Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
caglar9451
11 ay önce - Cum 06 Oca 2017, 18:09

fazla lafa girmeyeceğim alternatif olarak kayseri-niğde-ulukışla-adana hattı düşünülebilir
yolcu olmasa bile hem yük hemde yolcu taşımacılığı yapılabilir oda olmazsa sadece yük taşımacılığı yapılabilir
örnek niğde'den yüklenen kalsit,tekstil,gıda,makine ve yedek parça ürünleri yük merkezine götürülür,hızlı trene aktarılır trende çabucak bir şekilde yumurtalık yada iskenderun limanına rahatça götürülebilir...buda bir alternatif
Niğde hiçbir zaman kaybetmez her zaman kazanır ve kazanacak
niğde konya,adana ve kayseri arasına sıkışmış olmasına rağmen ulaşım konusunda olumlu konumdadır ve olacaktırda

serkan33

11 ay önce - Cum 06 Oca 2017, 22:56

Alıntı:
örnek niğde'den yüklenen kalsit,tekstil,gıda,makine ve yedek parça ürünleri yük merkezine götürülür,hızlı trene aktarılır trende çabucak bir şekilde yumurtalık yada iskenderun limanına rahatça götürülebilir...buda bir alternatif

Sevgili arkadaşım Niğde'nin limanı Mersin'dir önce bunu bir öğren bence, Mersin-Niğde arası 189 km, Niğde-Yumurtalık 252 km artı Yumurtalık'ta demiryolu zaten yok ve orası konteyner limanı da değil zaten, Niğde-İskenderun ise 303 km ve senin nasıl da yanlış düşündüğünün göstergesi zaten bu km'ler, sen kabul et veya etme Niğde'nin dışa açılan kapısı Mersin Limanı'dır

caglar9451
11 ay önce - Cmt 07 Oca 2017, 18:28

Bilmiyordum bilgi sahibi oldum teşekkür ederim size
Benim bildiğim yumurtalık yada İskenderun limanina götürülür ama.....
Bu arada yanlisiniz var yumurtalıkta demir yolu var..... Çünkü liman içinde demir yolu illa ki olur.....

serkan33

11 ay önce - Pzr 08 Oca 2017, 23:03

Alıntı:
Benim bildiğim yumurtalık yada İskenderun limanina götürülür ama.....
Bu arada yanlisiniz var yumurtalıkta demir yolu var..... Çünkü liman içinde demir yolu illa ki olur.....

Yanlışında neden ısrar ediyorsun? Hem de iki yanlış. Senin bildiğin niye o iki limana götürsünler Niğdeli sanayiciler ürünlerini açıklar mısın? Daha uzak olduğu için adamlara daha fazla maliyet yükleyecekse kendisine en yakın limanı değil de niye uzağı kullansınlar? Artı şu an bile bütün İç Anadolu'nun limanı özellikle de Konya-Karaman-Aksaray-Niğde-Nevşehir-Kayseri hattındaki şehirlerin limanı Mersin'dir.

Bir diğer konu ise Yumurtalık'ta olmayan demiryolunu limanın içinde illa demiryolu olur gibi garip bir varsayımla savunman. Ben kesin bilgi veriyorum demiryolu yok Yumurtalık'ta, sen diyorsun yok olmalı, şaka gibisin, bana inanmıyorsan aç interneti bak biraz bilgilen bari

caglar9451
11 ay önce - Pts 09 Oca 2017, 17:43

Yorum yok

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KONYA