Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 323
yunus_41
4 ay önce - Cum 17 Şub 2017, 17:45

(+)

(+)

(+)

Ogün4161

4 ay önce - Cum 17 Şub 2017, 18:04

Aco kanal montajına da başlamışlar,

Torf,toprak karışımı son kat dolguyu da yaparlar yakında

Sonra ise tohumlama işi kalır

Tohumlar da 40 güne falan oynanacak duruma gelir.

Aslında biraz gazlasalar imalatta bu sezon sonuna yetişir gibi

yunus_41
4 ay önce - Cum 17 Şub 2017, 18:57

Alıntı:
Sonra ise tohumlama işi kalır
Tohumlar da 40 güne falan oynanacak duruma gelir.

ben rulo çim yapılır diye tahmin ediyorum. şimdileri hemen hemen bütün sahalar rulo yapılıyor ekme ile kimse uğraşmıyor. ekme çim olacağı konusunda bir bilginiz mi var?

körfezli4141
4 ay önce - Cum 17 Şub 2017, 19:58

Trt deki programda ekmek çim olacak demişti görevli mühendis

Ogün4161

4 ay önce - Cum 17 Şub 2017, 21:01

Ekme çim diye hatırlıyorum bi vidyo da,

Zaten önümüzde ki sezona yetişecekse rulo çim yapmanın bir mantığı yok
Alıntı:

ben rulo çim yapılır diye tahmin ediyorum. şimdileri hemen hemen bütün sahalar rulo yapılıyor ekme ile kimse uğraşmıyor. ekme çim olacağı konusunda bir bilginiz mi var?

Koltuk imalatında çalışan 5 6 kişi görünüyor bu hızla kaç ayda biter acaba?

Yarın plan üzerinde fotograftan görebildiğimiz kadarı ile takılan koltukları işaretliyeceğim
Fotograf geldikçe sürekli güncelleriz

sadece körfez
4 ay önce - Cum 17 Şub 2017, 23:45

Ben tribün anlamında bakıyorum bu stada. En sevmediğim şey şu sesin dağılım, suni bir ses gibi çıkması. Bursanın ve Beşiktaşın stadları böyle olduğu için tribün yapması gerçekten zor. Hele bizim gibi tok sese alışmış taraftarlar için bayabi sıkıntı olur.

Eskişehirin videolarına baktım, bağıran grup alt tarafta olmasına rağmen, ses yine karışıyor ve boğuklaşıyor ama yinede bir Bursa, Beşiktaş gibi değil. Bu yeni statlarda o eski tok sesi aramak hayal ama bana göre eskişehirden birkaç tık daha iyi olsa akustik yeterlidir.

Aslında bu yeni stadlarda tribün grupları için kale arkaları daha elverişli ama bizim geçeceğimiz yer yine maraton olur, bizim için doğrusuda bu olur. Sanırım Sakaryalılar kale arkasına geçiceklermiş, çok yazık olur kendileri için.

yunus_41
4 ay önce - Cmt 18 Şub 2017, 06:15

Alıntı:
Trt deki programda ekme çim olacak demişti görevli mühendis

onların sözlerine de güvenemiyorum ki. aynı programda güney kale arkasının çatısını çimler güneş alabilsin diye şeffaf yapılacak o yüzden orayı kapatmadık demişti ama sonradan orası kapatıldı.
Alıntı:
Ekme çim diye hatırlıyorum bi vidyo da,
Zaten önümüzde ki sezona yetişecekse rulo çim yapmanın bir mantığı yok

bizim stad gibi yüksek çatılı stadların zemini fazla güneş almıyor. ekme çim uygulaması yapsalar tohumlar çim çıkarana kadar saha güneş almadığı için normalden çok daha uzun sürer sahanın çimlenmesi. üstelik zeminde yer yer kellikler kalabilir ekme olayında..
Mersin ve antalya stadlarında ekme çim yaptılar zemin sonradan perişan oldu. iki stadta bir sene sonra zemini değiştirip hazır serme çime geçtiler.

dünyada da hatırladığım bu hafta fenerin maç yaptığı krasnodar stadı. orada da ekme çim yapıldı ama orada çatı kapatılmadan önce çimler ekildi. dolayısı ile çimlerin büyümesi ve güçlenmesi için yeteri kadar güneş aldı zemin..

ama eğer önümüzdeki sezona açmayı düşünüyorlarsa bunları göz önünde bulundurmazlar onlar direk maliyete bakar. dediğin gibi maliyetten kısmak için ekme çim yapabilirler rulo daha maliyetli olur malum. maliyet dediğim de çok çok 200-300 bin tl arasında falandır ortalama. yani bu çapta projeler için büyük bir maliyet değil aslında.

Ogün4161

4 ay önce - Cmt 18 Şub 2017, 12:17

Son gelen fotolara göre imalatı biten koltukları plan üzerine işaretledim
%100 doğru denemez ama bütün plan üzerinde imalatın ne boyutta olduğunu görürüz en azından

(+)

körfez414141
4 ay önce - Cmt 18 Şub 2017, 13:55

o koltukların arasındakı cızgı kısımları merdıven boslukları tarafından uygulayabılırlerdı neden böyle bıse yaptılar hangı akıl mantıkla anlamak zor

emrahozsahin
4 ay önce - Cmt 18 Şub 2017, 15:06

stad çok gölgede kalıyor gibi geldi fotoğraflardan. koltuklarda koyu renkte. stada girince insanın içi kararacak gündüz vakti bile ışıkları açmak gerekecek herhalde.

sayfa 323
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET