Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli - İzmit için Raylı Sistem Önerileri
« önceki   123 ... 141516

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 16
Ertan Akyüz
3 yıl önce - Cmt 20 Arl 2014, 00:29

Öneri 1)Çayırova-Gebze-Kartepe hafif metro hattı.
Öneri 2)Şekerpınar-Gebze-Eskihisar Feribot Limanı hafif metro hattı.


Misafir fed

3 yıl önce - Cmt 20 Arl 2014, 11:19

Alıntı:
ben körfezde oturuyorum.caddede yürürken ölçüm yapan birkaç belediye işçisi gördüm.kolay gelsin ne yapıyorsunuz dedim buradan metro geçecek ölçüm yapıyoruz dediler.inşallah yakın zamanda olur


böyle bir haber var etüd calışması yapılıyormus

http://www.kocaeligazetesi.com.tr/metro-calismasi ...24148h.htm


zaferyurt94
3 yıl önce - Pts 22 Arl 2014, 04:30

gebze-izmit merkez outlet centre fuar alanına kadar metro olabilir gebze üvey evlatlığından kurtulabilir hem istanbulla bir bağantı sağlanmış olur .Misafir 1d5

3 yıl önce - Sal 23 Arl 2014, 09:58

Zaten Başkanın tercihi hep metrodan yanaydı. Zamanında bunu Dönemin Başbakanı Şimdi Cumhurbaşkanı olan Erdoğan'a da iletmiş ama metro çok maliyetli bir yatırım ve şu anda Kocaeli'nin ihtiyacı yok yanıtını almış. Karaosmanoğlu şimdi zamanının geldiğini düşünüyor.

serkan çınar
3 yıl önce - Sal 23 Arl 2014, 12:38

aslında hereke-izmit , karamürel-izmit ve çayırova-hereke arası metrobüs bile kocaelinin ulaşım sorununu fazlasıyla çözer diye düşünüyorum yeni yapılacak seka-otogar arası tramvay ise sadece estetik güzellik katar fazlasını beklemiyorum.

zaferyurt94
3 yıl önce - Çrş 24 Arl 2014, 05:38

Metrobüs var zaten 400 hattı otogar-gebze-darıca breda üstünde değişimli metrobüs yazıyordu . Saatleri http://kocaeli.bel.tr/OtobusSaatleri.aspx?HatKodu=400serkan çınar
3 yıl önce - Çrş 24 Arl 2014, 10:10

Ona metrobüs denmez bizim büyükşehir yöneticileri küçük işlere büyük isimler vermeyi seviyorlar benim metrobüs dediğim istanbuldaki gibi kendine özel yolu olan vızır vızır işleyen her durakta yolcu indiren ve bindiren bir metrobüs sisteminden bahsediyorum.

erişim

2 yıl önce - Pts 28 Eyl 2015, 09:15

BİR SİTEDE YER ALAN HABER

Alıntı:
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze Kuzey – Gebze Gar – Darıca Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi Ön fizibilite etüdünün hazırlanması ihalesini Boğaziçi Proje kazandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Raylı Sistemler Şube Müdürlüğü’nce 02 Temmuz 2015 günü teklifleri toplanan, “Gebze Kuzey – Gebze Gar – Darıca Hafif Raylı Sistem Hattı Ön Fizibilite Etüdünün Hazırlanması” ihalesi sonuçlandı.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; yaklaşık maliyeti 347.000 TL olarak belirlenen ihaleyi 295.000 TL teklifiyle Boğaziçi Proje kazandı.
Yasal sürenin tamamlanmasından sonra firma ile sözleşme imzalanacak. Bilindiği gibi, ihaleye katılan diğer firma Proyapı Mühendislik olmuştu.
Referans: Yatırımlar 1240 / 06 Temmuz 2015 (İY)


melihaka8

1 yıl önce - Sal 10 Oca 2017, 16:09

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Darıca’nın merkezinden başlayıp Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ne kadar uzanan, yaklaşık 12 kilometre uzunluğunda olacak metro hattını hayata geçirecek.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent ulaşımına yönelik dev projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda kent merkezinde Akçaray tramvay hattı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Gebze- Darıca Metro Projesi için kolları sıvadı. Bu kapsamda ilk olarak Darıca’nın merkezinden başlayıp Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ne kadar uzanan metro hattı için danışmanlık ihalesi yapıldı. Söz konusu ihaleyi kazanan Ove Arup Partners International & Arup Mühendislik Ortak Girişimi yasal sürecin tamamlanmasının ardın sözleşmeyi imzalayarak Gebze-Darıca Metro hattının Ön ve Uygulamaya Esas Kesin Projeleri’ hazır hale getirecek.
Yaklaşık 12 kilometre uzunluğunda ve 9 veya 10 istasyondan oluşan Gebze-Darıca Metro Hattının tamamının yeraltından gitmesi öngörülüyor. Gebze ve Darıca kent merkezlerine, hastanelere, kamu kurumlarına, eğitim kurumlarına, OSB alanlarına ve Marmaray hattına entegre olacak şekilde istasyonları planlanan Gebze-Darıca Metro Hattının inşaat aşamasının 2018 yılında başlaması hedefleniyor.
İhale kapsamında güzergah etütleri yapılarak, geliştirilecek güzergah alternatifleri için uygun ölçeklerde karşılaştırmalı güzergah araştırmaları hayata geçirilecek. Etüt sonuçları doğrultusunda uygun güzergah belirlenecekken istasyon yerlerinin tespit edilmesi, sistem özelliklerinin ve tasarım standartlarının belirlenmesi, seçilen güzergahın ve belirlenen istasyonların öneri imar plan tadilat teklifleri ile kamulaştırma paftaları hazırlanacak.


Şekerpınar-OSB Metro hattı
Yeni Mahalle-Beylikbağı-Fatih Devlet Hastanesi (LRT veya Tramvay hattı)
Gebze Otogar-Gebze Center(Tatlıkuyu)-Marmaray Metro Hattı


Ahmed Bayezid
6 ay önce - Prş 26 Ekm 2017, 14:09
Kocaeli Milletvekili Akar’dan Metro Çıkışı! / 26.10.2017


CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın önerisiyle TBMM’ de gündem Körfez de yaşanan deniz kirliliği oldu.

Marmara Denizi ve kirlilikle ilgili araştırma önergesinin görüşüldüğü mecliste söz alan Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli’de giderek artan kirliliğe değinerek, “Kocaeli’nin havasını suyunu toprağını kanser ettiniz. En sonunda dayanamadınız Kocaeli’de yaşayan insanları kanser etmeyi başardınız. Kocaeli’de sorunlar çığ gibi büyümüş ve bu sorunlar artarak devam ediyor” dedi.

Akar meclis kürsüsünde 5 dakika boyunca Kocaeli’nin sorunlarını konuşurken şu ifadeler de bulundu; “Bir defa, ben ‘Kocaeli’ye ihanet ettiniz’ demeyeceğim ama Kocaeli’nin havasını kanser ettiniz, Kocaeli’nin suyunu kanser ettiniz, Kocaeli’nin toprağını kanser ettiniz, Kocaeli’nin denizini kanser ettiniz; en sonunda, dayanamadınız, Kocaeli’nin vatandaşını, yaşayan insanları da kanser etmeyi başardınız.”

METROYA İHTİYACIMIZ VAR
Konuşmasında diğer kentlerdeki metro projelerini örnek veren Akar, “Öyle bir kent düşünün ki Kocaeli’yi, Türkiye’nin en küçük yüz ölçümüne sahip olmasına rağmen metrosu olmayan bir kent. Düşünebiliyor musunuz, İstanbul’da Ulaştırma Bakanlığı yapıyor, Ankara’da Ulaştırma Bakanlığı yapıyor, İzmir’de Büyükşehir yapıyor. İzmir’de bunun kilometresi 56 milyona mal olurken İstanbul’da 140 milyon, Ankara’da 90 milyona mal oluyor ama Türkiye’ye en çok vergi veren kentin en büyük problemi trafik olmasına rağmen maalesef bir metromuz bile yok” ifadelerini kullandı.

BU KENT HAKEDİYOR
Kocaeli’ deki İktidar Milletvekillerine seslen Akar, “Beraber mücadele edelim, gelin Kocaeli’ye metroyu kazandıralım. 50 kilometrelik bir metroya ihtiyacımız var. Kocaeli’nin bir metroya ihtiyacı var. Bunu hak ediyor muyuz? Hak ediyoruz, değil mi? Niye hak ediyoruz? Çünkü Türkiye’ye en çok vergi veren 2’nci iliz, en çok vergi veren 2’nci iliz. Bakın, sadece bir yılda verdiğimiz verginin onda 1’ini bize versinler metroyu hallediyoruz, 50 kilometrelik metroyu. İzmir fiyatlarıyla, İstanbul’la halledemeyiz, Ankara’yla halledemeyiz çünkü İzmir’de 56 milyona kilometresi mal edilirken İstanbul’da 140 milyona, Ankara’da 90 milyona hallediliyor eğer gerekli girişimleri yaparsak hep birlikte bu hizmeti kentime kazandırabiliriz” dedi.

Akar, vermiş olduğu önergeye destek isterken muhalefet partilerin evet oylarına rağmen AK Parti oyları ile önerge reddedildi.


Alıntıdırsayfa 16
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 141516
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara