEVİYORUM, KRİZ ORTAMINDA YATIRIM YAPTIM

Lojistik Ekipmanlar Dergisi Yazı İşleri Müdürü AHMET DOĞAN'ın "Kriz ortamında herkes kabuğuna çekilmişken siz, yatırım yaptınız. Değerlendirir misiniz" sorusuna yönelik Vivalines Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İpek, "Ülkemi çok seviyorum. Ülkeme inanıyorum. Ben, herkesin durduğu, durağana geçtiği bir dönemde yatırım yaptım. 87 kişiye istihdam yarattım. Bu, benim için sevinçlerin en büyüğüdür. Bir kişiye bile iş kapası olabiliyorsak ne mutlu bize..." ifadesinde bulundu. Son olarak İpek, "Bizim patronumuz kabin amiri bir hanımefendi. Otobüslerimizde çalışan kadın arkadaşlarımız bizim prenseslerimizdir. Biz de prenseslerimizle gurur duyuyoruz" dedi.

http://www.lojiport.com/vivalines-yolcu-tasimacil ...97363h.htm

Kralsado
1 ay önce - Cum 17 Şub 2017, 19:03

Alıntı:
Sektörde Esadaş dahi milyon euroluk araçlara yatırım yapıp 2+1 koltuk düzenine çeviriyorsa bu sektörün kalite çizgisini gösterir.

Bu sekilde ifade edildiginde dogru tabi. Oteki turlu yazilirsa kafa karistirir. Ama ben sunu anlamiyorum kalite cizgisini gosteren daha az maliyetli uygulamalar varken ne diye insanimiz pahali araclar pesinde kosar.

Kralsado
1 ay önce - Cum 17 Şub 2017, 19:07

Alıntı:

Yazan kişinin değerlendirmesi olması demek doğru olduğu anlamına gelmiyor. Göz var nizam var.

Dogru olup olmamasi bambaska bir konu

Misafir 413

1 ay önce - Cum 17 Şub 2017, 19:09

Ah bi de şu ülkeye volvo otobüs sağlamlığını ve güvenliğini getirseler. Ankara-istanbul arası kolay kolay uçak kullanmam.

Mustafa Taşlı
site denetçisi

1 ay önce - Cum 17 Şub 2017, 19:12

Alıntı:
Ah bi de şu ülkeye volvo otobüs sağlamlığını ve güvenliğini getirseler. Ankara-istanbul arası kolay kolay uçak kullanmam.

Çoğumuz uçağı kullanmıyoruz zaten. Sağ olsun, pilotlar var.

mehmet güngör bağ
1 ay önce - Cum 17 Şub 2017, 23:43

En sonunda bazı arkadaşların sayesinde bu başlıkda ''Güncel şehirler arası otobüsler-Haberler yorumlar''sayfasında döndü halen bazı arkadaşlar üst seğment otobüs yolculuğu konusu idrak etmiş değil onlar elma,armut,seftali'yi aynı sepetlerde toplayıp dursunlar şehirler arası otobüs sektörü zamanında çok kıymetli insanlarla çalıştı bunlardan biri olan İBRAHİM AYBAR 29 ağustos 2016 tarihinde Genel müdürlüğünü yaptığı Renault- Mais'den emekli oldu, İbrahim bey 1992-Eylül 2000 tarihleri arasında o dönem Pekuysal ailesine ait olan VARAN TURİZM'de 8 yıla yakın süre Genel Müdürlük yapmıştır Varan'ın en zirvede olduğu yıllar o döneme denk gelir şimdi dönüp arkanıza bakınca bu taşımacılık sektörü birkaç firmanın dışında çok geriye gitmiş bizde bu sayfalarda elma,armut,şeftali'yi aynı sepetde toplamaya devam edelim ufku dar yöneticelerin sektörü getirdigi nokta ortada ,tablet olmaz,koltuk arkası tv 10 inç mi, Esadaş ile Lüks Ereğli SETRA aldılar 2+1 olsun vs konuları konuşup durun yerinizden sakın ha sakın bir yere ayrılmayın neme lazım biri sizi ileri götürür Esenler otoğarında VİVALİNES Peronun önünden geçersiniz yenilikler size bulaşır diye üstünüzü başınızı streç filmle kaplayın ki sizlere yenilik bulaşmasın sözüm ortaya isteyen üstüne alabilir 2 günde bu başlığıda çorbaya çevirdiniz alın eserinizle gurur duyun.

mahmut11
1 ay önce - Cmt 18 Şub 2017, 00:27

catmaca1 demiş ki:
Şu yorumu okudum da, otobüs firmalarının yolcusunu ne kadar şımarık ve memnuniyetsiz hale getirdiğinin farkına bir kez daha vardım.

Sizin gibi düşünmüyorum. Ülkemizde uçaklar, hızlı trenler yaygınlaştıkça otobüslerin cazibesi azalıyor zaten. Otobüs firmaları yolcularına ek avantaj sağlamazsa büyükşehir güzergahlarında yolcu bulamazlar. (Evet atıyorum Gümüşhane'den Uşak'a gidecek yolcu zaten uçağı arayamaz. Ben böyle parkurlardan bahsetmiyorum. )

Yani, Ankara’dan Konya’ya 1 saat 30 dakikada YHT ile gidilebiliyorken, insanların artı bir avantaj araması gayet doğal. Yani ben o yolu 3 saat çekeceksem gönlümü hoş etmeliler diyor biraz da.

Otobüs firmaları şımartmadı yolcuları, eğer bir şımartma varsa bunlar yüksek hızlı trenlerle, ve yaygınlaşan hava taşımacılığı ile oldu. Bu alternatifler düne kadar yoktu.

Özellikle uçaklar, senin konforunu aldım ama zamanını geri verdim gibi bir mantalitede olduğunu düşünüyorum.

Bu arada Bülent beye sormak gerekir, İzmir'e durmadan nasıl gidecekler? Sonuçta sanırım şoförlerin belirli bir süre kesintisiz araç kullanabilme durumları var diye biliyorum. 6 saat miydi neydi işte.

Çetin56
1 ay önce - Cmt 18 Şub 2017, 00:32

18 Şubat saat 09 otobüsünde fiyatlar 114Tl ve tümü dolu gösterilmiş,anlaşılan o saatte hiç yolcu bulamadıkları için sefer yapılmayacağından böyle bir uygulamaya gitmişler.

Misafir 8ed

1 ay önce - Cmt 18 Şub 2017, 00:42

Bu arada Bülent beye sormak gerekir, İzmir'e durmadan nasıl gidecekler? Sonuçta sanırım şoförlerin belirli bir süre kesintisiz araç kullanabilme durumları var diye biliyorum. 6 saat miydi neydi işte.

===============

Normalde karayolu ile Ankara-İst ve İzmir-İst km bakimindan cok yakın sayılır. Ankaraya neredeyse pek cok firmanın nonstop seferleri var.
Izmir icin de nonstop seferler olabilir pek sorun olmaz.
Varan Turizm'de vardı bir dönemler. Soför değişikliği konusu cok onemli değil. Bir yerde durur şoför değişir ve yola devam edilir. Zor bir sey değil yani.

mehmet güngör bağ
1 ay önce - Cmt 18 Şub 2017, 00:47

Mahmut kardeşim İZMİR'e daha önce pekuysal ailesine ait olduğu dönemde VARAN TURİZM akşam yaptığı deluxe(2+1) seferlerin bir tanesi nonstop olarak gidiyordu ve üstelik o zaman köfrez köprüsü dahi yoktu Ataşehir terminalinden sonra araç sadece arabalı vapurda duruyordu İstanbul Ataşehir terminalinden hareket eden otobüs 7 saat 45 dakikada Bornava 3,sanayii de bulunan Shell benzin istasyonun yanındaki Varan Bornova terminaline ulaşıyordu otobüs içinde yolcuya ikram ve hizmet konusunda bir sıkıntı olmazdı yolcuda son derece memnundu yıllar sonra şimdi parkuru bu yaz VİVALİNES kulanacak bakalım nasıl olacak hep beraber göreceğiz, iyi geceler dilerim.

sayfa 11
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM