Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara'nın Gelecekteki Gözde Semtleri
« önceki   123 ... 454647 ... 515253   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 46

Sizce Ankara'nın Gelecekteki Gözde Semtleri Hangileridir?
İncek 35.9%  35.9%  [92]
Çayyolu 13.3%  13.3%  [34]
Ümitköy 2.7%  2.7%  [7]
Beysukent 3.5%  3.5%  [9]
Eryaman 22.3%  22.3%  [57]
Balgat 5.1%  5.1%  [13]
Bahçelievler 3.1%  3.1%  [8]
Emek 0.8%  0.8%  [2]
G.O.P 5.9%  5.9%  [15]
Ayrancı 1.2%  1.2%  [3]
Elvankent 6.2%  6.2%  [16]
Toplam Oy : 256

Onur Taner

4 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 11:59

Eryaman orta grup olmasa da uzak'tır. Uzakta yaşayacağınıza köyde yaşayın, Ankara çevresindeki il merkezleri de olur.

Antalyalı biri olarak Döşemealtı ve Aksu'nun gözde olduğunu iddia etsem hoşunuza gider miydi?

Misafir a52

4 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 12:05

Bende katılıyorum arkadaşa eryaman alt_orta grup olduğu tartışılmaz. Çigdem Mahallesi oturan profili ile kıyaslanamaz .

Misafir 46e

4 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 13:07

çayyolu yaşamkent bile eryamandan kötü diyorlardı şimdi de çiğdeme sardılar kardeşim, eryaman kötü bir semt değil tamam kabul ettik ortalama bir mahalle 120bin liraya 3+1 daire alınan bir semt ne kadar üst olabilir? küçümsemek için söylemiyorum semtin piyasasını belirtmek için örnek veriyorum. eryamanı çiğdemle mustafa kemalle oranla çayyoluyla yaşamkentle mukayese etmeyin her zaman söylüyorum her mal emsali ile rekabet eder, eryaman ile keçiören yenimahalle batıkent etlik vs. kıyaslanır, ford focus ile s350 kıyaslanmaz az biraz mantıklı konuşun bi de eryaman halkı bu kadar çevrenize saldırgan olmayın bilmeyenlere eryamanı gerçekten çok kötü tanıtıyorsunuz.

DeontayWilder
4 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 18:57

@misafir46e aynen kardeşim. altına imzamı atarım. oturanların bu tepkilerini görünce eryamanın orta sınıf olduğuna bile şüpheyle bakmaya başladım. kaldı ki sincan etimesgut bile böyle tepki vermiyor. neyse güzel demişsin, 120-140 milyara 3+1 lerin satıldığı bir semt. en fazla pursaklardan iyi olabilir, fazlası olamaz, üst gurup çiğdem mah nere, orta gurup eryaman nere? çiğdemle eryananı yanyana yazmak bile hata olur. eryamancı arkadaşlar böyle laf salatasıyla çiğdem düzeyine yükselemezsiniz. halamın da bıyıkları olsaydı, amcam olurdu

fastornado
4 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 19:07

Eryaman büyük bir yer. İkinci etap çok pahalı mesela. 20 yıllık 80metre kare leş gibi bağımlı daireler için 170 bin istiyorlar en az.

Misafir a9a

4 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 19:28

Tabiki 4+1 180m2 guvenlikli acik kapali havuzlu saunali peyzajli agac yesillikler icinde acik kapali otoparkli metroya yakin trafiksiz ulasim imkani olan tertemiz superluks siteler de var eryamanda 500bine... haaaa bu yukardaki arkadaslar bu paraya yukardaki semtlerde boyle siteleri ancak ruyasinda gorur... balbay dundar oturur bunlarda goygoyunu yapar... kendileri kumes gibi evlerde zenginin sefa surdugu semtlerin avukatligini yapar:)

Zirve06

4 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 19:41

Bir değişiklik yaptım Düzeltme yapıyorum Eryaman muhtarı arkadaşlar çok komik oluyorsunuz artık. Elit listeye Eryaman ne alaka! Yanyana koyduğunuz semtler arasında 40 beden fark var. Eryaman kötü olmayan fakat vasatı aşamamış bir yerleşim yeri. Yatırımcısına da, oturanına da pek birşey verememiş bir muhit. Ucuz günlük garsoniyerlerin kiralandığı bir yer. Ankara'yı 4 sınıfa ayıracak olursak;

Dünyanın ve Ankaranın en popüler en elit en gözde semti herkesin dairesini satıpta biran önce yerleşmek ve yaşamak istediği yer : ERYAMAN

ÇOK İYİ: Or-An, Çayyolu, Bilkent, GOP, İncek, Çukurambar,

İYİ: Bahçelievler, Emek, Yaşamkent, Bağlıca, Mustafa Kemal Mah, Balgat, Çiğdem Mah, Birlik Mah, Yıldız

VASAT: Cebeci, Kurtuluş, Batıkent, Eryaman, Kırkkonaklar, Yenimahalle, Aydınlıkevler

KÖTÜ: Mamak, Sincan, Etimesgut, Pursaklar, Karapürçek, Keçiören, Etlik, Siteler, Demetevler, Yenikent, Altındağ

DeontayWilder
4 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 20:18

@misafir a9a bey. ben ankarada oturmuyorum bile. antalyadayım. ha çocukluğum gençliğim ankarada geçti. ankaradayken asla çiğdem de oturmadım. sadece eski kız arkadaşımın oturduğu semtti, sadece bu kadar bağım var. bunlar gerçekleri değiştirmeme sebep değil, ki değiştirememde zaten. şimdi çiğdem mahallesinin oy bakımından chp nin kalesi ve %70 civarı chp oyu çıktığını biliyorum. balbay ve dündarın oturduğunuda biliyorum ki bunları bu sitedeki bir çok insanda biliyordur. ancak orada sadece balbay ve dündar oturmuyor onca üst düzey bürokrat ve bilkent-odtu ye yakın olmasından dolayı akademisyenlerin oturduğu bir semttir. bu benim ya da bşr başkasının onaylaması veya inkar etnesiyle değişmez, kaldı ki bunu da daha önce kendim yazmıştım. buradaki asıl konu siz değerli eryaman sakini arkadaşların, eryaman konusunda komplekse varan komik beyanatlarınız. ben eryamanıda iyi bilirim ve tarafsızca artılarını yazarım, daha fazlasınıda yapmam, yapamam. eryaman planlı yapılaşmış, yeşil alan oranı nisbeten iyi, sincan-etimesguta göre daha iyi gelir gurubundan(memur-emekli-mürekkep yalamış) insanların olduğu orta düzey bir semt, evleri yeni nezih ve fiyatları makul. şehir merkezine uzak oluşuysa en büyük handikapı, zira aracı olmayan için o mesafede bir yolculuk toplu taşımayla katlanılacak dert değil. burada tercihler devreye girer. yani ekonomik meblağlara yeni binada ve planlı yapılaşmış, yeşil alanı çok bir semttir ve asla kötü değil. lakin asla bir oran-çukurambar-bilkent-çiğdem-mustafa kemal-incek değil. bu da bir gerçek, zira aradaki uçuk fiyat farkıda bunun ispatı. çünki bazı insanlar eryaman için saydığım bu pozitif etmenlerden çok, sadece markalaşmış prestijli semtlerde oturmak için astronomik rakamlar verip eryamanda bulunan avantajlardan vazgeçebilirler ve yinede marka bir semtte otururlar. bunlar tercih meselesidir. bu durum ne eryamanın avantajlarını siler, ne eryamanı yükseltir. semtlerin rayiçleri zaten o şehirdeki insanların tercihlerine bağlı olarak zamanla kendi oluşur. yani oran-bilkent-çukurambardaki astronomik rakamlarda, eryaman daki makul orta düzey rakamlarda, yada pursaklar-demet-etimesgut taki düşük rakamlarda tesadüf değildir, bizzat ankarada yaşayan insanların tercihleriyle ortaya çıkmıştır. bu tercih durumuna görede eryaman asla kötü bir semt değildir, ORTA düzey sakin, huzurlu,planlı ve yeşil bir semttir.

fastornado
4 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 20:29

DeontayWilder durumu güzel açıklamış. Ama bence genellemeler çok doğru değil. Çünkü Eryaman'dan kasıtr neresi mesela? Bence 1 ve 2. etap dışındaki diğer yerlerin Ankara'nın diğer alt sınıf semtlerinden çok farkı yok.

Misafir 50c

4 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 20:36

cebeci kurtuluş kötüye al baglicayi vasata indir tablo dogrulasir. Baglicada evler cakirlardanda eryamandanda ya ucuz ya eşit...

sayfa 46
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 454647 ... 515253   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet