Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
CAN
11 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 11:14

Etiler'deki polisi uğraştırıp,alkolün etkisini geçiştirmek,macera aramak için yaptığı terbiyesizliği yakalamak için canını dişine takan,sarhoşların sürgün tehditleri arasında evine 2 kuruş ekmek parası için elinde silah sabaha kadar 40 yaşında karakol kapısında nöbet tutan POLİSİMİZ Avrupalı meslektaşları kadar !!!MODERN!!! olmasınlar.

İşte örnek gösterilen meslektaşları,


+İtalya Cenova'da G8 zirvesi olmasın diye tepki koymaya çalışan üniversitede okutmanlık yapan İtalyan'ın polis tarafından kaburgalarının kırılması.


 
+G8 zirvesi yapılmasın diyen bir öğrencinin düştüğü durum "9 dikiş"


 
+Fransa


 
+Fransa

 
+Fransa

++Açıkcası Fransa ve Hollanda ve Avrupa Amerika'dan öyle fotoğraflar var ki hani tek tek uğraşmak istemedim.İsteyenler google.com arama motorunu kullanabilirler.

Öyle ya açıkcası biz hep kendi yanlışlarımız ile ülkede birşeylerin dikkatini çeker,bomba patladığında ilk bizim kanallarımız yaralı turist resimlerini çeker koyarlar,sonra da ilk turizmde ağır darbe yine onların haberi olur.Açıkcası başlıkta  eğer bu fark neden diye sorulmasaydı bu da okuyup kapattığım bir başlık olarak kalacaktı.


En son CAN tarafından Sal 29 Ağu 2006, 11:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Atilla DÜNDAR
11 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 11:17

Her şeyden önce polisin de bir insan olduğunu, olaylar ne boyutta gerçekleşirse gerçekleşsin o atmosferde bile polisin duygularının da çok önemli olduğunu unutmamak gerekir. Polis bu devletin memurudur. Şimdi düşünebiliyor musunuz,  bir memur eyleminde sonuçlarının elde edilmesinde polisi de ilgilendirecek konular olmasına rağmen bu eyleme ve haliyle kendi haklarının aranışına dur demek zorunda olan yine polistir. Şimdi bu durumda polisin duygularının ve ruhsal yapısının pek sağlıklı olması beklenebilir mi? Türk Polisi, yurt dışında aynı görevi yapan meslektaşlarıyla aynı haklara sahip midir? O ülkelerdeki polisler olay esnasında zanlıların yanlış bir el hareketlerinde vurma yetkisine sahip olmalarına karşın, burada polislerin müdahale ettikleri olaylarda polise bıçak ve silah çekenlere bile müdahalede yetersiz kalmaları onların sadece görev yetkilerinin kısıtlı olmasından kaynaklanmakta ve bu sonuçta da polis yetersiz gözükmektedir.

Bu olayları bire bir yaşayan polisimizin ruhsal çöküntü yaşaması da bu nedenle oldukça doğaldır. Sırf bu nedenle çeşitli merkezlerce Türk Polisine psikolojik destekler verilmektedir. Şimdi hem polisin başarısızlığından söz edip, hemde yetkilerini sırf avrupa standartları diye kısıtlayarak onları zor şartlarda görev yapmaya zorlayacaksınız. Bu polise ve polisine güvenen vatandaşa yapılan bir haksızlıktan öteye gitmez.


serhat_eregli

11 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 14:10

Türk polisinin eksiklerini görüp yazmak her zaman  modern olmadıklarını söylemek oldukça normal, sonuçta bu bizim bu durumdan şikayetçi olduğumuzu türk polisinin değişip daha modern bir tavır takınmasını istediğimizden ötürü yoksa ikide bir avrupa ve amerikanın üstünlüğüne değinmek değil ayrıca gösterdiğiniz o fotoğrafların iyi bir örnek olmadığı doğru ama her seferinde avrupa polisini örnek alalım diye birşey de yok zaten başkasının yaptığı yanlış diye bizim polisimizde modernlik dışımı davransın bu arada emin olun ki türk polisinin,o fotoğraflarını  gösterdiğiniz avrupalı polislerden daha fazla işkence içeren fotoğrafları da var bunun yanında az da olsa avrupalıdan daha modern polislerimizde var tabi. SaygılarımlaMisafir 23b

1 yıl önce - Çrş 11 Oca 2017, 20:36

Az once trt haberde izledim izleyende olmustur. istanbul halic metro koprusunde bir kisi intihar icin sanirim kopruden atladi. Denizden polisimiz hemen cikartti. Adami karakola goturmek icin sokaga cikardilar adam hepsinin gozu onunde kacti. Ya bu aranan biriyse. Hala reina saldirgani bile yakalanamadi. Gercekten o karda kopruden atlamis sudan cikmis ustu ciplak adam kacti polis arkadaslar kosmaya bile tenezzul etmedi sanki kopruden atlayan az once soguk sudan cikan ciplak vatandas degil polis arkadaslarimizdi.

Misafir 28f

1 yıl önce - Çrş 11 Oca 2017, 20:57

Türk polisi ABD polisinin yanında melek kalır yahu.

Böyle karşılaştırma mı olur.


Husnu Kursun

1 yıl önce - Çrş 11 Oca 2017, 22:34

Daha ne kadar profesyonel olsunla. Aldiklari maasin hakkini canlariyla oduyorlar.Kemal Saadettin
1 yıl önce - Çrş 11 Oca 2017, 22:45

canlı bombanın üzerine altı yedi polisin aynı anda çullanması profesyonellik değildir. kahramanlık diyorsanız evet izmir'deki polisimizin yaptığı kahramanlıktır, onlarca canı kurtarmıştır. ancak beşiktaş saldırılarında şahit olduğumuz olayın ne yazıkki kabul edilebilir bir yanı yoktur. hele ki bunca olaydan sonra. demekki teşkilatta eğitimler yetersiz kalıyor ki canlarımızı bu kadar kolay yitiriyoruz. sur'da da benzer bir olaya şahitlik etmiştik. durdurulmak istenen şüpheli araç ile yakın mesafe kurulmuş ve sonucunda iki polisimiz şehit olmuştu.

!yunus!

1 yıl önce - Çrş 11 Oca 2017, 22:49

Izmirdeki sehit polisimizinde yanlisi vardi ona kaldiysa.

Once havaya baya bi kursun sikiyor sonra arabanin arkasindaki teroristlerin yanina gidiyor uzerlerine ates ediyor ama kursunu bittigi icin kacmaya basliyor ve sehit ediliyor.

Tabi ne desek bos, o anki piskolojiyi hicbirimiz bilemeyiz.
Allah kahramanlarin mekanini cennet eylesin.


En son !yunus! tarafından Çrş 11 Oca 2017, 23:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


UğurSarissa
1 yıl önce - Çrş 11 Oca 2017, 23:03

Türk Polisinden Amerikan polisi verimini beklemek akıl fukaralığıdır. Türk Polisine verilen yetkilere, hukuki güvencelere bir bakın birde Amerikan polisinin yetkilerine bir bakın. Türk Polisinin mesai saatlerine, çalışma koşullarına, teknik imkanlarına bir bakın birde Amerikan polisinin aynı imkanlarına bakın. Sonuçta göreceksiniz ki Türk Polisi aslında bir meslek icra etmiyor tamamen devlete hayrına çalışıyor.

kaanc
1 yıl önce - Çrş 11 Oca 2017, 23:08

6 ay eğitim alan asıl mesleği başka olan insanlar ekmek parası uğruna polis oluyor ne bekliyorsunuz.sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET