Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara - Samsun Hızlı Tren Projesi
« önceki   123 ... 99100101 ... 121122123   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 100
Kamer55

1 yıl önce - Prş 09 Şub 2017, 20:15

Bütün haberleri ve projeleri uzun zamandır takip ediyorum. Samsun'a projede belirtilen Hızlı Trenin 2030'dan önce gelmesinin ihtimali yok. Bu benim kanımdır. Sormak istediğim bir soru var. Samsun-Ankara, Konya-Antalya, Bursa-Bilecik gibi hatlar projede Hızlı Tren olacak deniliyor. Bildiğim kadarıyla Yüksek Hızlı ile Hızlının taşıyıcıları farklı. Yoksa aynı taşıyıcı ile Yüksek Hızlıdan, Hızlıya geçildiğinde hız mı düşürülecek ? Örnek olarak Bursa'dan yola çıkan taşıyıcı Bilecik'e kadar hızlı olarak ardından Yüksek hızlı olarak mı Ankara'ya ulaşacak ?

Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Cmt 11 Şub 2017, 15:53

Alıntı:
Yoksa aynı taşıyıcı ile Yüksek Hızlıdan, Hızlıya geçildiğinde hız mı düşürülecek ? Örnek olarak Bursa'dan yola çıkan taşıyıcı Bilecik'e kadar hızlı olarak ardından Yüksek hızlı olarak mı Ankara'ya ulaşacak ?


Caf setleri kullanılır abi büyük ihtimal.Yeni setler geldikçe caf ları bunun için kullanıcaklar herhalde.Ehline danışmak lazım.


Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Cum 17 Şub 2017, 15:17
Samsun hızlı tren projesi hayata geçiyor /17.02.2017


Radyo Gerçek’te ‘Gündem Özel’ programına katılan Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Samsun’a iki sene önce, ‘hızlı tren gelecek’ diye ben söylerken, birileri alay konusu yapıyordu. Fakat şimdi Samsun gündemine oturdu ve projeler bitmek üzere. En kısa zamanda inşaat ihalesi de yapılarak Ankara-Samsun arasında hızlı tren projesi hayata geçecek” dedi

HIZLI TRENDE PROJELER BİTMEK ÜZERE

Hızlı tren ilgili de çok kararlı olduklarının da altını çizen Şahin, “Samsun’a iki sene önce hızlı tren gelecek diye ben söylerken, birileri alay konusu yapıyordu. Fakat şimdi Samsun gündemine oturdu ve projeler bitmek üzere. En kısa zamanda inşaat ihalesi de yapılarak Ankara-Samsun arasında hızlı tren projesi hayata geçecek. Bu projeye Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç’ın yanı sıra Samsun milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İlçe Belediye Başkanlarımız gönül vermiş durumda. Ankara’dan Sivas’a giden demiryolu hattında Delice’den Ünye’ye doğru dönüyor ve oradan Kayseri’den Sivas’a doğru gidiyor. Delice ve Havza arasında yaklaşık 280 kilometrelik bir mesafe var. O bölgede hızlı tren hattı yapılması gerekiyor. Havza’dan Samsun’a da bir hızlı tren hattının bağlanması lazım. Delice ve Havza arasına hem hızlı tren hem de yük hattı yapmak lazım. Samsun’dan çıkan yük eğer Ankara’ya gidecek ise Sivas’ı dolanmadan Havza ve Delice’den Ankara’ya gitmesi ile birlikte yaklaşık 600 kilometrelik demiryolu hattı devreden çıkıyor. Samsun’un önünde iki önemli tarih var. Birisi 19 Mayıs’ın 100’üncü yılı 2019. Diğeri ise 1923’ün 100’üncü yılı olan 2023. Cumhuriyetin 100’üncü yılına Türkiye önemli hedefler koydu. Biz de bu hedeflere ulaşmamız için hem lojistik köyü hem de demiryolu hatlarımızla birlikte hızlı tren projesini hayata geçirmeliyiz. Demiryolu hatlarımızla birlikte taşımacılık da büyük oranda maddi anlamda ucuzlayacaktır” ifadelerini kullandı.

NEDEN SAMSUN’A OLMASIN?

Vali Şahin açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Samsun için cerrahi aletler, turizm, eğitim ve ulaşım konusuna çok önem veriyorum. Samsun’da da bu konular üzerinde yapılan çalışmaları destekliyorum. Geçmişte Ulaştırma Bakanlığı’nda müsteşarlık yaptım. Eğer hızlı tren konusunda da ne kadar hızlı mesafe alırsak Samsun’un ciddi kazanımı olur. Hızlı trene sahip olan ülke sayısı dünyada 8, Amerika’da hızlı tren yok ama Türkiye’de var. Yüksek teknolojiye sahip olan ürünün Samsun’a gelmesi büyük bir avantajdır. Eskiden insanlar nerede çalışacaksa evini taşıyorlardı. Ankara’da çalışan çoğu insan Konya’da yaşıyor ve işe hızlı trenle gidip geliyorlar. Öğrencilerde aynı şekilde Ankara çevresinde yaşayanlar hızlı terenle üniversitelerine gidiyor akşam ise evlerine geri dönüyor. Aynı şey neden Samsun için geçerli olmasın. Samsun’da da bununla ilgili bir kamuoyu oluştu.”

Kaynak :
www.gercekbizde.com

Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Sal 28 Şub 2017, 13:21
Karadenizi Akdenize bağlayan demiryolu /28.02.2017


TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Samsun Limanı’nı Mersin Limanı’na demiryolu ile bağlayacaklarını belirteterek, “Böylelikle Karadeniz, Akdeniz’e demiryolu ile bağlanmış olacak” dedi

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi AŞ’de (TÜDEMSAŞ) incelemelerde bulunmak için geldiği Sivas’ta kurumun projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Apaydın, şu andaki şebekede önemli projeler yürütüldüğünü aktararak, “Şu anda hem sinyalizasyon hem de elektrifikasyon anlamında yaklaşık 11 bin kilometre hattımız var. Bu hattımızın yüzde 95’ini yeniledik. Şu anda elektrifikasyon Kayaş’tan Çetinkaya’ya kadar, Sivas’ı da geçen elektrifikasyon projemiz bu yıl içerisinde devreye alınacak. Samsun-Sivas hattında altyapı rehabilitasyonu ve sinyalizasyon çalışmalarımız devam ediyor. Şebekemizde, 2017-2018 yılı içerisinde hem elektrikli hem sinyali hatlarımız yüzde 60-70’li seviyelere gelecek. Yol yenilemelerimizi de 2018’de bitiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

2018’DE TAMAMLANACAK
Bu yıl yeni projelere başlayacaklarını dile getiren Apaydın, Akdeniz ve Karadeniz’in hızlı trenle bağlanmasıyla ilgili de bilgi verdi. Apaydın, şu ifadeleri kullandı: “Karadeniz’le ilgili özellikle Samsun, Çorum, Amasya, Kırşehir, Aksaray üzerinden Adana, Mersin’e bağlanan bir hızlı tren çalışmamız var. Onunla ilgili proje çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah proje çalışmalarının bir kısmı 2017’nin sonunda bir kısmı da 2018’de bitiyor. Orayı da yapacağız. Bu, kuzey-güney koridoru için önemli bir arter olacak. Yani Samsun limanı, hem Mersin hem de İskenderun limanına bağlanmış olacak. Şimdi proje aşamasında inşallah hedefimiz 2023’te bu projeleri gerçekleştirmek.”

Kaynak : www.hedefhalk.com


Misafir 32e

1 yıl önce - Pzr 12 Mar 2017, 00:14

Anakara-Samsun hızlı treni yattı.
Davutoğlu hükümetleri döneminde Projenin önemine binayen 2035 yılından 2023 yılına çekilen Ankara-Samsun hızlı tren hattı, Davutoğlu'nun başbakanlıktan indirilmesiyle beraber Binali yıldırımla yeniden 2035 yılına itildi.

2023 yılına kadar yapılacak hatlar.
http://www.hurriyet.com.tr/halkali-kapikule-ihale ...r-40353109


Misafir 0a3

1 yıl önce - Pzr 12 Mar 2017, 01:04

Kardeşim proje başladı sen ne yatmasindan bahsediyorsun. Önceki sayfaları oku. 2035miş yok 2135Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Prş 23 Mar 2017, 15:25
Samsun-Ankara Hızlı Tren Projesi İle İlgili Yeni Gelişme/23.03.2017


AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun-Ankara Hızlı Tren projesinde yaşanan yeni gelişmeleri açıkladı.

Samsun TÜYAP İnşaat Fuarında konuşan Fuat Köktaş, “Samsun-Ankara Hızlı Tren projesinde 3 etap halinde yapılacak. Bu konuda Delice-Çorum etabında proje ihalesi tamamlandı şimdi yapım ihalesine çıkılacak. Yine Çorum- Merzifon etabında da proje ihalesi tamamlanmak üzere. Hızlı tren projesinde Merzifon-Samsun etabında yer teslimi yapılacak.” dedi


Kaynak : www.samsunkenthaber.com
==================================
Bu adama pek güvenesim gelmiyor ama devlet kademesinde işler yolundadır da onların ağzıyla konuşuyodur İnşaAllah.


Haritaci

1 yıl önce - Cum 24 Mar 2017, 08:46

Bence de güvenmeyin, güvenilecek biri değil. SAMSUN'a hizmet yaptıklarını anlatmak için saçmalıyor, insanları "CAHİL" yerine koyuyor.

En basiti, ilk uygulama proje ihalesi yapılan bölüm, Delice - Çorum arası, buranın projesini firma sözleşmeye göre 18.12.2017 tarihine kadar bitirmeli. Proje bitmeden yapım ihalesinden söz edilemez. Buda en az 2018 in ortasını bulur. Adam kalkmış 3 gün sonra yapım ihalesine çıkılacakmış gibi "şimdi yapım ihalesine çıkılacak" diyor, yani bir yıl sonrasını kastediyor.

Bununla da siyaset yapıyor...

Şahsi kanaatim 2019 dan önce "Delice - SAMSUN" arasına kazma vurulamayacağı yönündedir.


Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Cum 24 Mar 2017, 14:44

Vali ibrahim şahin de 2018 in ortasında yapım ihalesine çıkartılacak demişti.Peki 3 kesiminde yapım ihalesine çıkması 2018 de gerçekleşir mi?

Haritaci

1 yıl önce - Cum 24 Mar 2017, 15:13

Böyle bir ihtimal olamaz, çünkü 3. kısım olan Merzifon - SAMSUN arasının henüz proje ihalesinin sonucu açıklanmadı.

Bugün açıklanıp, sözleşme imzalansa, 1,5 yıl süresi var. 2018 in 10. ayında proje hazır olur, bu sürede hazırlanacağına pek kanaat getiremiyorum (projenin en sıkıntılı bölgesi) ama hazır oldu diyelim, en az 3 ay da ihale hazırlık süreci desek 2019 un ilk çeyreğinde ihaleye çıkılabilir. Her şey yolunda giderse tabi...

Esas "bilmece" şu; proje ihale süreci 13 aydır tamamlanmamış olan bu 3. kısmın, yapım ihalesi süreci ne kadar zamanda tamamlanır?sayfa 100
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 99100101 ... 121122123   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM