Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon - Haberler ve Sohbet
« önceki   123 ... 112113114 ... 148149150   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 113
Çepni61
1 yıl önce - Çrş 11 Oca 2017, 15:16

OFG’NİN ELİ İNGİLTERE’YE UZANDI

Hatırlayın, Ortaköy terör saldırısından sonra İngiltere’nin en ünlü gazetelerinden İndependent gazetesinin en çok okunan köşe yazarlarından Simon Clader, gazetede bir yazı kaleme alarak, asıl şimdi Türkiye’ye gitme zamanı demiş, tatil için Türkiye’nin seçilmesi gerektiğini köşesinde yazmıştı. Bu ünlü yazarın o günkü yazısı, Türkiye’de de bütün TV’lerin ana haberlerinde yer almış, yazılı medyada da ünlü yazar gündeme gelmişti.

İşte bu İngiliz yazarının Türk dostu değerlendirmelerinden sonra Trabzon Büyükşehir belediye başkanı OFG’den ilginç bin hamle geldi. OFG, bu ünlü İngiliz yazar ile temas kurdu ve Trabzon’a davet etti. Bu ilginç güzel ve akıllı hamlesi ile OFG’yi kutluyoruz. Daveti alan gazeteci Simon Clader, davetten çok duygulandığını başkana ilettiğini de öğrendik. Ancak Clader, bu tür bir daveti gazetecilik etiği açısından kabul edemeyeceğini de başkana bildirmiş. Edindiğimiz bir bilgiye göre de Clader, Başkandan Trabzon ilgili görsel ve yazılı emtalar istemiş. Yakında, Clader, Trabzon’la ilgili bir köşe yazısı yazabilir.
OFG’nin bu hamlesini de kutluyoruz.


Çepni61
1 yıl önce - Prş 12 Oca 2017, 21:27

Görevi başında yaşadığı aksiliklere vurgu yapan Başkan Sarıalioğlu, “Göreve ilk başladığımız yıl bir sel felaketi yaşadık ve 20 milyon TL hasar söz konusuydu. Ardından bir sel felaketi daha yaşadık orada da 5 milyon TL ilçemiz bir zarar gördü. Yaralarımızı sardığımız sırada bu kez ülkemiz bir darbe girişimi yaşadı. Hayat hızlı bir şekilde ilerlerken bir de kalp krizi geçirdim. Geriye dönüp baktığımda ne yaşanılırsa yaşanılsın, bizden desteğini esirgemeyen vatandaşlarımız, çalışma arkadaşlarımız ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu sayesinde önemli bir yol kat ettik” dedi.

İlçede yaptıkları yatırımlara değinen Başkan Sarıalioğlu, “Of’umuza Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi kazandırdık, Spor kompleksimizin ihalesi yapıldı, kısa sürede inşaatı başlayacak. İlçe stadyumunun olduğu alanda da yeni hastanemizi yapacağız. Eğitimin alanında da önemli yatırımlarımız oldu. Eğitimde alacak olduğumuz mesafeye çok önem veriyoruz. Hayırsever bir ailemiz tarafından 7 yıldız konforunda 150 yataklı kız yurdu yapılıyor. Yine bir başka hayırseverimiz de 80 yataklı akşam sanat okulu ve öğretmenevi yapacak. Yeni Hükümet Konağımız yapılıyor o da Eylül ayında teslim edilecek. Mahallelerimizdeki beton ve asfalt yol, taş duvar gibi çalışmalarımız devam ediyor. Büyükşehir olmamızla birlikte mahalle sayımız artınca iş yükümüz de arttı. Çalışmalarımızı daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yapabilmek için iş makinesi ve araç parkımızı yeniliyoruz. 180 kişilik ekibimizle Of halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için çalışıyoruz. Bir yandan Belediye Hizmet Binamızın tadilat çalışmalarını da sürdürüyoruz. Yatırımların toplam maliyeti 120 milyon TL civarında” ifadelerini kullandı. Yapılması planlanan projelerinden de söz eden Başkan Sarıalioğlu, “Of sahil dolgu alanı protokolü söz konusu, bu projeyle bağlantılı Karayolları ile birlikte hem kavşak çalışması hem de ilçenin girişin de güzel bir yatırıma imza atacağız. Yat limanı projemiz var, turizm tesislerini çoğaltacağız. İlçemizde yıllardır merak konusu olan sahildeki bina inşaatıyla ilgili de anlaşma sağlandı. Ortaklar arasındaki anlaşmazlık 10 yıl üstüne ortaklığın sona erdirilmesi ile sorun ortadan kalktı. Şimdi tek kişiye kaldı. O da bir yatırımcı arıyor, ‘yap, işlet, devret’ şeklinde bir çözüm üretecek” ifadelerini kullandı.

Katılımcılara çeşitli ikramların yapıldığı programda, günün anısına basın mensuplarına çeşitli hediyeler de verildi.


beratika
1 yıl önce - Cmt 14 Oca 2017, 15:53

Hala şehrin ortasında utaç kaynağı olarak duran Çimento Fabrikası ve çağdışı ilçe otogarı büyüklüğünde bir otogarı varken Trabzonun ve belediyenin buralarla ilgili bir projesi yoksa eğer kimse bu belediyenin çalıştığından bahsedemez!Misafir 032

1 yıl önce - Cmt 14 Oca 2017, 16:16

Trabzon Akıllı Kavşağı sevdi. Moloz’a da Akıllı Kavşak geliyor.

Trabzon trafiğinin en yoğun kavşaklarından biri olan Pazarkapı Mahallesi Moloz kavşağı için düğmeye basıldı. Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü, Moloz’da akıllı kavşak inşaatı için "6 Şubat 2017 tarihinde ihaleye çıkıyor". Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Çolak, Moloz’daki akıllı kavşak ile trafikteki önemli bir sorunun daha ortadan kalkacağını söyledi. Akıllı kavşakla birlikte eski devlet yolu Sahil Geçiş Yolu ile birlikte Tanjant ve Kanuni Bulvarı’na da bağlanmış olacak.

Hizmete girdiği günden itibaren beğenilen Ayasofya’daki akıllı kavşağın bir yenisi bu kez de Pazarkapı’daki Moloz kavşağına yapılıyor. Dolmuş duraklarının da bulunduğu bölge olan ve zaman zaman yoğun trafiğin yaşandığı kavşakla ilgili ihale süreci Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü tarafından başlatıldı. İhalenin 6 Şubat 2017 tarihinde saat 10.00’da yapılacağı belirtildi.
Günebakış gazetesi


keskin61 Ersin
1 yıl önce - Sal 17 Oca 2017, 22:10

Akyazi yildizli arasinda hummali bir calisma var fakat bu durum trafoge olumsuz yansidi acayip sıkısiyor akcabat tarafi trafigi buranin biran once bitirilimesi lazim yildizli luks bir muhit haline geldi bunuda belirteyim akyazi yildizli baya degerlendi ustelik yildizlidaki residanslarda ayri bir hava katiyor

Burçak Sağlam

1 yıl önce - Sal 17 Oca 2017, 23:23

Şehirde kentsel dönüşümler yapılıyor. eski binalar yıkılıyor yenileniyor ama olmuyor...

nasıl ki 50 sene önce plansız programsız yapılan şimdilerde eski kalmış binaları yıkıyoruz haklı olarak, yeni modern diye yapılan binalar içinde çok geçmez bunları buraya hangi akıl dikti kim izin verdi diye eleştiriler olacak.. zaten oluyor da şuan dinleyen yok..

çukurçayırın hali ortada.
kaşüstünde deniz kenarına yapılan gökdelenlerin silüet'i nasıl bozduğu nasıl iğrenç bir görüntü oluşturduğu ortada..

meydan parkına milyonlar yatırıldı zemin sürekli tadilatta.. yer ışıklandırmaları çalışmıyor..

kafa yaptım oldu kafası. sonrasını düşünen yok.Burçak Sağlam

1 yıl önce - Çrş 18 Oca 2017, 11:02


(+)(+)(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


Tabakhane civarında Kırk merdivenlerde son durum


miyavmiyav
1 yıl önce - Prş 19 Oca 2017, 19:55

Trabzon Büyükşehir Belediyesi istimlak çalışmalarını tamamlar tamamlamaz boru döşeme çalışmalarına başladı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar ilçesinin Çukurçayır Mahallesi’ne doğalgaz ulaştırmak için istimlâk çalışmalarının tamamlanmasıyla çelik boru döşeme çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde denetleyerek çelik boru döşeme çalışmalarının startını veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Çukurçayır için önemli bir günü yaşadıklarını ifade etti.

Trabzon’da doğalgaz çalışmalarına kış mevsiminde de ara verilmeden devam edildiğini kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “Şehrimizin en yoğun konut yerleşiminin olduğu bölgelerimizden biri olan Çukurçayır’a doğalgaz ulaştırmak için çelik boru döşeme çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Belediyemizin eski hayvan barınağının olduğu yerdeki istimlâklerin tamamlanmasıyla birlikte çelik borularımızın bu alandan itibaren sahaya yerleştirilmeye başlandığı önemli bir günü yaşıyoruz. Allah (c.c.) nasip ederse 2017 yılı sonunda Çukurçayır’a da doğalgaz getirmiş ve merkezdeki doğalgaz hizmetlerinin yüzde 80-85’ini tamamlamış olacağız. Bu önemli yerleşim yerindeki tüm hemşehrilerime ‘hayırlı olsun’ derken çalışmalarımızın tamamlanmasıyla hiç zaman geçirmeden tüm hemşehrilerimin abone olacaklarına inanıyorum. Böylece çok daha temiz havası olan bir Trabzon’u birlikte yaşayacağız” diye konuştu.


Trabzon Büyükşehir Belediyesi


miyavmiyav
1 yıl önce - Cum 20 Oca 2017, 18:43

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, çalışmaların hızla devam ettiği Meydan Parkı 2’inci etap kentsel yenileme alanında incelemelerde bulundu. Denetimlerinin ardından yaptığı değerlendirmede alandaki çalışmaların turizm sezonu öncesinde tamamlanacağını ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Trabzon Atatürk Alanı Meydan Parkımızın olduğu bölgede, tarihi belediye binamız, arkasındaki tescilli binamız ve eski ismiyle mola otelimizin bulunduğu ikinci etabı tamamlamak üzereyiz. En başta bu süreç içinde edimlerini yerine getirmekte olan yüklenici firmamıza, bu çalışmayı yürütmekte olan mesai arkadaşlarıma ve işçi kardeşlerime Trabzon şehri adına teşekkür ediyorum” dedi. Restore edilen binaların cephelerinin açılmaya başlandığını belirten Gümrükçüoğlu, “İnşallah bu alandaki çalışmalarımızı önümüzdeki 60 gün neticesinde tamamlayarak yeni başlayacak olan turizm mevsimine bölgeyi hazır hale getirilmiş olacağız. Bugün cephelerin açılıyor olması münasebetiyle incelemelerde bulunduk. Çalışmalarımız son derece hızlı bir şekilde devam ediyor” diye konuştu.

HABER 61


Avni Aker
1 yıl önce - Çrş 01 Şub 2017, 11:56
Karadeniz’in en modern Kardiyak Rehabilitasyon Merkezi Trabzon’da açıldı…


Trabzon’un önde gelen kamu hastanelerinden Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Kardiyak Rehabilitasyon Ünitesi bölgenin ilk ünitesi olarak hizmete girdi.

Kardiyak Rehabilitasyon Ünitesi, Trabzon’daki kamu hastaneleri adına bir ilk olmanın yanı sıra Karadeniz Bölgesi’nde de ilk olma özelliğini taşıyor. Ünitenin son teknolojiye uyumlu kurulan cihazlar ile uzman hekimler tarafından hastalara başlangıç değerlendirmesi yapıldığını ifade eden Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi Prof.Dr. İsmet Durmuş, "Ünitemiz Karadeniz Bölgesi’nde bir ilk olma özelliği taşımaktadır. Bu açıdan da halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ünitemiz deki amacımız kalp hastalarını belirli bir kapasiteye ulaştırabilmek. Her türlü kalp rahatsızlığını rehabilitasyon hizmetimize alabiliyoruz. Kalp yetmezlikleri, aritimler, baypas cerrahileri gibi hastalıkların hepsini alabiliyoruz. Eskiden kalp hastalarına 6-7 hafta yatak istirahati önerilirken günümüzde artık bunun çok doğru bir yaklaşım olmadığı gözlemlenmiştir. Hastaların mümkün olan en hızlı şekilde günlük hayatın içerisine sokabilmek amaçlanmaktadır" dedi.

Egzersizin kalp rahatsızlığı riskinde önemli yeri olduğunu vurgulayan İsmet Durmuş, "Hipertansiyon olan hastalar, kalp pili olan hastalar, kalp yetmezliği bulunan hastalar, baypas cerrahiler, kapak cerrahileri alabildiğimiz gibi kalp hastası olmayan hastaları da alabiliyoruz. Hastanın illa kalp hastası olması gerekmez. Çünkü kardiyak rehabilitasyon temelinde kalp hastalığını engellemek yatmaktadır. Kalp hastalığı riski taşıyan hastaları da alabiliyoruz. Yani bunlar diyabet, obezite gibi egzersiz yapmayan hastaları da alabiliyoruz. Çünkü egzersiz yokluğu kardiyak hastalık riskini en çok arttıran sebeplerden biridir. Fiziksel aktivitesi düşük olan hastaları da bu ünitemize alabiliyoruz. Şu anda ünitemize sürekli gelen toplam 100 hastamız var. Burada verilen hizmet sayesinde kardiyak hastalarımızın il dışına sevkini engellemiş olup hizmetini burada sağlamış oluyoruz" diye konuştu.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl de konuyla alakalı yaptığı açıklamada : “Trabzon sağlık sektöründe kısa sürede önemli bir mesafe kat etti. Bu öncelikle kendi vatandaşımız için sağlıkta standartların yükselmesi anlamına geliyor. Bir taraftan da artık kabuğumuzu kırıyoruz, yurt dışından da ülkemize hasta getirip Trabzon’da tedavi edebiliyoruz. Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak, Trabzon’a ve ülkemizin her yerine sağlık alanında yapılan ar-ge yatırımlarının artması, yeni teşhis ve tedavi yöntemlerinin gelişmesi, sağlık potansiyelinin dünyaya tanıtılması noktasında destek olacağız. Kardiyak Rehabilitasyon Merkezi bu yönde atmış olduğumuz adımlardan biridir. Hedefimiz ülkemizde ve Trabzon’da sağlık turizmi sektörünü geliştirip sürdürülebilir bir kalkınma modeliyle ülkemizin ve Trabzon’un sosyal ve ekonomik alanda gelişmesini sağlamak, turizm potansiyelinin gelişmesine katkıda bulunmak ve bu alandaki istihdamı arttırmak olacaktır” ifadelerini kullandı.61saatsayfa 113
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 112113114 ... 148149150   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET