Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 615
fatih413
1 yıl önce - Çrş 11 Oca 2017, 20:16

Alıntı:
Ertuğrul MERTEL - 17:53 (dün)
Fatih En sonunda Kendi yorumun eklemişsin .
Resme bakarak Bir Kaçışı Nasıl Planladığını ve bunu neye göre Çıkarttıını Allah aşkına bir anlat .
Kaçan TANK yığmaz

Rus tankları Ukrayna sınırına, Kırım'a yığılıyor, Suriye'ye değil. Tam aksine gemilerini Suriye'den, Akdeniz'den çekiyor.

Bunlar Dünya kaya gazı rezervinin haritaları:


(+)

p=5427500#5427500
Ve şuan için kaya gazının yerin 2.000 m altında kayaları çatlatarak çıkarma teknolojisi sadece ABD'de var.
Ortadoğu ABD için pazarlık konusu olamaz.
Amerika'nın dünya hakimiyetini devam ettirebilmesi,
Ortadoğu'daki yeraltı kaynaklarının $ ile alınıp-satılmasına bağlı.
Suriye'deki savaşın sebebi körfez gazının Suriye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya boru hatlarıyla götürülme planlarıdır.
Rusya bunu engellemek için savaşı uzatıyor, ama nafile.

Rusya'nın Kırım'ı işgalinin sebebi sadece askeri, değil ekonomik.(Yani tamamen duygusal(!))
Bu haritalar Kırımın işgalinden sonra Karadeniz ekonomik bölgesi haritasındaki değişimlerdir.
Kırım'ın işgalinden önce;

Kırım'ın işgalinden sonra;


Karadeniz geleceğin dünyasının bitmez enerji kaynağı.
Karadeniz'in altında sınırsız hidrojen kaynakları var.Sınırsız diyorum çünkü bu hidrojen bakteriler tarafından üretildiği için yenilenebilir sayılır.Yani kullanılan hidrojenin yerine bakteriler yenisini üretiyor.
Karadeniz'in deniz seviyesinden 200 m aşağıda oksijen yoktur. Buda Anaerobic bakterilerin yaşamasını sağlıyor. Bu bakteriler sürekli hidrojen sülfür üretir.
Alıntı:
Irmaklardan gelen organik madde miktarı deniz suyundaki bakterilerin normalde ayrışabileceğinden daha fazla olduğundan, bakteriler deniz suyunda normalde bulunan çözünmüş oksijen yerine deniz suyunun bir bileşeni olan sülfür iyonlarından oksijeni temin ederler. Bu işlemin sonucunda ortaya son derece zehirli hidrojen sülfür (H2S) gazı çıkar ve 200 metrenin altında yaşamı engeller. Karadeniz dünyanın en büyük hidrojen sülfür rezervidir. 150-200 metre arasında değişen derinliklerin altında yaşam yoktur. Suda oksijen bulunmaz ve H2S yüklüdür.tr.wikipedia.org-Karadeniz

hurriyet.com.tr-Karadeniz'de büyük buluş(2011)
iha.com.tr-Karadeniz\'in tabanında 350 yıl yetece ...enerji var
giresunblog.com-Karadeniz’in Hidrojen Potansiyeli


Bir yerde savaş,karışıklık varsa bilin ki orada paylaşılamayacak kadar yeraltı kaynağı vardır.
Türkiye'de Gezi olaylarının sebebi sadece ağaç mı sanıyordunuz?
Ya da 17-25 aralık operasyonu nu yolzuzluk operasyonu mu sanıyordunuz?
15 temmuz sadece bir darbe girişi mi yoksa iç savaş çıkarıp Türkiye'yi bölüp
güneydoğu Anadolu'daki kaya gazı rezervlerini,
Kardenizdeki sınırsız hidrojen kaynaklarını sömürmek planları olmasın???????


Avni Aker
1 yıl önce - Çrş 11 Oca 2017, 21:10
El-Bab'daki kahraman Mehmetçik Suriye'de yaşananları anlattı


Suriye’nin kuzeyinde terör örgütleri DEAŞ ve PKK/PYD’ye yönelik düzenlenen operasyonlarda DEAŞ’ı Akil Dağı’nda ezen Mehmetçik, yaşadıklarını güvenlik uzmanı Abdullah Ağar’a anlattı.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın en önemli noktalarından biri olan El Bab'da operasyonlar sürerken harekata katılan askerler Habetürk Gazetesi'nden Abdullah Ağar'a çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

İŞTE KAHRAMAN ASKERİN ANLATTIKLARI


20 Aralık’ı 21 Aralık’a (2016) bağlayan gecenin başındayız. Biz 4. Komando Taburu’yuz ve kendi jargonumuzla, ‘Büyük maç çıkacak’ biliyoruz. Yanımıza sadece savaş ağırlıklarımızı alacağız. Kumanyalar ve soğuktan bizi koruyan giysilerimiz dışında silah ve mühimmatımız ortalama 30’ar kilo... Ağır silah, makineli tüfek, roket, komando havanı taşıyan personelin silah ve mühimmat yükü ise çok daha fazla. Bu ağırlıklarımızla düşmanın kalbine sızıp onlara büyük bir darbe vuracağız. Son dem hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.


Konuşmuyoruz. Sevdiklerimize vedalaştığımızı, helalleştiğimizi söylemeden helalleşmişiz. En ince detayına kadar planlamamızı yapmışız. Ama plan mükemmel olsa da, sahada mutlaka beklenmedik durumlarla karşılaşacağımız kesin. Orada aklımız, muhakememiz ve fedakârlığımız devreye girer sorunu çözmeye çalışırız.

Bütün komando kolları artık hazır. Mermiler namlulara sürülmüş. Kol komutanları son cümlelerini kuruyor. Bu bir dua aslında: “Alnınız açık, bileğiniz güçlü, kılıcınız keskin olsun arkadaşlar. Allah bizleri korusun ve muzaffer eylesin.” Kimi “Amin” dedi, kimi “Sağol komutanım.”

AKİL DAĞI’NA SIZMA
Ve son cümle... “Üzerimde hakkınız varsa hakkım hepinize helal! Sizler de helal edin.” Her deyiş farklı farklı, ama ruhu aynı. “Helal olsun komutanım.” Ve böyle başladı sızma. Her biri gecenin karanlığında birer birer kaybolmaya, gecenin ve arazinin karanlığına karışmaya başladılar.

Akşamın yedisinde başlayan bu sızma gece yarısı sonrasına kadar devam edecek. Akil Dağı denilen yer, Bab meskûnunun en hâkim bölgesi. Üstünde pek çok evle birlikte koca bir hastane var. Bab’ın en büyük hastanesi. Şimdi ise bu bina terör örgütünün Bab’daki en önemli kalesi. Ağzına kadar silah, mühimmat ve terörist dolu. Etrafında engel mayın tuzak ve patlayıcılar.

Onlara beklemedikleri zamanda beklemedikleri şekilde çarpmak, baskın yapmak zorundayız. Yapamazsak baskın yapan değil, baskın veren olacağız. Sızma Akil Dağı’nın eteklerine gelinceye kadar istediğimiz gibi devam etti. Sıra hücum sızması ve hedefe girmek artık. Burası zaferi kazanacağımız ya da hüsranı yaşayacağımız yer.

TERÖRİSTLE DİP DİBE
Akil Dağı’nın zirvesine yakın yerde tutunmaya başladık. DEAŞ’la dip dibeyiz artık. Gecenin karanlığındaki hareketlerini, gölgelerini görüyor, seslerini işitiyoruz. Buz gibi bir heyecan içindeyiz. Tam bu anda başladı her şey! Patladı ilk mermi! Ve karıştı Akil Dağı. Şaşkınlıkla, korkuyla, öfkeyle nefretle ateş ediyorlardı her bir yana. Kıpkızıl oldu tepe. Patlamalar, el bombaları, izli mermiler...

Saplayıcı ateşler, uçuşup gidenler. Kısa bir zamana yayılan uzun bir sessizlik yaşadık. Tek tük silah sesleri duyuluyordu. Hiçbir şeyin netleşmediği bu anlarda durumu tamamıyla kontrol altına almak, yayılmak, mevzilenmek, yaralılarımızı tahliye etmek istiyorduk.

ÇATIŞMALARDA 4 ŞEHİT
Binlerce mermiyi boca ediyorlardı üzerimize... Sadece piyade tüfeği, makineli tüfek, roket filan değil... Havanlar, katyuşalar, doçka ve zırhlı araçlardan atılan top mermileri. Alev topuna döndü tuttuğumuz Akil Dağı. Önceki ateş ve alev topu bize aitti, şimdi ki onlara... Her yerden geliyorlardı. Tünellerden, evlerden çıkıyor, yollardan araziden her yerden geliyorlardı.

“Tam düşman dağılıyor” derken, bambaşka bir şey yaşamaya başlamıştık. Ama biz buna da hazırdık. Havan saldırıları üzerimizde etkili olmaya başladı. Yaralı veriyorduk. İçlerinde ağır yaralananlar vardı. Terörist yoğunluğu ise daha da artıyordu. Artık ölümüne bir mücadele veriyoruz. Vuruyor ve vuruluyoruz. Ve saatlerce sürüyor bu.

Gazimiz çoktu, öğlene kadar 4 şehit verdi, Özel Harpçilerimiz. Bizim ise yaralılarımız çoktu. Bir tek derdimiz vardı: “Savaşmak ve kazanmak.” Bunu da verdiğimiz yaralıların zorluğunda yapmak. Her birimiz hiç durmadan çatışıp dururken, fırsat bulanlarımız yaralılarımıza yardım etmek için koşuşturup duruyordu.

BOMBALI ARAÇ SİSTE GELDİ
Kar yağışıyla yoğun sis Akil Dağı’na çöreklendi. O bombalı araç bu anlarda ortaya çıktı. Sisin perdelediği aracı son anda fark ettik. Bütün silahlarla ateş etmeye başladık. Buna rağmen zırhlı araç durmadı. Ferhat Uzman’ın yaptığını görmeliydiniz.

Elindeki bikisi makineli tüfeğiyle ölümüne atıldı. O ölümüne bir atılganlıkla aracın karşısına dikildi. Hiç tesir etmeyeceğini bile bile, sırf yiğitliğimizi görsün, bilsin diye zırhlı bombalı aracın üzerine doğru koşup taramaya başladı.

Tam içimize geliyordu bombalı araç! Kalbimize, merkez noktamıza ilerliyordu. Onunla aramızda bir tek Ferhat Uzman vardı. Bikisinin şeridi çıldırmışçasına sallanıp dururken, mermiler, zırhlının üzerinde kıvılcımlar çıkartıyordu.

Çatırdayıp duruyordu, bombalı aracın ön gövdesi. Onun bu kararı, gayreti, cesareti ve kahramanlığı hepimizi ölümden kurtardı. Bombalı araç tam içimize giremeden, Ferhat’ın kararına boyun eğmiş, esir olmuş, teslim olmuş, kendini orada patlatmıştı. Aracın patlamasıyla sarsıldı bütün dağ. Herkes savruldu bir yana...

Şarapneller yağıyordu. Gazilerin üzerine kendilerini siper eden Mehmetçikler şehit düşüyordu. Kendilerini feda ederek gazilerimizi yaşattılar. Hasan Kavuz Uzman Çavuş’la Burak Boz Uzman Çavuş bu anda şehit oldular. Patlama anında böyle verdik pekçok şehit ve gaziyi.

Çok az Mehmetçik ayağa kalkabildi bu patlamadan sonra. Ama buna ve her şeye rağmen mücadelemize; çatışmamıza ve birbirimize yardım etmeye devam ettik.

YARALILARI TAHLİYE EDERKEN ŞEHİT OLDULAR
Kalanlarımız yaralı ve şehitlerimizi korudu. Yetişen arkadaşlarımızla yeniden mücadeleye, şehit ve yaralılarımızı tahliye etmeye başladık. Tam bu sırada bir kalleşlik daha yaptılar.

Gelen araçlardan biriyle yaralı tahliyesi yapıyorduk. Osman Çelik ve Ali Yılmaz Uzman Çavuşlar atılan bir havanla gazi olan Oktay Durak Uzman Çavuşu tahliye etmeye çalışıyorlardı. Olmadı ama. Bindikleri araca atılan güdümlü bir tanksavar roketiyle hep birlikte şehit oldular.

KOL KOMUTANLARI VE ONURLU ASTSUBAYLAR
Kol komutanlarımız Feyzullah ve Onur Astsubaylar. Onlar birer kahraman. Patlamadan sonra her taraf yaralı ve şehit kaynarken, dirayeti, merhameti, inancı ve onuru ayakta tutan aslanlar...

Onlar kol mevcutları üçer dörder kişiye düşmesine rağmen geriye kalanları tekrar organize edip, bitip duran mühimmatlarımızı şehit ve yaralıların mühimmatlarından takviye ederek mücadelemizi sonuna kadar ayakta tuttu.

Onca merminin roketin havanın tanksavar mermisinin gökte ateşten bir perde oluşturduğu anlarda bile ayakta kalarak oradan oraya koşuşturarak kurşun sıkarak leş alarak ve leş aldırarak adamların son hücumunu ve son direncini kıran komandolar... İnançla inatla imanla onura tutunan gerçek adamlar.

YÜZBAŞI TAKVİYEYE GELDİ
Bir de Aşkın Yüzbaşı’mız var takviyeye gelen... Takviyeye gelip de yaralanıp kalan.... Aşkın Yüzbaşı takviye istediğimizde koşup gelenlerden biriydi. Gelmesinden yarım saat sonra da yaralandı. Hem göğsünden hem elinden.

Durmadı ama! Ayakta kalanlarımızla, savaşan gazi ve sağlamlarımızla elinden kan damlaya damlaya göğsüne sarılmış bir sargı bezi ve bir harp paketiyle, saatlerce savaşıp durdu.

Peki ya Furkan Teğmen’e ne demeli? Bombalı aracın patlamasından sonra ortaya koyduğu azim, gayret ve cesaretle herkese örnek oldu. Teröristlerin önünde tek başına yıkılmayan bir bent oldu.

ŞAHDAMARI SAMET ÜSTEĞMEN
Bizim bir de bir bölük komutanımız var. Artık adı Şahdamarı Samet Üsteğmen! Öğlenden önceki çatışmalarda patlayan bir havan mermisinin şarapneli boynunda bir damarına gelmesine rağmen hayatını hiçe sayarak bütün yaralıların tahliyesini organize etti.
Ölümüne kritik o yarasına rağmen ne silahını ne de komutanlığını hiç bırakmadı. Şarapnel boynundaki bir damarı kesmişti. Oluk gibi kanı akmasına rağmen dirayetiyle mukavemetiyle mücadeleye tutundu. O haliyle hem sırtında hem kucağında pekçok yaralı taşıdı.

Gitmesi elli kere gerektiği halde, son ana kadar direnek noktamızı bırakmadı, harekâta devam etti. Doktorların söylemesine göre yaşaması mucizeydi. İşte biz böyle aldık Akil Dağı’nı... (Not: Bu metin ‘Gazi’ Komando ve Özel Harpçilerin anlattıklarına sadık kalınarak yazılmıştır. Teyitlidir, gerçektir.)

Azez-Cerablus hattında 35 kilometre derinlikte yer alan El Bab’da Türk askerinin ÖSO güçleriyle birlikte terör örgütü DEAŞ’a karşı yürüttüğü operasyon aralıksız devam ediyor.
Milliyet

Rabbim hepinizden ayrı ayrı razı olsun, hepinizi korusun.
Sizinle gurur duyuyoruz.


Avni Aker
1 yıl önce - Prş 12 Oca 2017, 23:16
Türkiye ve Rusya arasında askeri mutabakat


Türk ve Rus Genelkurmay'ı arasında Suriye'de işbirliği öngören mutabakat imzalandı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, "Türk ve Rus Genelkurmay'ı arasında Suriye'de işbirliği öngören mutabakat 12 Ocak'ta imzalandı. Türk ve Rus uçakları Suriye'de işbirliği içinde olacak" denildi.

Erdoğan ve Putin'den son dakika Suriye görüşmesi
Yapılan açıklamada, "İki ülke uçakları uçuş güvenliği için koordinasyon kuracak" ifadeleri kullanıldı.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “Memorandum, Türk ve Rus uçaklarının Suriye hava sahasında terörist hedeflere yönelik saldırıları sırasında eşgüdümünü ve etkileşimini sağlayacak mekanizmaları, ayrıca uçak ve insansız hava araçlarının Suriye hava sahasında karışabileceği kazaların önüne geçilmesini amaçlayan önlemleri oluşturuyor.”szrbey
1 yıl önce - Pzr 15 Oca 2017, 08:31

abd pyd yi aciktan desteklemeye devam ediyor.trump in rusya ile iyi iliskiler kurma niyeti beni kaygilandiriyor.pyd koridoru ya da devleti icin suriyede sunni muhalefet ve bizi bypass etme dusuncesi olabilir abd nin .umarim trump putin ittifaki kurulmaz.daha oncede demistim .esadputin ile isbirligine girmeliyiz yoksa orta doguda ikinci bir israil dogabilir.ne yazikki erbakanin analizlerine uygun adimlar atmadik 30 yillik surecte.

Yakup

1 yıl önce - Pzr 15 Oca 2017, 13:44

Terör örgütü DEAŞ'a ait barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlardan oluşan 186 hedef Fırtına obüsü, tank ve çok namlulu roketatarlarla ateş atına alındı


Alıntı:
. Harekatla aralarında kontrol noktasının da bulunduğu 12 hedef vuruldu. Gün içindeki harekatlar kapsamında toplam 9 terörist etkisiz hale getirildi.

Harekatın başından itibaren çoğu tuzaklanmış 2 bin 927 el yapımı patlayıcı ile 43 mayın etkisiz hale getirildi.


KAYNAK: HABERTURK.COM.TR


Allah askerlerimizi korusun...


SerdarAri
1 yıl önce - Sal 17 Oca 2017, 19:31

Kazakistan'ın başkenti Astana'da yapılacak Suriye görüşmelerine Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) de davet edildi. Sputnik'e konuşan ENKS yöneticisi Müslim Mıhemed, Türkiye ve Rusya tarafından Astana görüşmelerine davet edildiklerini belirterek, ENKS'den 3 kişinin görüşmelere katılacağını söyledi.
Kimdir bu ENKS?


Kaynak:
Daha fazla: https://tr.sputniknews.com/ortadogu/2017011710268 ...et-edildi/Yakup

1 yıl önce - Sal 17 Oca 2017, 19:37

Alıntı:
Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) de davet edildi


Hangi kürtleri temsil ediyormus mu ENKS?


Aslo Gomurçyan
1 yıl önce - Sal 17 Oca 2017, 22:12

Alıntı:
Hangi kürtleri temsil ediyormus mu ENKS?
hayali Kürtleri temsil ediyor enks Türkiye katılmasını ısrar ile istiyor ypg alternatif olmak için

Yakup

1 yıl önce - Sal 17 Oca 2017, 22:28

Son dakika... Rusya: Türkiye ile ileriye doğru çok önemli bir adım attık

Suriye'deki ateşkes ve Astana'daki barış görüşmelerini değerlendiren Dışişleri Bakanı Lavrov, "Suriye görüşmelerinde eksik olan, sahadaki durumu gerçekte belirleyenlerin katılmıyor oluşuydu. Bunlara isterseniz silahlı militan, isterseniz de silahlı muhalif gruplar deyin. Rusya ve Türkiye'nin, ellerinde silahları ile birbirleriyle karşı karşıya gelen bu kişileri sürece çekme girişimleri ile ileriye doğru çok önemli bir adım attık" dedi.
Alıntı:
. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, geçen yılı değerlendirdiği bir basın toplantısı düzenliyor. 460 gazetecinin izlediği toplantıda Lavrov'un sözlerinden öne çıkanlar şunlar:

- Suriye'nin federalleşip federalleşmeyeceğine sadece Suriyeliler karar verebilir. Ben değil.

- Astana görüşmelerinin amacı, Suriye'deki ateşkes rejimini güçlendirmek ve muhalif saha komutanlarının siyasal sürece katılmasını sağlamak. Suriye'deki her silahlı grup ateşkes sürecine katılabilir.

- Suriye görüşmelerinde eksik olan, sahadaki durumu gerçekte belirleyenlerin katılmıyor oluşuydu. Bunlara isterseniz silahlı militan, isterseniz de silahlı muhalif gruplar deyin. Rusya ve Türkiye'nin, ellerinde silahları ile birbirleriyle karşı karşıya gelen bu kişileri sürece çekme girişimleri ile ileriye doğru çok önemli bir adım attık.

- Rusya, Suriye'deki hava ve deniz güçlerinin işlev görmesini başka bir ülkenin yardımı olmadan sağlamayabilecek durumda.

ABD'NİN ASTANAYA GELECEĞİNİ UMUYORUZ

- Her ülkenin kendi gelişiminden sorumlu olduğu konusunda Trump'ın görüşünü paylaşıyorum. Trump'ın ekibi ile Suriye'de yapacağımız işbirliğinin, Obama yönetimi ile yaptığımıza göre daha etkili olacağını umuyorum. Trump yönetiminden temsilcilerin Astana'da 23 Ocak'ta düzenlenmesi planlanan Suriye barış görüşmelerine davet edilmesini doğru buluyoruz ve (Astana'ya) geleceklerini umuyoruz. Rusya ve Trump yönetiminin ilk resmi teması Astana'daki görüşmelerde gerçekleşebilir.

ABD İLE SİLAHSIZLANMAYI KONUŞMAYA HAZIRIZ

- ABD ile ilişkilerimizin geleceğinin nasıl olacağı, Trump yönetiminin göreve gelmesi ardından anlaşılacak. Trump'ın, yönetimi döneminde terörle mücadeleyi önceliklerinden biri yapacağı yönündeki açıklamalarını memnuniyetle karşılıyoruz.

Trump'ın Times gazetesine verdiği röportajda, nükleer silahlarını azaltması karşılığında Rusya'ya yönelik yaptırımları kaldırabileceği mesajını vermesine ilişkin soruyu Rus Dışişleri Bakanı şöyle yanıtladı: "Trump'ın açıklamalarını, silahsızlanma karşısında yaptırımların kaldırılmasını teklif ettiği şeklinde algılamadım. Karşılıklı silahsızlanma konusunu Trump göreve geldikten sonra konuşmaya hazırız.

ABD, ÜST DÜZEY BİR RUS DİPLOMATA KANCA ATTI

ABD'li istihbarat servisleri, Nisan 2016'da Washington'da görevli üst düzey bir Rus diplomatı yanlarına çekmeye çalıştı. ABD istihbarat servisleri son yıllarda Rus diplomatları yanlarına çekme çabalarını belirgin biçimde artırdı. Obama yönetiminde Moskova'daki ABD Büyükelçiliği'nde görevli olan diplomatlara özel bir baskı uygulandığı iddialarıysa asılsız. Moskova'daki ABD Büyükelçiliği'nde görevli olan diplomatlar pek çok kez Rus muhalefeti tarafından düzenlenen protestolara katıldı.

KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Umariz kalici bir cözüm bulunur


Yakup

1 yıl önce - Çrş 18 Oca 2017, 20:51

Türk ve Rus jetlerinden DEAŞ'a karşı ortak operasyon!


Türkiye ve Rusya'dan DEAŞ'a karşı operasyon...


Alıntı:
. Reuters'ın Interfax'a dayandırdığı haberine göre Türk ve Rus jetleri Suriye'nin Halep şehrinde terör örgütü DEAŞ'a karşı ortak operasyon başlattı.

Operasyonun, Halep kırsalında yer alan El Bab kentine düzenlendiği bildirildi.

Habertürk TV'den Mahmut Gürer'in aktardığına göre Rusya ve Türkiye'nin koordineli olarak gerçekleştirdiği ilk hava operasyonu oldu.

Toplamda 9 Rus uçağı ve 8 Türk jetinin katıldığı aktarıldı.

Öte yandan toplam 9 sorti yapıldığı ve 36 DEAŞ hedefinin vurulduğu kaydedildi.


İlerleyen günlerde Türkiye ve Rusya'nın operasyonları sürdürmeyi planladığı aktarıldı.

Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Operasyon Dairesi Başkanı Sergey Rudskoy, "Hedefler iki ülke Genelkurmayları tarafından önceden belirlendi. Son iki günde insansız hava araçlarıyla gözlem yapıldı" dedi.

Rudskoy, Türkiye ve Rusya Hava Kuvvetlerinin ortak operasyonunun "oldukça verimli" olduğunu kaydetti.TSK: İngiliz ve Rus uçakları DEAŞ hedeflerini vurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada Rus ve İngiliz savaş uçaklarının El Bab'da DEAŞ hedeflerini vurduğu belirtildi


Alıntı:
. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan bilgilendirmede, bugün Rusya yetkilileriyle yapılan koordine neticesinde Rusya Hava kuvvetlerine ait savaş uçaklarının, El Bab'ın güneyinde belirlenen DEAŞ terör örgütü hedeflerine hava taarruzları gerçekleştirdiği belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan bilgilendirmede, bugün sabah saat 07:00'da, 07:14'de, 11:35'te ve 16:20'de Koalisyona ait ABD Silahlı İHA'lar ile gerçekleştirilen keşifler esnasında düzenlenen hava saldırısında El Bab bölgesinde DAEŞ'a ait hedefler vuruldu.

Yine bugün saat 15:30 sularında Koalisyon ile yapılan hedef koordinasyonu neticesinde Bzagah bölgesinde belirlenen DEAŞ terör örgütü hedeflerine Koalisyon Hava Kuvvetleri tarafından (İngiltere'ye ait TORNADO savaş uçakları ile) hava taarruzu düzenlendiği ve hedeflerin imha edildiği açıklandı. Uzun bir süreden sonra koalisyon savaş uçakları ile ilk kez hava taarruzu düzenlendiği ifade edildi.

Türkiye ve Rusya Federasyonu arasında imzalanan mutabakat çerçevesinde, bugün Rusya yetkilileriyle yapılan koordine neticesinde Rusya Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile El Bab'ın güneyinde belirlenen DEAŞ hedeflerine hava taarruzlarının gerçekleştirildiği belirtildi.

KAYNAK: HABERTURK.COM.TR

El-Babi ayni anda Türk, Rus ve Ingiliz ucaklari bombaliyor bölgeyi...sayfa 615
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET