Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
kerempoyraz
6 ay önce - Sal 10 Oca 2017, 11:09

2. ve 3. etap için, müteahhitler gelecek söylentisi var .. Ne kadar doğrudur bilemiyorum.

Misafir eea

6 ay önce - Sal 10 Oca 2017, 15:53

biran öne alsalarda şu muammadan kurtulsak bence

kerempoyraz
5 ay önce - Prş 02 Şub 2017, 13:28

Entegre Sağlık Kampüsüne otoban çıkışı için yapılması gereken yonca kavşak da iptal olduğuna göre, artık durdu diyebiliriz.

spartaccus
5 ay önce - Prş 09 Şub 2017, 03:42

İptal oldugunu nereden duydunuz arkadaşım? Bu bilgi kesin mi?

kerempoyraz
5 ay önce - Prş 09 Şub 2017, 08:50

Alıntı:
İptal oldugunu nereden duydunuz arkadaşım? Bu bilgi kesin mi?

Adana-Entegre Sağlık Kampüsü yol yapım çalışmaları

başlığında yazıyor. Mahkeme durdurmuş Yonja kavşağı.. 2 .ETAP için iptal oldu diyemeyiz.

Resul GUL
5 ay önce - Prş 09 Şub 2017, 10:11

Hocam benim bildiğim burasının Entegre Sağlık Kampüsü için yapılacak Kavşak ile bir alakası yok.

Bu Bölge de Kışla değil Köprülü Mahallesi Kentsel Dönüşümü yapılacak..

Kışla Dönüşümü Yeni yapılan 1.Etap Konutların ön kısmında Kanal ile Seyhan Nehri arasında olacak diye biliyorum..

kerempoyraz
5 ay önce - Prş 09 Şub 2017, 10:31

Resul Hocam; hiç bir yetkili kişi ya da kurum açıklama yapmıyor, yapacağız/yapmayacağız veya durdu/devam ediyor demiyorlar. O yüzden biz de gelişmeler ışığında yorum yapmak zorunda kalıyoruz.

Köprülü mah. Kanalın diğer (güney) yanı oluyor. Kanalın kuzey kısımları kışla mah. diye, her ikisi birden köprülü semti olarak geçiyor kayıtlarda. Kışla kısmındaki Mithat özsan blv. ile Otobanın kesiştiği köşedeki evler bile '' Yonca kavşak projesinin mahkeme kararı ile durdurulmasından dolayı istimlak edilemiyorsa 2. Etap nasıl yapılsın diye düşündüm yorumumu öyle yaptım. Sizin dediğiniz gibi ilgisi bulunmuyor da olabilir.

Murat Ds
5 ay önce - Prş 09 Şub 2017, 11:17

Yonca kavsak konusu açıldığı icin bahsetme ihtiyacı duydum. Otobanın kenarindaki, yonca kavsagın gecegi yerleri ölçüm yapıp evlerin duvarlarına sayilar yazıyorlar. İptal olsa bence uğraşmazlar diye düşünüyorum.

spartaccus
5 ay önce - Prş 09 Şub 2017, 13:28

Bence de iptal olması mümkün değil. çünkü başka bir alternatif yok buradaki trafiği rahatlatmak için. Çünkü otoban hem şehir içinden hem de şehir dışından hastaneye geleceklere en yakın yol. Bir de yeni adliye, üniversite, stadyum gibi yapılar düşünüldüğünde mevcut yol henüz bunlar hizmete girmemişken bile yetmiyor. Balcalı yolu (Mithat Özsan Bulvarı) sabah ve akşam saatlerinde tam bir işkenceye dönüşüyor. Bu projeyi bu yüzden iptal etmeleri mümkün değil. eninde sonunda anlaşmaya varılacaktır.Başka bir yere de yapamazlar bu kavşagı, en uygun yer Mithat Özsanla otobanın kesişme noktası. Biraz gecikebilir belki ama iptal olmaz kesinlikle.

spartaccus
5 ay önce - Sal 14 Şub 2017, 02:57

Mahalleye anlaşma yapmak için geldiler. Sadece köprülü değil. Kışla mahallesi 2. ve 3. etapları da yapıldıktan sonra müstakil ev kalmayacak burada. Siz yanlış biliyorsunuz. Metrekare fiyatına 600 lira verdikleri için mahalleli itiraz dilekçesi verdi belediyeye ve sanırım mahkemelik olacak şimdi ama kavşak olayı bundan bağımsız bir konu. Çünkü kavşagı toki değil büyükşehir belediyesi yapacak. Bu sebeple toki iptal olmuş olsa bile kavşağı etkileyeceğini düşünmüyorum.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET