Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon - Haberler ve Sohbet
« önceki   123 ... 111112113
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 113
Çepni61
6 gün önce - Çrş 11 Oca 2017, 15:16

OFG’NİN ELİ İNGİLTERE’YE UZANDI

Hatırlayın, Ortaköy terör saldırısından sonra İngiltere’nin en ünlü gazetelerinden İndependent gazetesinin en çok okunan köşe yazarlarından Simon Clader, gazetede bir yazı kaleme alarak, asıl şimdi Türkiye’ye gitme zamanı demiş, tatil için Türkiye’nin seçilmesi gerektiğini köşesinde yazmıştı. Bu ünlü yazarın o günkü yazısı, Türkiye’de de bütün TV’lerin ana haberlerinde yer almış, yazılı medyada da ünlü yazar gündeme gelmişti.

İşte bu İngiliz yazarının Türk dostu değerlendirmelerinden sonra Trabzon Büyükşehir belediye başkanı OFG’den ilginç bin hamle geldi. OFG, bu ünlü İngiliz yazar ile temas kurdu ve Trabzon’a davet etti. Bu ilginç güzel ve akıllı hamlesi ile OFG’yi kutluyoruz. Daveti alan gazeteci Simon Clader, davetten çok duygulandığını başkana ilettiğini de öğrendik. Ancak Clader, bu tür bir daveti gazetecilik etiği açısından kabul edemeyeceğini de başkana bildirmiş. Edindiğimiz bir bilgiye göre de Clader, Başkandan Trabzon ilgili görsel ve yazılı emtalar istemiş. Yakında, Clader, Trabzon’la ilgili bir köşe yazısı yazabilir.
OFG’nin bu hamlesini de kutluyoruz.


Çepni61
5 gün önce - Prş 12 Oca 2017, 21:27

Görevi başında yaşadığı aksiliklere vurgu yapan Başkan Sarıalioğlu, “Göreve ilk başladığımız yıl bir sel felaketi yaşadık ve 20 milyon TL hasar söz konusuydu. Ardından bir sel felaketi daha yaşadık orada da 5 milyon TL ilçemiz bir zarar gördü. Yaralarımızı sardığımız sırada bu kez ülkemiz bir darbe girişimi yaşadı. Hayat hızlı bir şekilde ilerlerken bir de kalp krizi geçirdim. Geriye dönüp baktığımda ne yaşanılırsa yaşanılsın, bizden desteğini esirgemeyen vatandaşlarımız, çalışma arkadaşlarımız ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu sayesinde önemli bir yol kat ettik” dedi.

İlçede yaptıkları yatırımlara değinen Başkan Sarıalioğlu, “Of’umuza Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi kazandırdık, Spor kompleksimizin ihalesi yapıldı, kısa sürede inşaatı başlayacak. İlçe stadyumunun olduğu alanda da yeni hastanemizi yapacağız. Eğitimin alanında da önemli yatırımlarımız oldu. Eğitimde alacak olduğumuz mesafeye çok önem veriyoruz. Hayırsever bir ailemiz tarafından 7 yıldız konforunda 150 yataklı kız yurdu yapılıyor. Yine bir başka hayırseverimiz de 80 yataklı akşam sanat okulu ve öğretmenevi yapacak. Yeni Hükümet Konağımız yapılıyor o da Eylül ayında teslim edilecek. Mahallelerimizdeki beton ve asfalt yol, taş duvar gibi çalışmalarımız devam ediyor. Büyükşehir olmamızla birlikte mahalle sayımız artınca iş yükümüz de arttı. Çalışmalarımızı daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yapabilmek için iş makinesi ve araç parkımızı yeniliyoruz. 180 kişilik ekibimizle Of halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için çalışıyoruz. Bir yandan Belediye Hizmet Binamızın tadilat çalışmalarını da sürdürüyoruz. Yatırımların toplam maliyeti 120 milyon TL civarında” ifadelerini kullandı. Yapılması planlanan projelerinden de söz eden Başkan Sarıalioğlu, “Of sahil dolgu alanı protokolü söz konusu, bu projeyle bağlantılı Karayolları ile birlikte hem kavşak çalışması hem de ilçenin girişin de güzel bir yatırıma imza atacağız. Yat limanı projemiz var, turizm tesislerini çoğaltacağız. İlçemizde yıllardır merak konusu olan sahildeki bina inşaatıyla ilgili de anlaşma sağlandı. Ortaklar arasındaki anlaşmazlık 10 yıl üstüne ortaklığın sona erdirilmesi ile sorun ortadan kalktı. Şimdi tek kişiye kaldı. O da bir yatırımcı arıyor, ‘yap, işlet, devret’ şeklinde bir çözüm üretecek” ifadelerini kullandı.

Katılımcılara çeşitli ikramların yapıldığı programda, günün anısına basın mensuplarına çeşitli hediyeler de verildi.


beratika
3 gün önce - Cmt 14 Oca 2017, 15:53

Hala şehrin ortasında utaç kaynağı olarak duran Çimento Fabrikası ve çağdışı ilçe otogarı büyüklüğünde bir otogarı varken Trabzonun ve belediyenin buralarla ilgili bir projesi yoksa eğer kimse bu belediyenin çalıştığından bahsedemez!Misafir 032

3 gün önce - Cmt 14 Oca 2017, 16:16

Trabzon Akıllı Kavşağı sevdi. Moloz’a da Akıllı Kavşak geliyor.

Trabzon trafiğinin en yoğun kavşaklarından biri olan Pazarkapı Mahallesi Moloz kavşağı için düğmeye basıldı. Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü, Moloz’da akıllı kavşak inşaatı için "6 Şubat 2017 tarihinde ihaleye çıkıyor". Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Çolak, Moloz’daki akıllı kavşak ile trafikteki önemli bir sorunun daha ortadan kalkacağını söyledi. Akıllı kavşakla birlikte eski devlet yolu Sahil Geçiş Yolu ile birlikte Tanjant ve Kanuni Bulvarı’na da bağlanmış olacak.

Hizmete girdiği günden itibaren beğenilen Ayasofya’daki akıllı kavşağın bir yenisi bu kez de Pazarkapı’daki Moloz kavşağına yapılıyor. Dolmuş duraklarının da bulunduğu bölge olan ve zaman zaman yoğun trafiğin yaşandığı kavşakla ilgili ihale süreci Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü tarafından başlatıldı. İhalenin 6 Şubat 2017 tarihinde saat 10.00’da yapılacağı belirtildi.
Günebakış gazetesi


keskin61
11 saat önce - 22:10 (dün)

Akyazi yildizli arasinda hummali bir calisma var fakat bu durum trafoge olumsuz yansidi acayip sıkısiyor akcabat tarafi trafigi buranin biran once bitirilimesi lazim yildizli luks bir muhit haline geldi bunuda belirteyim akyazi yildizli baya degerlendi ustelik yildizlidaki residanslarda ayri bir hava katiyor

Burçak Sağlam

9 saat önce - 23:23 (dün)

Şehirde kentsel dönüşümler yapılıyor. eski binalar yıkılıyor yenileniyor ama olmuyor...

nasıl ki 50 sene önce plansız programsız yapılan şimdilerde eski kalmış binaları yıkıyoruz haklı olarak, yeni modern diye yapılan binalar içinde çok geçmez bunları buraya hangi akıl dikti kim izin verdi diye eleştiriler olacak.. zaten oluyor da şuan dinleyen yok..

çukurçayırın hali ortada.
kaşüstünde deniz kenarına yapılan gökdelenlerin silüet'i nasıl bozduğu nasıl iğrenç bir görüntü oluşturduğu ortada..

meydan parkına milyonlar yatırıldı zemin sürekli tadilatta.. yer ışıklandırmaları çalışmıyor..

kafa yaptım oldu kafası. sonrasını düşünen yok.sayfa 113
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111112113
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET