Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Daha önce gemi trafik izleme sistemi kullandınız mı?
Bu sistemi zaten biliyorum, kullanıyorum. 33.3%  33.3%  [8]
Duymuştum ama hiç kullanmadım. 4.2%  4.2%  [1]
İlk defa duyuyorum. 62.5%  62.5%  [15]
Toplam Oy : 24

ookten
6 yıl önce - Cmt 04 Arl 2010, 22:37
Canlı telsiz yayını başladı!

Evet!.. Nihayet uzun zamandır teknik altyapısını kurmak için debelendiğim canlı telsiz yayına başladık!

Henüz altyapının düzgün çalışmasını test ettiğimden kapsamlı bir yayın yok.
Dandik bir anten ile sadece İzmit Körfezinin en dip kısmında kısıtlı bir bölgedeki görüşmeler duyulabiliyor..

Çatıya çıkmaya ilk fırsat bulduğumda yüksek kazançlı bir anten monte edeceğim ve sanırım Körfezin en dibinden Karamürsel açıklarına kadar tüm görüşmeleri dinleyebileceğiz.

Elimdeki teknik imkanlar sebebiyle şimdilik sadece 156.800MHz frekansından yayımlanan Acil Durum ve Genel Sesli Çağrı kanalı olan 16. kanalı yayınlayacağız.. Eğer bir DW (Dual Watch) veya yine tek kanallı eski bir telsiz bulursam (biri sponsor olursa, bağış gelirse, reklam alırsam, piyango çıkarsa! vb..) sırası ile;

Kanal 67 (Meteoroloji),
Kanal 17 (Gemi ve Liman içi 1W görüşme kanalı, Körfezde tüm yolcu gemileri bu kanal üzerinden iskeleler ve birbirleri ile görüşüyor)
Kanal 06 (Normalde arama kurtarma -SAR- kanalı ama körfezde gemi giriş-çıkışlarında Gölcük donanma yetkililerine rapor vermek için kullanılıyor, dolayısı ile tüm giriş çıkış gemileri hakkında bilgi edinilebiliyor..)

gibi kanalları yayına sokmak istiyorum..
bakalım, günler ne getirecek..

cihan mercan

5 yıl önce - Pts 27 Hzr 2011, 13:09

Van gölündeki gemi,tekne ve deniz otobüslerinide takip ede bilirmiyiz acaba bu siteden ve ayrıca çanakkaledeki gemileri ve izmirdeki gemileri göremiyorum ben sahsen acaba bir bilgisi olan varmıdır bu iki konu hakkında tesekkurler

En son cihan mercan tarafından Pts 27 Hzr 2011, 14:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

raufkibar

5 yıl önce - Pts 27 Hzr 2011, 13:45

Amatör denizcilere bunun negibi faydaları olacak bundan nasıl faydalanacağız .
Sahil güvenlik amatör denizciye hep ceza vermek, korku vermek ,kovlamak,evrakta eksik aramak ile iştigal eder, bilgi güven yol gösterici eğitmen bir yanı yoktur .Bu siteden bu yönde faydalana bilecekmiyiz.

cihan mercan

4 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 20:15

bu sitede tam olmasada bazı gemiler gözüküyor

http://www.vesselfinder.com/

Misafir 032

2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 19:44

Nasıl takip edebiliriz

muradenes
2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 21:59

Marrintrafic sitesinde canli izlenebiliyor

Maldeyna
2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 22:04

Cep telefonu uygulamalarıda mevcut marine trafficin.

kunteperim
2 ay önce - Prş 12 Oca 2017, 11:09

Shipping explorer çok başarılı bu konuda. Dünyanın her yerindeki gemiyi, özelliklerini, rotasını görüyorsun.

Maldeyna
2 ay önce - Prş 12 Oca 2017, 11:17

Sonuçta hepsi ortak AIS noktalarını kullanıyorlar ama detay açısından bu konuda ben Marine Traffic i öneririm.

http://www.marinetraffic.com/en/ais/home/centerx: ...:-5/zoom:9

kunteperim
2 ay önce - Prş 12 Oca 2017, 11:19

Marine traffic de çok başarılı haklısın. Ben telefonumda shipping explorer kullanıyorum. Dediğin gibi AISi açık olan her gemiyi izleyebiliyorum.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM