Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kuzey Marmara Otoyolu Kocaeli İli Güzergahı
« önceki   123 ... 394041 ... 153154155   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 40
Gökhan172

2 ay önce - Sal 10 Oca 2017, 18:26

Misafir 17b denizli köyü ile ilgili güncel bilgileri paylaşırsanız memnun oluruz.

Misafir 9c1

2 ay önce - Sal 10 Oca 2017, 23:33

körfez derince köylerinde dönümü 150binliradan istimlak edilecek..

Misafir 3ce

2 ay önce - Sal 10 Oca 2017, 23:38

Arkadaş bu bilgiyi hangi kaynaktan aldın açıklar mısın

Misafir 34d

2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 00:56

Arkadaslar bir sey iddia ediyorsaniz kaynakta belirtin....

Misafir bba

2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 14:40

Sallamasyon

Misafir b41

2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 15:46

Arkadaşlar ;
Uzun süreden beri sitedeki yazışmaları takip ediyorum. Haklı olarak, Kuzey Marmara Otoyolu kapsamında acil kamulaştırma sonrası , gerek yolun geçtiği güzergah , gerekse bu güzergahta bulunan parsellerin kamulaştırmaya girip girmediği girdiyse ne kadarının girdiği ve de girmeyenlerde yola yakınlığın sağlayacağı avantaj ve dez avantajlar merak edilmektedir.
Birinci öncelik , Acele Kamulaştırma Kararnamesi kapsamında adı geçen parsellerin değer tespitlerinin ne zaman ve ne şekilde yapılacağı ve ödemenin akıbetidir.
Bu, yasada belirtildiği gibi , Kamu idaresi ilgili parseller için belirlediği değer tespitini İlgili parselin bağlı olduğu bölgenin Asliye Hukuk Mahkemesinde , Mahkeme kararıyla tespitin onanmasını istiyor. Mahkeme bu dava ile kendi belirlediği bilirkişilerce de değer tespitini yaptırarak , çıkan bedeli acele kamulaştırmanın gereği, ilgili idareye bildiriyor ve idare parsel sahibinin banka hesabına o ödemeyi yapmasıyla , ve adına tebligatla kamulaştırmanın ilk adımı atılıyor.
Burada parsel sahibi bankaya parası yatmadan önceki süreci merak ediyorsa , Kendi adına açılmış bir dava olup olmadığını UYAP tan alabileceği bir SMS yada e mail mesajıyla öğrenip , konuya arada muttali olabiliyor.
Dolayısı ile başkalarından doğru yada yanlış bilgilerle konu kirletilmeden , açık net durum ortaya çıkabiliyor.

Misafir 775

2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 18:50

misafir b41 e devlette her hangi bir mahkeme bilgisi yok baktım benim sorum körfez köylerinden geçen güzergahla ilgili net bilgi varmıdır acaba teşekkürler birde sizin tahmininiz yazdan önce ödenirmi

Misafir 775

2 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 19:34

150 tl çok para değil. körfezdeki yerler için. çok daha değerli yerler var. fakat resmi gazetede yayınlanan her yer aynı para olmaz. ne zaman kesinleşir onu bilmiyoz.mutlak bilenlerde bilgi vermiyor nedense. fakat en önemlisi güzergahın kesin olması.

Misafir ce0

2 ay önce - Prş 12 Oca 2017, 00:49

Resmi gazetede yazan tüm parseller istimlak olmayacak sadece yolun geçtiği yerleri kamulaştıracaklar

wolkanqul
2 ay önce - Prş 12 Oca 2017, 02:13

Orman arazisine kayirildigini bende duydum. Cunku istimlak bedeli daha yüksek ve zaten haberi önceden verilmiş insanlar kaymagini ordan yiyiyor.

sayfa 40
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 394041 ... 153154155   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara