Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5

belediyenin çalışmalarından memnunmusunuz
evet 27.9%  27.9%  [17]
hayır 63.9%  63.9%  [39]
farketmez 1.6%  1.6%  [1]
fikrim yok 6.6%  6.6%  [4]
Toplam Oy : 61

halis k.
12 yıl önce - Prş 12 Tem 2007, 00:37

Alıntı:
YSK'nın uyguladığı ve 12 temmuzdan itibaren geçerli olacak olan seçim yasaklarında

"Partiler ve adaylar, kendilerini tanıtıcı nitelikte broşür ve el ilanları dışında herhangi bir hediye ve eşantiyon dağıtamayacak ve dağıttıramayacak. El ilanı mahiyetindeki matbuaları dağıtacak kişilerin seçme yeterliliğine sahip olması gerekecek".

Bu şekilde bir kısım var. Bu yasak belediyenin yaptığı yardımları kapsamıyor mu? Bir de bu yasakla ilgisi bile olmasa seçime 10 gün kala böyle bir karar almanın ne anlamı var ki? Tabi amaç propaganda yapmak değilse.

Yukarıdada belirtildiği gibi bu yardımları aday yapacak olsaydı yasak kapsamında olurdu.Ancak yardımı yapan bir kişi bile değil resmi devlet kuruluşudur.Yani yardımların durdurulmasının nedeni yasak değil yapılan eleştirilerdir.

Bilgilerinize

[ mesaj düzeltildi- Gözde - Çrş 11 Tem 2007, 23:44 ]

Altan Varol
12 yıl önce - Prş 12 Tem 2007, 02:50

Bana göre Ankara' nın başına musallat olmuş bir başkanın yönetiminde belediye icraatları kötü. Bu kanaatte olan birçok Ankara' lı var. Bu başlıktaki ankete bile bakınca durum belli oluyor gibi. Sabah Alem FM de Nihat' la curcuna programını dinlerken program yapımcısı Melih Gökçek' in Kuala Lumpur' dan hayvanat bahçesi için 100 adet maymun siparişi verdiğini söyledi ve Ankara' da her iş bittide sıra maymun ithaline mi geldi dedi, sonrada bunlarla parti kuracak herhalde dedi. Adam alay konusu oldu acayip işleriyle.

halis k.
12 yıl önce - Prş 12 Tem 2007, 11:57

Alıntı:
Bana göre Ankara' nın başına musallat olmuş bir başkanın yönetiminde belediye icraatları kötü. Bu kanaatte olan birçok Ankara' lı var. Bu başlıktaki ankete bile bakınca durum belli oluyor gibi. Sabah Alem FM de Nihat' la curcuna programını dinlerken program yapımcısı Melih Gökçek' in Kuala Lumpur' dan hayvanat bahçesi için 100 adet maymun siparişi verdiğini söyledi ve Ankara' da her iş bittide sıra maymun ithaline mi geldi dedi, sonrada bunlarla parti kuracak herhalde dedi. Adam alay konusu oldu acayip işleriyle.

Anket demişsiniz, biz ve bütün Ankara halkı her 5 yılda bir büyük bir ankete katılıyoruz.Her yerel seçimde Ankara'lı bunun cevabını veriyor.

Recep Özer
12 yıl önce - Prş 12 Tem 2007, 14:07

Ankara'yı çok seven biri olarak şunları söylemek istiyorum; Bir defa İstanbul ile Ankara mali açıdan kıyaslanacak derecede eşit değil. Yani İstanbul B.B. geliri ile Ankara B.B. geliri arasında neredeyse 10 kat fark var. Ama gelin görün yapılan işlerde ben Ankara B.B. daha başarılı bulduğumu belirtmeliyim. Ben ihalelerin tanıdıklara verilmesi fikrini bugüne kadar anlayabilmiş değilim. Ha o, ha bu ne fark eder. Adam işini doğru düzgün yapıyorsa onun akrabası olsa ihale alamayacak mı kardeşim. Yani akrabası belediye başkanı veya başbakan olan birinin ticareti bırakıp başka bir iş sektörüne mi girmesi lazım. Şunu da söyliyim ayrıca bende Melih Gökçek'in birkaç senedir çok polemiğe girdiğini düşünüyorum. Gereksiz bunlar bence.

Bir muhalefet milletveliki diyor ki: İktidar olursak çocuğuma gemi almayacağım. Aklı sıra Ulaştırma Bakanı'nı eleştiriyor. Yahu adam kaç senedir ulaştırma sektöründe iş yapıyor. Oğlunun da bu sektörde çalışmasının ne sakıncası var. Çok saçma şeyler oluyor bu memlekette.

Altan Varol
12 yıl önce - Prş 12 Tem 2007, 19:33

Alıntı:
Anket demişsiniz, biz ve bütün Ankara halkı her 5 yılda bir büyük bir ankete katılıyoruz.Her yerel seçimde Ankara'lı bunun cevabını veriyor.

Arkadaşım, sen Melih' in avukatımısın? Senin dünyadan haberin yok. Cevap yetiştireceğim diye kendini gülünç duruma düşürme. Saçmaladığının farkına var artık. Seçimleri hangi nedenlerden kazandığını iyi biliyoruz.

Atilla DÜNDAR
12 yıl önce - Prş 12 Tem 2007, 19:39

Başlık içeriği konu karşılıklı kişisel tartışmaya döndüğünden gerekli temizlik yapılana kadar kilitlenmiştir.

sayfa 5
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet