Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir - Kentsel Dönüşüm Projeleri ve İnsaat Çalışmaları
« önceki   123 ... 16171819   sonraki »

ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 17
bülentD
1 yıl önce - Sal 23 Ağu 2016, 23:19

Bugün eşimle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yürütülen Riskli Alan Dönüşüm Projesi iletişim merkezine gittik ve hem projeyi inceledik hem de konu ile ilgili görevli bir hanımefendi tarafından bilgilendirildik.8 mahallenin içerisinde olduğu alanin donusumu Mayis 2017 itibari ile başlayarak 4 etap halinde ve yaklaşık 12 yıl sürecek bir zaman diliminde tamamlanması öngörülüyor. Bölge halkı projeyi ciddi olarak benimsemiş ve çoğunlukla çalışmaların bir an once başlamasını bekliyorlarmis. Cok ciddi bir planlama var ve sonuçta mükemmel bir şehir merkezi ortaya çıkacak. İnanin bu projeyi inceledikten sonra Sehrimizin geleceğinden inanılmaz umitliyim.Hadı hayırlısı bakalım.

Furkan ÇINAR
9 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 14:56

Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve 8 Mahalleyi Kapsayan Afet Riskli Alan Projesi...

Porsuk sebebiyle bu 8 mahalleyi kapsayan zeminlerin sıvılaşması ve bölgedeki yapıların ömrünü tamamlaması neticesinde ortaya çıkan bu proje, çok geniş kapsamlı olduğu için gerçekleşme ihtimalini ne yazık ki çok ama çok zor görüyorum.

Şehirdeki kentsel dönüşüm konularında, ne bu 8 mahalleyi kapsayan proje ne de BAKSAN için yapılabilirlik gözünden baktığımda gerçekten umutsuzum.
Çünkü ne ilgili belediyeler ne de bu bölgelerdeki vatandaş pek sıcak bakmıyor.

Yapımı konusunda en umutlu olduğum nokta Sanayi Çarşısı.
Çünkü; hem Sanayi Çarşısı esnafı için gerekli iş yerleri Karapınar'da tamamlanmış durumda, hem de Odunpazarı Belediyesi ve bölge sakinleri çöküntü haline bu bölgenin biran önce kalkması gerektiği konusunda hemfikir.

bülentD
9 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 18:01

Ben tersini düşünüyorum Furkan,büyükşehir 8 mahalleyi,odunpazarı sanayi bölgesini dönüştürür. Tabiki birşey bildiğimden değil ümidim bu doğrultuda

muratmuratçelik

9 ay önce - Cum 13 Oca 2017, 00:22

Alıntı:
Yapımı konusunda en umutlu olduğum nokta Sanayi Çarşısı.
Çünkü; hem Sanayi Çarşısı esnafı için gerekli iş yerleri Karapınar'da tamamlanmış durumda, hem de Odunpazarı Belediyesi ve bölge sakinleri çöküntü haline bu bölgenin biran önce kalkması gerektiği konusunda hemfikir.

Katılıyorum. Ancak nedense bu Sanayi Çarşısı işi uzadıkça uzadı. Oradaki iş yerleri gerçekten çok sağlıksız. Çok ta çirkin bir görüntüleri var. Ayrıca bir çok yapı ekonomik ömrünü tamamlamış durumda. Nereden bakarsanız bakan bir önce çözümlenmesi gerekiyor Sanayi Çarşısı meselesinin.

Furkan ÇINAR
9 ay önce - Cum 13 Oca 2017, 15:34

Alıntı:
Ben tersini düşünüyorum Furkan,büyükşehir 8 mahalleyi,odunpazarı sanayi bölgesini dönüştürür. Tabiki birşey bildiğimden değil ümidim bu doğrultuda

Tepebaşı'da BAKSAN'ı dönüştürürse tadından yenmez.

Elbette gönül bahsi geçen bölgelerin hepsinin dönüşümünün yapılıp, sağlıklı, işlevsel, göze hitap eden yapılar görmekten yana.
Ama malesef "gerçekler acıdır" diyelim.

Şöylede bir şey var; Sanayi Çarşısı dönüştükten sonra çok güzel bir örnek olacak.
Hem BAKSAN için hem de malum 8 mahalle için.

Alıntı:
Katılıyorum. Ancak nedense bu Sanayi Çarşısı işi uzadıkça uzadı. Oradaki iş yerleri gerçekten çok sağlıksız. Çok ta çirkin bir görüntüleri var. Ayrıca bir çok yapı ekonomik ömrünü tamamlamış durumda. Nereden bakarsanız bakan bir önce çözümlenmesi gerekiyor Sanayi Çarşısı meselesinin.

Murat Abi, işlerin uzamasının nedeni, Büyükşehir Meclisinde yaşananlardan dolayı.
Ama artık az kaldı. Hem de çok az.

sayfa 17
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 16171819   sonraki »
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR