Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
egehan

6 yıl önce - Sal 18 Eyl 2012, 13:54

İki ayrı din iki ayrı ırk iki ayrı kültür neden ısrar ederleki hala birleşme için. Kıbrıs yuzen bir uçak gemisi gibi akdenizn göbeğinde kimse bu adada AB gudumunden bağımsız başka bir devlet istemez. KKTC tanınmamasını hala anlayamıyorum Rusya Abazya yı para verek bir kaç ülkeye tanıttırdı. e orda da var BM kararları Gürcistanın toprağı diye ne olmuş yani. KKTC isim değiştirierek BM Annan planondaki gibi Kıbrıs Türk Devleti olarak tekrar dünyaya bağımsızlığını ilan etmeli ( Tabi son kez rumlarla masya oturduktan sonra) baktı tanınam yavaş ilerliyor o zaman aba altından sopayı gösterecek TC ile birleşme prosedürünü başlatması yönünde meclislerinden karar çıkartacaklar bunu TC istemeden ilk kendileri adım atacak Bak o zaman nasıl paçaları tutuşuyor. Hırsız Rumalar Kıbrıs Cumhuriyeti mührünü çalıp at koçturacak . Türkler amborgo altında ezilecek oh ne ala dünya düzeni.
Ha unutmadan Bu Rumlar bizimde Kıta sahanlımız olan adanın itilaflı ölgelerinde ne hakla doğal gaz aramaya kalkar. Aramayı bırak adamlar çıkartmaya çalışıyor. Ne oldu bizim Egemenlik haklarımız?

Hele Rum İsrail Yunan üçlüsüne ne demeli Akdenizi Zapt etmeye çalışıyorlar. Ege de zaten kıyılara haps olduk Akdenizide kaptırdıkmı o cağrafya derslerinde öğretilen 3 tarafı denizlerle çevrili Ülkemiz deniz kavramını aklından silmeli bence artık

Bu arada İranı günahım kadar sevmem ama Rum İsrail Yunan üçlü çetesinin oyunan çomak sokmak için Kıbrısta sırf İsraile ve KKTC tanımayan diğer devletlere inat Askeri Üs Havva üssü sembolikte olsa verilebilir. Madem İsrail Güneyde doğal gaz sıvılaştırma tesini korumak için kendi askerini bulundurucak Pekala İrana'da teklifte bulunulabilir. bak o zaman arı kovanına çomak nsıl sokuluyor. Sıkıldık artık iyilik meleği olmaktan


İBRAHİM DİLBER
6 yıl önce - Sal 18 Eyl 2012, 17:08

Alıntı:
Sıkıldık artık iyilik meleği olmaktanKeşke herkes böyle düşünmeye başlasa, gerisi gelir zaten. İyi niyet gösterisi altında milli menfaatlerimizden taviz vermeyi bırakalım artık.

"Ne zulmediniz ne de zulme uğrayınız" prensibiyle hareket edelim.

Ülke olarak zulmü kendi içimizde yapıyoruz, bu da yetmiyormuş gibi dışarıdan gelen zulümlere de taviz veriyoruz.

Mazluma umut, zalime korku olacağımıza tam tersi bir duruma düştük, zillet değil, izzet istiyoruz.


(Özkan)

5 yıl önce - Pzr 09 Mar 2014, 14:16

Kıbrıs Türkiye ile birleşseydi hiç bu konuları bugün dahi konuşmayacaktık.
Kıbrıs sorununun çözümü Kıbrıs'ın 82. vilayet olarak Türk topraklarına katılmasıdır.Volkan Cordan

5 yıl önce - Pzr 09 Mar 2014, 14:33

Alıntı:
Kıbrıs Türkiye ile birleşseydi hiç bu konuları bugün dahi konuşmayacaktık.
Kıbrıs sorununun çözümü Kıbrıs'ın 82. vilayet olarak Türk topraklarına katılmasıdır.


Bunun gibi popülist sözler kulağa hoş ama maalesef içi boş söylemler.

Bunun gibi yaklaşımları ancak BM güvenlik konseyi daimi üyesi 5 ülkeden biri olsak yapabilirdik...ama değiliz.

Bu gibi konularda duygudan ziyade, mantık ve hukuk üzerinden kafa yormak daha faydalı. Ilk adımda Kıbrıs konusundaki BM güvenlik konseyinin konu ile ilgili bağlayıcı kararlarına göz atmak yeterli.

Maalesef Türkiye yaptım,ettim diyecek konumda değil...bu gibi bir söylemlerin bir maliyeti olur ve bu maliyeti de ödetirler...ki 1974`den beri de ödüyoruz zaten.


Misafir 3db

3 yıl önce - Çrş 06 Oca 2016, 16:02

KKTC'nin masadan kalkması ve bağımsız bir devlet olarak varlığını sürdürmek istediğini tüm dünyaya duyurması gerekiyor. Yoksa Rumların elinde oyuncak olmaktan öte gidemeyecekler.

Misafir 3dd

2 yıl önce - Cum 17 Şub 2017, 14:12

[*] Rum tarafı lideri görüşmelerde kapıyı çarpıp (?!) çıkmış. Haydi bakalım, fırsat ayağımıza geldi. Adamları masaya çağıracağımıza, biz de diğer kapıyı çarpıp, çıkalım artık.sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET