Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
kayra55
1 yıl önce - Çrş 27 Tem 2016, 11:20
Deaflympics 2017 / Samsun 2017 İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları

Samsun'umuz için çok önemli olan bu olimpiyat oyunlarının artık bir başlığının açılmasının zamanı gelmişti. Gelişmeleri buradan takip edebileceğinizi umuyorum.

Misafir 7c3

1 yıl önce - Çrş 27 Tem 2016, 13:11

Cumhuriyet meydanında ki reklam panosunun üzerine olimpiyatlar için geri sayım makinesi konulmuş

Misafir 240

1 yıl önce - Prş 28 Tem 2016, 00:26

"Deaflympics" yazmasi ayri zor okumasi dahada zor

Misafir e4f

1 yıl önce - Prş 28 Tem 2016, 00:43

İşitme Engelliler de...

yalcinn

9 ay önce - Sal 10 Oca 2017, 15:05
Samsun'da yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatları'na 73 ülke ön kayıt yaptırdı

İŞİTME Engelliler Yaz Oyunları Olimpiyatları Genel Koordinatörü Serkan Baltacı, Samsun'da Temmuz ayında 21 branşta gerçekleştirilecek olimpiyatların dünyanın en büyük 3'üncü, Türkiye'nin ise en büyük 1'inci organizasyonu olduğunu belirtti.Temmuz ayında Samsun'da 21 branşta gerçekleşecek olan ve Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi'nin (ICSD) 109 akredite ülkesi olduğu 23'üncü İşitme Deaflympics Engelliler Yaz Oyunları Olimpiyatları'nda şu ana kadar 73 ülkenin ön kayıt yaptırdığını açıklayan Serkan Baltacı, şöyle dedi: "Bu tarihin en büyük katılımı ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük spor organizasyonu. Bizde buna yakışır spor tesislerinde müsabakaları gerçekleştireceğiz. Çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor. 21 branşta gerçekleşecek olan olimpiyatlara şu ana kadar yapılan ön kayıtlarda 73 ülkeden 6000 civarında katılım olacak ve bunların 4500'e yakını sporcu olacak."

"2021 İSLAM DAYANIŞMA OYUNLARINA ADAYLIĞIMIZ DEVAM EDİYOR"

Serdar Balktacı, 2021 yılında gerçekleştirilecek olan '2021 İslam Dayanışma Oyunları'na Türkiye'nin ev sahipliği için adaylığının devam ettiğini hatırlattı. Samsun'daki spor tesislerinin yüzde 90'ının olimpiyatlara hazırlandığını söyleyen Serkan Baltacı, şöyle devam etti: "Samsun'un Tekkeköy ilçesinde ki stadyum, Türkiye'nin en güzel stadyumlarından birisi oldu. Bitmek üzere. Bowling, okçuluk ve buz pateni salonlarımızın çatısı kapanıyor. Ocak ayının sonuna kadar çatısı kapanmış olacak. Oralarında bize teslim tarihi 15 Nisan 2017 olarak belirtildi. Bu sadece 3 tesis. Bizim kullanacağımız tesis sayısı 30'un üzerinde ve hali hazırdadır. Konaklamayla ilgili de Samsun'un mevcut kapasitesi bize yetiyor ve konaklama ile alakalı hiçbir sorun olmayacak."

BJK 5106
3 ay önce - Cum 07 Tem 2017, 22:25

Konu aşağıdaki linkte işleniyormuş zaten.Paylaşımı oraya aktardım.Bu başlık da benim gibi şaşırmalara neden olmaması için kapatılabilir.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=5893387#5893387

Abdullah Egemen
2 ay önce - Pts 24 Tem 2017, 02:35

Yunanistan - Türkiye basketbol maçında Yunan oyuncu serbest atış kullanıyor bizim tribünlerden yuhlama ve ıslık sesleri yükseliyor

Gelde başka ülkede yaşa..

mahmut baylan
2 ay önce - Pts 24 Tem 2017, 10:38

Alıntı:
Yunanistan - Türkiye basketbol maçında Yunan oyuncu serbest atış kullanıyor bizim tribünlerden yuhlama ve ıslık sesleri yükseliyor

Gelde başka ülkede yaşa..

Bunun nesine şaşırdın acaba?

Olimpiyatlara katılan herkes %de 100 engelli değil ki. Tabi tamamen duymayanlar varda genel olarak yüzde 55 ve üzeri engelli olan sporcular oraya katilanlar. Yani zor da olsa duyabiliyorlar sıkıntı yok yani

Misafir 8df

2 ay önce - Pts 24 Tem 2017, 14:07

Bence bu bir mutluluk olamamalı bu olimpiyatların teması zaten barış sloganı sesimiz spor

Ama Yunanistan'ı yuhaladığımız için övünüyoruz demekki olimpiyatların tamsını bile anlayamamışız

Şunu unutmayın ne yaparsa yapılsın bunu devletler yapıyor insanlar değil bende maçlara gidiyorum farklı ülkelerden insanlarla yan yana oturuyoruz ama onlar böyle bir şey yapmıyor

Bu gün mesala Türkiye'nin plaj voleybolu maçı vardı gittim yanımda oturan farklı ülkelerden insanlar vardı ama Türkiye sayı kazanınca onlarda bizimle birlikte alkışlıyorlardı

Misafir 6d9

2 ay önce - Pts 24 Tem 2017, 14:13

Basketbol serbest atışlarda yuhalamak rakibin dikkatini bozmak için yapılır doğal bir durum ve seyirci avantajı. NBA, Şampiyonalar, Olimpiyatlar... her yerde örneği var. Ama duyma engelli bir sporcunun bundan etkileneceğini sanmıyorum.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET