Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Dolar alma, varsa sat
« önceki   123 ... 150151152 ... 184185186   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 151
yuceladana
2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 18:44

Yönlendirme ve müdahale ile ayakta, bu da suçtur biliyorsunuz.

yiğido5858

2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 18:48

Mütahitler 200bin tl lik evleri 500 bine satacak diye faizleri düşük tuttular faizler yükselirse ev fiyatları düşer dolar düşer benim şahsi fikrim ellerinde kalan daireleri satamayan mütahitler fiyat indirimine gider hem emlaktaki balondon kurtulmuş oluruz hemde TL nin değerini korumuş oluruz

Ertuğrul MERTEL

2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 18:54

Değerli Dolar Bir sürü Endeksin yanında Yurtdışına çıkacak Sermayeninde Maliyetini vuruyor .
Doları düşürmek derken Gitmek isteyen varsa Sıcak paracının elinde fazla dolar almadan gitme ihtimali de bu endekste mümkün .

Bir sürü yere vuran bir Gerçek .
Sadece üretimi yükseltmiyor .
Borsada Var olan yabancı niye girdi ve niye çıkıyor .
Hazır olan sektörleri aldı kağıtla .
Bırakıp gidecek falan bunlar hikaye bana göre .

Dünyada Fon'ların elinde dönen paraların Reele bağlanıp veya hazine kağıtlarına dönmesi için ,
Ülkeden Çıkmadan Faize Yatırmak için Fırsat kolluyorlar .
Çünkü bu ülkeden çıkamazlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar .
Ekonomik olarak zaten buraya girmiş . Adam gitmek istemiyor ve gitmeyuecek amma ekonominin kuralları ile giderim bak haaaaaaaaaa ayağından sana yar çekiyor .
Faiz silahını öne sürüp gitmemi engelle diyor çünkü orada bu karlar yok zaten .
Anladınız mı ?

Kısa vade Dolar çıktı her şey altüst oldu ALGI'sında Ana Sektör Petrol ve Enerji maliyetlerinde de Yerli para işlemine geçilmeli bir şekilde % olarak bile olsa Döviz sükuna erecektir ve ÇİN buna hayran kalır .
Dolardan kurtulmak için zıplıyor .

Dolarda kendisinin değerli olmasının kendisine faydası olmadığını bilir bu Hengamede kendisini vurur .
Bu arada Gümrük Duvarları büyüyecek ve Korumacı ekonomiye geçilecek dediğimi çok iyi hatırlıyorum .
Yurtdışından gelen ürünlerdeki Gümrük Vergileri Yükseltilir ve İç piyasada Salt tükerime yönelik olan kalemlere bağlı işlerde yatırımı olanların işi zor.
Çünkü türkiye'de Abd'nin yaptığının aynısını yapacak bazı işlerde .

Mısır'dan KOT getiren uzun süre ayakta kalamaz yani .

En son Ertuğrul MERTEL tarafından Çrş 11 Oca 2017, 18:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

SerdarAri
2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 18:54

Faiz artıramaz, artırırsa kredi faizleri de artar, kimse ev alamaz.
Lokomotif sektörümüz inşaat, o da zora girer, istihdam azalır, işsizlik olur
Betona yatırdığımız milyar dolarların değeri düşer.
Ne Yaman bir çelişkidir...

Çağrı

2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 18:58

Herkes kendini dolara kitlemiş. Dolar elbette dış piyasalarda da artıyor ama bizim durumumuz çok farklı. Bütün para birimleri bugün yerinde saysa yine de TL'ye karşı değer kazanırlar zaten. Sorun TL'nin hergün değer kaybetmesi. Herhangi bir yabancı yatırımcının TL'ye yatırım yapması için elinde bir sebep yok. Birinci önceliğimiz insanları TL'ye çekecek sebebi sunmak olmalı.

kemalviyana
2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 19:14

bir is arkadasi söyle birsey dedi; her döviz bürosuna bir polis dikiceksin.. kim dolar alirsa tespit edip iceriye tikicaksin.. sebeb dedim? vatana ihanetmis...

ali şükrü bey
2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 19:29

Alıntı:

listeye baktımda libya dinarı bile bize iki katı fark atmış adamların ülke bölünmüş parçalanmış ama adamların parası hala değerli
acaba biz kendimizimi kandırıyoruz paramız değerli diye ?

Kadir G,

Bak işte kendi cevabını kendin verdin,Libya parası bile TL'ye karşı artacak ne oldu?Hepsi Dolar'a endeksli her halde?
Psikoljik harp bu işte,anlayacak zeka olsa keşke.
Bütçe açığın mı var?
Bankaların borç riski mi var?
Cari açık mı fazla?

iki ayda ekonomide ne değişti?Bu soruları cevaplıyor musunuz?

Ahmet 2585
2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 19:36

Birşey söyleyeceğim, ama inanmayacaksınız Şu an TL değer kazanıyor. Piyasa Trump'ı beğendi tüm para birimleri tekrar değer kazanmaya başladı. Dolar endeksi DXY / USDX, henüz kımıldamadı, 102.35 civarlarında dipte.

cemomer
2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 19:38

ya dolar alan vatan hainidir demişsiniz de siz de araba telefon veya herhangi bir ithal ürün almayın o zaman ekonomiyi bu kadar düşünüyorsanız. kimse benim aldığım dolara veya sattığım dolara karışamaz bu kadar net si ze ne !

Ahmet 2585
2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 20:13

Ali Şükrü Bey,

İlk kez dayanağı olmayan bir şey yazdınız bu konuda. Hem de cevabını kendiniz vererek. 2 ayda elbette hiçbir şey değişmedi, ekonomi zaten batmıştı, sadece ilk kez, ülkenin çıkarını düşünmeyenler de "kral çıplak!" diye bağırmaya başladı da o yüzden bazıları gerçekle yüzleşmek zorunda kaldı şu an. Yoksa değişen hiçbir şey yok.

Libya dinarı neden düşsün ki? Fiilen ikiye bölünmüş, silahlı aşiretler tarafından yönetin Libya'da yabancı yatırımcı mı var sanıyorsunuz? Ülkede yabancı dolar mı var ki dışarı çıkmak istesin ve de döviz yükselsin? Libya'nın faiz oranı ve piyasalarının getirisi, umurunda mı dünyanın? Deve sütü pazarı, hurma ve petrolden başka ne piyasası olabilir ki Libya'nın? Bu noktalara dikkat etmek gerek, karşılaştırma yaparken.

İlla, karşılaştırmak için örnek arıyorsanız, Nepal'e, Kamboçya'ya, Myanmar'a ( eski Burma, Birmanya ) bakın? Orada da kur krizi yok, çünkü her biri kapalı ekonomi ve derinlikli piyasaları yok. Döviz bulundurmak da serbest değil. O yüzden, Libya örnek olamaz. Libya örnek değil diye de, bizdeki durumun sebebini dışarıda aramak olamaz. 1. sebep, doların Amerika'ya evine dönüyor olması, korumacılığın artması, globalizme "veleddalin amin" deniyor olması, 2. sebep de, ülkede şirketlerin çok yüksek döviz ve tl cinsinden kredi borçları olması, bunun çevrilemeyecek olması, sonucunda bankaların batıklarının artacak olması. Üstüne de sos olarak, dünyayla kavga eden, MB'na karışan, savaşa giren, rejim değişikliği ve belki de erken seçimin eşiğinde olan Türkiye'yi koyun. Tablo meydanda..
...
Sözüm size değil, forumdaki arkadaşlara da değil, ortaya söylüyorum. Düne kadar karıncaya basmayan adamın, elinde uzun namlulu tüfeğine harbi çektiğini, temizlediğini, kaşlarının çatık olduğunu görseniz, ona dün istediği borcu bugün getirip verir misiniz? Akıbetinin ne olacağı belli değil. Bunu ben söylemiyorum, doğru bu demiyorum, dışarıdakiler, dolar talebinde bulunup bize bu hale getirenler böyle görüyor, böyle düşünüyor. Karıştırmayalım. İkisi farklı şeyler.

sayfa 151
« önceki   123 ... 150151152 ... 184185186   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET