Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 274
BJK 5106
2 yıl önce - Çrş 23 Eyl 2015, 19:03

Alıntı:
1000 SEYİRCİ KAPASİTELİ SPOR SALONU TEMELİ ATILIYOR

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde bin kişilik seyirci kapasiteli kapalı spor salonu temeli atılıyor.

2 Yılda tamamlanması beklenen spor salonu için Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu şu açıklamalarda bulundu,

"Gelecek nesillerimizin sağlıklı yaşam için spor yapmalarına yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda İl Merkezimizde yapımı devam eden spor salonumuzla birlikte Tavşanlı ilçemize de yeni bir Ak Eser daha kazandırıyoruz. Artan nüfusumuzun ihtiyaçlarını tespit ediyor, gerekli tesisleri inşa ediyoruz. Tavşanlı da spor faaliyetleri yapan amatör ve profesyonel kulüplerle öğrenci ve gençlerimizin faydalanacağı spor salonumuz Dedeler caddesi ile Mustafa Kalemli Devlet hastanesi yolu arasında kalan alan Hacı Ahmet kırına yapılacak.
İlçemizde bulunan spor salonu fiziki ömrünü doldurmuş yıkılmaya yüz tutmuş ve beklentileri karşılayamayacak hale gelmişti. Mevcut Spor salonumuzun yıkılarak yeni bir spor salonu inşa edilmesiyle ilgili çalışmaları başlattık. Gençlik ve spor Bakanlığımızın yetkilileriyle görüşmelerimiz sonucu yeni spor salonu talebimiz karşılık buldu ve çalışmalar başlatıldı.
İnşaat alanının hazırlanması ve projesinin çizilmesinden sonra 1000 seyirci kapasiteli spor salonumuzun ihalesi yapıldı. İşi alan yüklenici firma ile 03.09.2015 tarihinde sözleşme imzalandı. 2 yılda tamamlanması beklenen salonumuzun maliyeti yaklaşık 7 Milyon Türk Lirası olacak.
07.09.2015 tarihinde yer teslimi yapılan salonumuz için Kurban Bayramından sonra ilk kazmayı vuracağız inşallah. Spor salonumuzun hayırlı olmasını diliyor, kurdalesini hep birlikte kesmeyi temenni ediyorum."

http://www.kutahyahaber.com.tr/haber-1000-seyirci ...-5308.htmlGöksel17
2 yıl önce - Pzr 22 Ksm 2015, 10:48
KÜTAHYA BELEDİYESİ'NDEN ARAÇ TAKVİYESİ


Kütahya Belediyesi, karla mücadele için 4 kar küreme ve tuzlama aracı ve 1 kamyonet almış.
Hayırlı Uğurlu Olsun!


(+)
(+)
(+)
(+)


Kaynak: Kütahya Belediyesi / Facebook


tolgailgim
1 yıl önce - Sal 13 Arl 2016, 11:04

Köy nufuslarının hızla azaldığı kent de yaşayan hemen hemen herkesin çevre illere göç ettiği biryer Kütahya Özellikle merkez de öğrenciler olmasa kütahyanın kalkınması mümkün değil bence. Biran önca gerekli önlemlerin artık alınması lazım ve gerekli iş sahalarının sağlanması lazım ki tersine göç başlasın Bir kütahyalı olarak bu durumdan rahatsızım.MirandfaN
1 yıl önce - Pts 19 Arl 2016, 16:44
KÜTAHYA VALİLİĞİ YIKILIYOR!


Arkadaşlar sizce valilik binasının yeri değiştirilmelimidir? Valilik yıkıldığında hemen ardından aynı alana yenisinin inşaatı başlayacakmış. İhaledeymiş projesi galiba. Ayrıca sizce güzel gözüküyormu?Bu eskisi

Buda yenisi


Maldeyna
1 yıl önce - Pts 19 Arl 2016, 16:48

Aynı alana değil hemen arkasındaki yıkılan ilkokulun olduğu boş alana yenisinin yapılacağı,şimdiki binasının yerininde şehir meydanına katılacağı söyleniyor.

ATALAY__
1 yıl önce - Çrş 11 Oca 2017, 19:41

Valilik ve diğer kamu kurumları şehrin dışına , geniş alanlara taşınmalılar. Kütahya sıkışıp kaldığı alanın dışına çıkmalıdır. Yeni caddeler yeni yerleşim alanları açılmalıdır.

Daracık yollar ve sokaklar , park sorunu , düzensiz ve çarpık yapılaşmanın önüne geçilmeli artık.

Eski şehir merkezi korunarak , restore edilerek ve araç trafiğine kapatılarak daha cazip hale getirilmeli.Maldeyna
1 yıl önce - Çrş 11 Oca 2017, 19:50

Çok zor Atalay.Bir çok caddenin altndan dere-çay geçiyor.Caddeler bu derelerin kapatılarak üzerine yapıldığı için yamuk-yumuk düz bir cadde yok neredeyse.Eski mahallelere sit alanı diye dokunamıyorlar bile.Kedi-köpekler şenlendiriyor şimdi o evleride.Bu yüzden şehir dışarı kayıyor.Kamu binaları yavaş yavaş şehir dışına çıkıyor,projeleri hazır.

Misafir 603

2 ay önce - Çrş 21 Mar 2018, 10:49

Gediz Yaylaköy civarına Yunuslar tarafında duble yol sonrası ormandan başlangıcından girilip Gediz tarafındaki duble yola bağlanacak tünel inşaatı başlamış.

http://wikimapia.org/#lang=tr&lat=39.081040&a ...15&m=b


Maldeyna
1 hafta önce - Cum 11 May 2018, 22:21

Kütahya Belediyesi Teleferik Projesi fizibilite çalışmalarına başladı.
Şehir merkezi ile Hisar arasına yapılması planlanan teleferik çalışmaları kapsamında 500 metre hat uzunluğu, iki istasyonu, alt istasyon alanı kapalı otopark, alışveriş alanları, teleferik istasyonu üst istasyon ise çevre düzenlemeleri, restoran, kafeterya ve teleferik istasyonu şeklinde inşa edilecek.
http://yenikutahya.com/2018/05/09/kutahyaya-yapil ...-guzergah/sayfa 274
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET