Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Metrosu
« önceki   123 ... 858687
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 87
serkan33

1 hafta önce - Sal 10 Oca 2017, 22:26

Alıntı:
. Adana'da Turgut Özal' dan Baraj Yolu istikametinden Çarşı tarafına mutlaka bir raylı sistem şart, en uygunu da yukarıdan gidecek Monoray'dır , hem en fazla kullanılan güzergah olduğundan hem de yukarıdan geçtiği için şehir içinden geçen otoyollar, kanallar önünde engel olarak durmaz.


Mersin'e monoray izni vermeyip LRT'ye izin verdi bakanlık, size hiç vermezler izin boşuna monoray beklentisine girmeyin...(güya pahalıymış ama İstanbul Sefaköy monoray ihalesi iki gün sonra yapılıyor, şehirlere göre herhalde pahalı-ucuz oluyor bu monoray )


Misafir 09b

1 hafta önce - Sal 10 Oca 2017, 22:46

LRT acilimi ne oluyor bence malatya ya yapilan trambus sistemi adana metrosuna entegre edilmeli yeni otogar kabasakak mezaliginin karsisina yapilmali metro oraya yakin zaten uzatilip otogara baglanmali kurtttepe metro duragindan carsiya kadar trambus hatti yapilmali ray doseme isi yok maliyeti az olur

Anıl 95
1 hafta önce - Sal 10 Oca 2017, 22:49

Alıntı:
LRT acilimi ne oluyor

Light Rail Transit yani hafif raylı sistembedrock
1 hafta önce - Sal 10 Oca 2017, 22:53

@serkan33 yanlış anlamışsın mevzuyu Hükümet'ten farklı tüm belediyelerin bu tür yatırımlardan uzakta kaldığının bilincindeyiz, bizimkisi sadece Adana'mız için raylı sistemin kesinlikle olması gerektiğini belirttiğimiz bir güzergah, yapılır yada yapılmaz ama en uygununun bu güzergah için Monoray olabileceğini belirttim o kadar, yapılmazsa da ağlayıp ta gözden olacak değiliz, için rahat olsun.

En son bedrock tarafından Sal 10 Oca 2017, 23:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Misafir 09b

1 hafta önce - Sal 10 Oca 2017, 22:54

huseyin sozlu metroyu hukumet devralmazsa kendi kaynaklarimizla yapmaya calisacaz demisti secime dogru temel atilir heralde

bedrock
1 hafta önce - Sal 10 Oca 2017, 23:05

Evet.. Hüseyin Sözlü Turgut Özal'dan Üniversite güzergahına doğru hafif raylı sistemden bahsetti ama malesef Sözlü bir şey yapamaz, boş laf üreten bir belediye başkanı, projenin bir ayağı da Devlet Bahçeli Köprüsüydü, oda ortalıkta görünmüyor dolayısı ile tahminim bir ütopyadan öteye gitmeyecek bu proje de , Devlet Bahçeli Köprüsüne karşı biri olarak ta (kesilecek ağaçlardan ötürü) varsın hayal olarak kalmaya devam etsin bu proje.Resul GUL

6 gün önce - Prş 12 Oca 2017, 15:31
MHP'Lİ KARAKAYA’DAN ‘METRO BORCU’ ÇAĞRISI!


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, yatırım ve hizmetleri olumsuz etkileyen Adana Metro’suyla ilgili borcun üstlenilmesi için Hükûmete çağrıda bulundu.

Kaynak:
http://m.ulkucumedya.com/mhpli-karakayadan-metro- ...87429h.htmArtık birileri duysun Adana Büyükşehir Belediyesi nin önü bu borç yüzüne tıkandı

Zaten İş bilmeyen bir yönetimle gereksiz yerlere yapılan hizmetlerle Adana nın Acil ihtiyaçları çözüm beklerken bir de yıllarca bu borcu ödemek zorunda kaldı..


Furkan Özer1
6 gün önce - Prş 12 Oca 2017, 16:26

Hükümetin yaptığı tamamen ayrımcılıktır.Ankara,İstanbul,Antalya,Konya metrolarını tramvaylarını Ulaştırma Bakanlığı yapsın Adana'ya gelince sizinkini almıyoruz.Ayrıca hükümet partisi genel seçimlerde 1.oluyor Adana'da.Bu duruma ne demeli ya.

ads 1940
6 gün önce - Prş 12 Oca 2017, 16:52

Alıntı:
MHP'Lİ KARAKAYA’DAN ‘METRO BORCU’ ÇAĞRISI!


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, yatırım ve hizmetleri olumsuz etkileyen Adana Metro’suyla ilgili borcun üstlenilmesi için Hükûmete çağrıda bulundu.

Büyük ihtimalle bu çağrı sonuçsuz kalacaktır.

Başkanlık sürecindeyiz bu süreçte iktidar partisine en büyük desteği veren parti MHP ve MHP'nin Türkiye'de kazandığı en büyük Belediye Adana Büyükşehir Belediyesidir ama gelin görün ki Adana hala üvey evlat muamelesi görmekte.

Bu parti Başkanlık sürecinde kazandığı belediyelerde bu tür sorunların çözülmesini şart koşsaydı şimdi metro olayı halledilmişti hiç pazarlık yapmadan partisini ucuza sattı Bahçeli.sayfa 87
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 858687
Ana Sayfa -> ULAŞIM