Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 614
Yakup

1 yıl önce - Sal 10 Oca 2017, 14:43

DEAŞ'a ait 367 terör hedefi yerle bir

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Fırat Kalkanı Harekatı'nda, terör örgütü DEAŞ'a ait 367 hedef vuruldu, 19 terörist etkisiz hale getirildi.

Alıntı:
.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında 29 Kasım 2016'da irtibat kesilen ve El Bab bölgesinde şehit olan 2 askerin cenazesi, Gaziantep'teki törenin ardından memleketlerine gönderilecek.

Şehitler Piyade Astsubay Üstçavuş Kıvanç Kaşıkçı ve Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Muhammet Duran Keskin'in cenazesi, Gaziantep Adli Tıp Kurumundaki otopsinin ardından Asri Mezarlık'taki gasilhaneye getirildi.

Şehitlerin naaşı, Gaziantep'teki törenin ardından memleketlerine uğurlanacak.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden 29 Kasım 2016'da yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında 2 askerle irtibatın kesildiği bildirilmişti. İrtibatın kesildiği Piyade Astsubay Üstçavuş Kıvanç Kaşıkçı ve Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Muhammet Duran Keskin'in şehit düştüğü haberi, bu gece saatlerinde Çanakkale ve Adana'daki ailelerine verilmişti.

KAYNAK: TRT.NET.TR

Dün 24 bugünde 19 tane terörist yok edildi..

Hergün onlarca terörist yok ediliyor..

Sakin sakin ilerliyoruz....

ali şükrü bey
1 yıl önce - Sal 10 Oca 2017, 15:33

DAEŞ'in kimler tarafından ne amaçla kurulduğu ve desteklendiği konusunda çok bilgilendirici bir açıklama yapmış eski Abd askeri.
Özellikle yabancılara DAEŞ'i kim neden kullanıyor diye anlatma konusunda büyük yardımcı olacak ve kendi içlerinden birisinin durumu bu kadar net ifade etmesi bakımından çok önemli.

Yabancılarla iş ilişkisi olan ve özellikle gurbetçi kardeşlerimizin bu videoyu bol bol paylaşmalarını ve etrafındaki bu olaylardan habersiz olanları bilinçlendirmeleri bu ülkeye yapacakları en büyük hizmettir.

https://twitter.com/yenisafak/status/818525813599408128

fatih413
1 yıl önce - Sal 10 Oca 2017, 17:33

Bunlar Amerikalıların Rusya sınırına yerleştirmek maksatıyla Almanya'ya gönderdiği tanklar.

liveuamap.com-09.01.2017

Bunlarda Rusların Ukrayna'nın doğu sınırına(Donbas) yerleştirdikleri tanklar.

liveuamap.com-09.01.2017
Bir o kadarı da Ukrayna topraklarında.

Askerler bu kar-kışta turistik amaçla gitmiyor.
Rusların bir atasözü var ;
Duvarda asılı silah varsa, oyun sonunda muhakkak patlar.

Rusya ya Doğu Ukrayna'dan (belkide Kırım dahil)
ya da Suriye'den (belkide Tüm Doğu Akdeniz'den) vazgeçecek.

Bence Suriye'den çoktan vazgeçti.
Onurlu bir kaçış planlıyor.

mafakyanc

1 yıl önce - Sal 10 Oca 2017, 17:39

Rusya, Kırım'dan her halükarda vaz geçemez. Rus Donanması'nın Karadeniz Filosu'nun ana üssü orada... Ayrıca Suriye'den de vazgeçemez; "sıcak sulara inmek" Rus'ların hiçbir zaman vaz geçemeyecekleri bir politika. Doğu Ukrayna da güvenliği açısından çok önemli...

Yani ne yapıp edip, bugünkü statükoyu devam ettirecektir Rusya; bu onlara çok pahalıya patlasa bile!..

akin87
1 yıl önce - Sal 10 Oca 2017, 17:52

Rus ayisi PYD ile flört ediyor ...
https://sputniknews.com/middleeast/20170109104940 ...ish-talks/
Alıntı:
MOSCOW (Sputnik) — In late 2016, a number of representatives from Democratic Union Party (PYD)-led Kurdish groups, including the PYD itself, took part in a meeting at the Russian military base Hmeimim. The meeting was instigated by the commander of Russian troops in Syria, Col. Gen. Alexander Dvornikov, and was intended to help Kurds create a unified political front ahead of resumed settlement talks.

Read more: https://sputniknews.com/middleeast/20170109104940 ...ish-talks/

Ertuğrul MERTEL

1 yıl önce - Sal 10 Oca 2017, 17:53

Fatih En sonunda Kendi yorumun eklemişsin .

Alıntı:
Rusya ya Doğu Ukrayna'dan (belkide Kırım dahil)
ya da Suriye'den (belkide Tüm Doğu Akdeniz'den) vazgeçecek.

Bence Suriye'den çoktan vazgeçti.
Onurlu bir kaçış planlıyor.

Resme bakarak Bir Kaçışı Nasıl Planladığını ve bunu neye göre Çıkarttıını Allah aşkına bir anlat .
Kaçan TANK yığmaz ...

Bak Ben O fotodan ne Okuyorum ben de sana anlatayım sen cevap verdiinde okursun.
Abd Trump Kanalı ile Rusya ile didişmeyeceğini ve Bu uğurda Önceliğinin Rusya ile DOST'luk üzere hareket etmek olduğunu deklare etti bana ögre ve Kendisi NATO Avrupa Kıtasına Kendinize savunma bütçesine bir şeyler ayırın vs. lafı ile çeşitli söylemler kullanarak dediği şey basit .

2.dünya savaşı sırasında bize aktarılan bilgi birikim ve servet ve her türlü şeyden dolayı size her türlü teknolojik yatırımı ve yardımı veririz .
Amma onları saldırı değil Savunma amaçlı olarak Ruslar size yönelirse kullanırız .
4000 Tankla Rusyayı işgal edebilcek halleri yok herhalde değil mi?

Asıl Önceliğimiz Rusya'yı Şangay Konusunda ikna edip NATO'nun 1 partneri yapmaktır . O Aletleri de oraya Onlar ikna olmazsa diye yığdık ki herhangi bir kara harekatı durumunda Rusların Avrupa üzerine hamle yapmasına Eskisi gibi müsaade etmeyeceğiz .
Ortada 1 Hitler avrupası yok ve O iş geçti demektedirler .
Ben de O Resmi böyle okuyorum .

Rusya , Abd'nin tutumundan cesaret bulup Avrupa üzerine bir şeyler yapmasın diye bu 1 Önlem . Çünkü suriye'de Önlenen ATAK'tan sonra Abd'nin de ÇİN ile Asya'da ve tüm dünyada 1 cedelleşmesi olacaından Rusya'nın Avrupa'da 1 Kontratak yapmasını istemiyorlar .
Ukrayna mevzusundan dolayı da durum karışık ve nereye gideceği belli değil .

Avrupa'ya Kendi savunma işini kendin gör demesin de ince bir taktik . Ola ki ben yetişemem Ey Almanya . Sana ORDU mevzusunda sıkıntı yaptık 2.dünya savaşı sonrası .
Şimdi de yol veriyoruz .
Ammaaaaaaaaaaaaaaaa
Sen de şimdi bir silahlanırsan Bu sefer gene hitler Almanyasına dönüpte benim Planlarımı da bozma diye , Mesaj içeride TERS bakarsan O Tank'lar Almanya'ya da cevaptır .

Yani Abd Planına aykırı silahlanma .
İçinde seni durdurabilecek kuvvetim var .
Ben mesela böyle düşünüyorum

OkanY
1 yıl önce - Sal 10 Oca 2017, 18:04

Pazarlık yapılıyor. Pyd Halep'teki yerinden vazgeçecek bunun Karşılığında DeZ'i alacak. Rakka ile birlikte o bölgeler de olmak üzere Suriye topraklarının üçte biri üzerinde iddiası var Pyd'nin.

akin87
1 yıl önce - Sal 10 Oca 2017, 18:59

Alıntı:
Pyd Halep'teki yerinden vazgeçecek bunun Karşılığında DeZ'i alacak.

Deir ez-Zor'u mu diyorsun Okan?

OkanY
1 yıl önce - Sal 10 Oca 2017, 20:07

Evet. İçe doğru genişleyip ülke gibi görünmeyi amaçlıyorlar.

fatih413
1 yıl önce - Çrş 11 Oca 2017, 20:16

Alıntı:
Ertuğrul MERTEL - 17:53 (dün)
Fatih En sonunda Kendi yorumun eklemişsin .
Resme bakarak Bir Kaçışı Nasıl Planladığını ve bunu neye göre Çıkarttıını Allah aşkına bir anlat .
Kaçan TANK yığmaz

Rus tankları Ukrayna sınırına, Kırım'a yığılıyor, Suriye'ye değil. Tam aksine gemilerini Suriye'den, Akdeniz'den çekiyor.

Bunlar Dünya kaya gazı rezervinin haritaları:

(+)

p=5427500#5427500
Ve şuan için kaya gazının yerin 2.000 m altında kayaları çatlatarak çıkarma teknolojisi sadece ABD'de var.
Ortadoğu ABD için pazarlık konusu olamaz.
Amerika'nın dünya hakimiyetini devam ettirebilmesi,
Ortadoğu'daki yeraltı kaynaklarının $ ile alınıp-satılmasına bağlı.
Suriye'deki savaşın sebebi körfez gazının Suriye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya boru hatlarıyla götürülme planlarıdır.
Rusya bunu engellemek için savaşı uzatıyor, ama nafile.

Rusya'nın Kırım'ı işgalinin sebebi sadece askeri, değil ekonomik.(Yani tamamen duygusal(!))
Bu haritalar Kırımın işgalinden sonra Karadeniz ekonomik bölgesi haritasındaki değişimlerdir.
Kırım'ın işgalinden önce;

Kırım'ın işgalinden sonra;

Karadeniz geleceğin dünyasının bitmez enerji kaynağı.
Karadeniz'in altında sınırsız hidrojen kaynakları var.Sınırsız diyorum çünkü bu hidrojen bakteriler tarafından üretildiği için yenilenebilir sayılır.Yani kullanılan hidrojenin yerine bakteriler yenisini üretiyor.
Karadeniz'in deniz seviyesinden 200 m aşağıda oksijen yoktur. Buda Anaerobic bakterilerin yaşamasını sağlıyor. Bu bakteriler sürekli hidrojen sülfür üretir.
Alıntı:
Irmaklardan gelen organik madde miktarı deniz suyundaki bakterilerin normalde ayrışabileceğinden daha fazla olduğundan, bakteriler deniz suyunda normalde bulunan çözünmüş oksijen yerine deniz suyunun bir bileşeni olan sülfür iyonlarından oksijeni temin ederler. Bu işlemin sonucunda ortaya son derece zehirli hidrojen sülfür (H2S) gazı çıkar ve 200 metrenin altında yaşamı engeller. Karadeniz dünyanın en büyük hidrojen sülfür rezervidir. 150-200 metre arasında değişen derinliklerin altında yaşam yoktur. Suda oksijen bulunmaz ve H2S yüklüdür.tr.wikipedia.org-Karadeniz

hurriyet.com.tr-Karadeniz'de büyük buluş(2011)
iha.com.tr-Karadeniz\'in tabanında 350 yıl yetece ...enerji var
giresunblog.com-Karadeniz’in Hidrojen Potansiyeli

Bir yerde savaş,karışıklık varsa bilin ki orada paylaşılamayacak kadar yeraltı kaynağı vardır.
Türkiye'de Gezi olaylarının sebebi sadece ağaç mı sanıyordunuz?
Ya da 17-25 aralık operasyonu nu yolzuzluk operasyonu mu sanıyordunuz?
15 temmuz sadece bir darbe girişi mi yoksa iç savaş çıkarıp Türkiye'yi bölüp
güneydoğu Anadolu'daki kaya gazı rezervlerini,
Kardenizdeki sınırsız hidrojen kaynaklarını sömürmek planları olmasın???????

sayfa 614
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET