Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Demiryolu Hatları ve İstasyonlarından Haberler
« önceki   123 ... 161718

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 18
Berktuğ
site denetçisi

9 ay önce - Çrş 11 Oca 2017, 12:15

Bu soruyu buraya yazana kadar soru ya da istek şeklinde BİMER'e yazıp iş günleri içerisinde gerekli cevabı alabilirsiniz. Hatta bir çok kişi böyle istek dile getirirse talep yerine bile gelir.

Erdal Düven

2 ay önce - Prş 17 Ağu 2017, 18:07
TCDD' dan yüksek gerilim ve ilaçlama uyarısı


TCDD Genel Müdürlüğünce yüksek gerilim verilecek istasyonlar ile ilaçlama yapılacak yerlerde, can ve mal emniyeti bakımından dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Eskişehir-Alayunt (Kütahya)-Kütahya-Balıkesir arasındaki demiryolu hattına elektrifikasyon tesisleri kurulumu çalışmaları kapsamında 21 Ağustos'tan itibaren, Balıkesir ve Nusrat istasyonları arasındaki demiryolu hattına 27 bin 500 volt yüksek gerilim verileceği belirtildi.

Hat kesimine verilecek yüksek gerilim nedeniyle elektrikli tren havai hatlarının altında gezinmek, direklere dokunmak, tırmanmak, iletkenlere yaklaşmak ve yere düşen tellere dokunmanın can ve mal emniyeti bakımından tehlikeli olacağı uyarısında bulunuldu.

İlaçlama uyarısı;

Genel Müdürlük ayrıca, 21 Ağustos'ta Adana-Mersin, 22 Ağustos'ta Adana-Toprakkale-İskenderun, 23 Ağustos'ta İskenderun-Toprakkale-Fevzipaşa, 24 Ağustos'ta Fevzipaşa- Türkoğlu-Adana, 25 Ağustos'ta Adana-Yenice-Ulukışla-Ereğli, 26 Ağustos'ta Ereğli-Karaman-Konya, 27 Ağustos'ta Konya-Ulukışla-Yenice-Adana istasyonlarında ilaçlama yapılacağını ifade etti.

Mücadelede kullanılan ilaçların, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından dolayı demiryolu güzergahı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren 10 gün boyunca vatandaşların uygulama yapılan sahaya yaklaşmamaları ve dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları istendi.

Kaynak ;
https://m.sondakika.com/haber/haber-tcdd-den-yuks ...i-9939454/


Çağrı1045
1 ay önce - Çrş 06 Eyl 2017, 16:22

Bugün 1 saat önce Doğumevi Kavşağı köprüsünün altında demiryolunda çalışmalar vardı. Sarı renk demiryolu makinası rayların birleştiği betonların arasını sırasıyla kaza kaza ilerliyordu. Anladığım kadarıyla Demiryolu yenileme çalışması gibi bişey yapılacaksayfa 18
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 161718
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara