Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Ulaşımından Haberler
« önceki   123 ... 626364
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 64
Bursaray
3 hafta önce - Prş 22 Arl 2016, 21:13

bu yolun acilen yapılması lazım panayır kavşağıyla beraber bitirilmeli stada mudanya yoluna nilüfer tarafına gidecekler terminalden gelerek direk bu yoldan bağlanmalılar alternatif bir yol olacak merkezdeki ve yakın çevre yolundaki trafikte bir miktar azalacaktır

Misafir a8e

3 hafta önce - Pzr 25 Arl 2016, 22:37

Kisin yogunlugun en cok oldugu donemde inkaya doburca yolu neden ulasima kapatildi ?

Berktuğ
site denetçisi

3 hafta önce - Çrş 28 Arl 2016, 17:27

BÜYÜKŞEHİR GÜZELYALI’YA DEĞER KATIYOR
Alıntı:
- Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Daha ulaşılabilir Bursa’ hedefiyle gerçekleştirilen çalışmaları Mudanya İlçesi’nin Güzelyalı Mahallesi’nde de devam ediyor.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya’dan Gemlik’e devam edecek alternatif yol üzerinde kamulaştırılan binaların yıkımını gerçekleştirdi.
- Başkan Altepe, Güzelyalı’ya değer katacak olan çalışmaların bölgedeki ulaşımı rahatlatacağını söyledi.
Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha ulaşılabilir bir kent haline getirecek çalışmaları kapsamında, Mudanya’dan Gemlik’e devam edecek alternatif yol üzerinde, kamulaştırılan 4 binanın yıkımı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Güzelyalı’ya değer katacak olan çalışmaların bölgedeki ulaşımı rahatlatacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın ulaşılabilir bir kent olması yolundaki çalışmaları kent merkezinde olduğu gibi ilçelerde de devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte, Güzelyalı’dan Kurşunlu istikametine devam edecek alternatif yol üzerinde kamulaştırılan binaların yıkımını gerçekleştirdi.
Çalışmalarla ilgili bilgiler veren Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak, yatırımlarımızın büyük çoğunluğu ulaşıma yapılıyor. Bir yandan kent merkezindeki diğer taraftan da ilçelerdeki çalışmalarımız hızla sürüyor. Mudanya’nın Güzelyalı Mahallesi’nde de eskiden beri ulaşımla ilgili önemli bir sıkıntı vardı. Artık bu sıkıntıya da çözüm buluyoruz” dedi.Video:Planlardaki uygulama gerçekleşiyor
Başkan Altepe, özellikle Mudanya içinden Güzelyalı istikametine, Güzelyalı’dan da Kurşunlu ve Gemlik istikametine gitmek isteyen vatandaşların sahildeki dar sokakları kullanmak zorunda kaldıklarını hatırlattı. Bu durumun büyük bir sıkıntı yaşattığını belirten Başkan Altepe, “Planlarda olup da uygulamada olmayan bu yol için Büyükşehir Belediyesi olarak startı vermiştik, şimdi de uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Güzelyalı’nın tam ortasından geçecek olan bu caddenin uygulanması için 11 parselde kamulaştırma yapıldı ve 4 binanın da yıkılması gerekti. Bu binaların yıkımının ardından Güzelyalı içinde Eski Cami ile Yeni Büyük Cami arasındaki bu bölgenin, yani Mudanya’yı Kurşunlu Gemlik hattına bağlayan bu caddenin de imalatı başlamış olacak” diye konuştu.
Çalışmaların, Çakal Dere üzerindeki köprü imalatını da kapsayacağını ifade eden Başkan Altepe, “Köprü ve bu yeni yolla birlikte uzun zamandır beklenen alternatif yolumuz gerçekleşmiş oluyor. Güzelyalı’ya büyük değer katacak olan bu çalışma aynı zamanda bölge halkına büyük kolaylık sağlayacak” şeklinde konuştu. Sadece kamulaştırma bedelinin 2 milyon TL (2 trilyon) tuttuğunu sözlerine ekleyen Başkan Altepe, yıkımın ardından Güzelyalı’da vatandaşlarla da bir araya gelerek halkın nabzını tuttu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-guzelyali-ya-d ...ber/22995/

Güzergah acaba nasıl olacak?Berktuğ
site denetçisi

1 hafta önce - Cmt 07 Oca 2017, 21:14

BÜYÜKŞEHİR’DEN KAR SEFERBERLİĞİ
Alıntı:
- Büyükşehir karla etkin mücadeleye devam ediyor
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Bursa’nın her yerinde karla mücadelesini aralıksız sürdürdüğünü söyledi.
- Başkan Altepe, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın durduğu Bursa – Karacabey Yolu’nda yaşanan mağduriyetin giderilmesi için gerekli önlemlerin alındığını ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bölgedeki vatandaşlara 5 bin adet kumanya ve yakıt götürdüğünü söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın durduğu Bursa – Karacabey Yolu’nda yaşanan mağduriyetin giderilmesi için gerekli önlemlerin alındığını, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından bölgedeki vatandaşlara kumanya ve yakıt götürüldüğünü söyledi.

Kentte yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle Bursa - Karacabey Yolu’nun 50. km’sinde Uluabat yakınlarında tırların yan yatması ve ulaşımın durması nedeniyle yolda kalan vatandaşlar için Büyükşehir Belediyesi seferber oldu. Yaşanan olay nedeniyle yolda yaklaşık 40 km araç trafiği oluştuğu ve 1500 - 2000 civarında vatandaşın da saatlerdir yolda beklediği belirtilirken, Büyükşehir Belediyesi ekipleri bölgede mahsur kalan vatandaşlar için kumanya ve yakıt desteği sağlamak üzere yola çıktı.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı merkez şantiyesinde incelemelerde bulundu, kar temizleme ve karla mücadele alınan tedbirlerle ilgili çalışmaları yerinde gözlemledi. Büyükşehir ekiplerinin karla mücadelede etkin çalıştığını anlatan ve Karacabey Yolu ile ilgili Karayolları Bölge Müdürlüğü’nden gelen bilgi ve yardım talebi üzerine harekete geçildiğini söyleyen Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak ekip ekipman ve araçlarımızı bölgeye gönderdik. Bir yandan araçlarımızı gönderirken bir yandan da uzun saatlerdir yolda bekleyen vatandaşlarımıza 5 bin kumanya gönderdik. Bu 5 bin kumanya gerekirse daha da artacak. Saatlerdir bekleyen vatandaşlarımızın yakıtlarının bitmesi durumu da var, bundan dolayı yine daire başkanlıklarımız harekete geçti. Bölgeye yakıt da ulaştırmış olacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne hem ekip ekipman hem de malzeme anlamında her türlü destekle yardımcı oluyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yola çıktığını ve kısa sürede bölgedeki vatandaşlara ulaşacaklarını belirterek, “Büyükşehir yardımları yolda, o bölgede sıkıntı bitinceye kadar yardımcı olacağız. Bizler de sevkiyatı destekleyecek lojistik desteği takip ediyoruz” dedi.Tüm kentte çalışmalar sürüyor
Başkan Altepe, Bursa içinde 1500 km’si şehir içi yol olmak üzere 7 bin km yolda çalışmaların titizlikle sürdüğünü ve 150’yi aşkın iş makinesi ile 400’e yakın personelin sahada çalıştığını ifade etti. Başkan Altepe, özellikle kırsalda yoğun bir çalışmanın yapıldığını kaydederek, Bursa’da karla mücadelede günde 1000 ton civarında tuzun yollara döküldüğünü anlattı. Büyükşehir Belediyesi’nin güçlü ekip ve ekipmanlarının dağ ilçelerinden Mustafakemalpaşa, İnegöl, Yenişehir ve İznik bölgesi kırsalına kadar her yerde yolda kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ettiğini sözlerine ekledi.Video:Ekipler 24 saat çalışıyor
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da 17 ilçede 1076 mahallede yoğun faaliyet sürdürdüğünün altını çizerken, “Vatandaşlarımız ihtiyaç halinde ALO 153 ve (0224) 716 27 87 numaralarından Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşabilecekler. Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki bölgelerde Ankara Yolu, Mudanya Yolu, Ovaakça’ya kadar olan İstanbul Yolu gibi noktalarda yollar açık. Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz 24 saat çalışıyor. Ayrıca dışarıda kalanların olmaması için de ekiplerimiz kentte dolaşıyor ve ihtiyacı olanları Barınma evine götürüyorlar” şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da yaşam kalitesini artırmak için çalışmaya devam ettiğini vurgulayan Başkan Altepe, karla mücadele çalışmalarının kesintisiz olarak sürdüğünü vurguladı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-den-kar-seferb ...ber/23104/

Zorunlu olmadıkça bu havalarda yola çıkmamak gerekir.


Berktuğ
site denetçisi

1 hafta önce - Pts 09 Oca 2017, 13:51

KARACABEY YOLU ULAŞIMA AÇIK
Alıntı:
- Kentin her köşesinde karla mücadelesini aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yoğun yağış nedeniyle ulaşımın durduğu Bursa – Karacabey Yolu’nda yaşanan mağduriyette de yine vatandaşların yanındaydı.
- Büyükşehir Belediyesi ekipleri, uzun süre yolun açılmasını bekleyen vatandaşlar için bölgeye 5 bin kumanya ve yakıt ulaştırdı.


Bursa Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin de desteğiyle, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın durduğu Bursa – Karacabey Yolu’nda yaşanan mağduriyet giderildi, yol ulaşıma açıldı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kısa sürede alınan önlemlerle bölgedeki vatandaşlara kumanya ve yakıt ulaştırıldı.

Kentte yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle Bursa - Karacabey Yolu’nun 50. km’sinde Uluabat yakınlarında tırların yan yatması ve ulaşımın durması nedeniyle yolda kalan vatandaşlar için Büyükşehir Belediyesi seferber oldu. Yaşanan olay nedeniyle yolda yaklaşık 40 km araç trafiği oluştu ve 2000 civarında vatandaş da uzun saatler yolun açılmasını bekledi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin talimatı üzerine kısa sürede organize olan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bölgede mahsur kalan vatandaşlar için 5 bin adet kumanya ve yakıtı ulaştırdığı vatandaşlara destek oldu. Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerinin de çalışmalarıyla açılan yolda Büyükşehir Belediyesi ekip, ekipman ve araçları da bölgeye lojistik destek sağladı.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri, kentin her köşesinde kar temizleme ve tuzlama gibi karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri Bursa’nın 17 ilçesinde 1076 mahallede, 24 saat karla mücadele faaliyetlerine yoğun olarak devam ediyor. Vatandaşlar ihtiyaç halinde ALO 153 ve (0224) 716 27 87 numaralarından Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşabilecekler.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/karacabey-yolu-ulasima-ac ...ber/23107/

Çok şükür ulaşıma açılmış, yoksa vaziyet berbattı.


Berktuğ
site denetçisi

2 gün önce - Pts 16 Oca 2017, 13:29

SELVİLİ CADDEYE VİYADÜKLÜ ÇÖZÜM
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 2006 YILINDA YAŞANAN HEYELANIN ARDINDAN İNTAM BLOKLARIYLA BİRLİKTE ÇÖKEN SELVİLİ CADDEDE YAŞANAN SORUNU VİYADÜKLE ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR.
- ÇEKİRGE’Yİ HAMZABEY VE MURADİYE BÖLGESİNE BAĞLAYAN SELVİLİ CADDE’NİN İNTAM BLOKLARI MEVKİİNDE ÇÖKEN KISMINA 34 METRE DERİNLİĞE İNEN KUYU TEMELLER ÜZERİNE VİYADÜK İNŞA EDİLECEK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, İNTAM’DA İNŞAAT BAŞLAMADAN YOL SORUNUNUN ÇÖZÜME KAVUŞMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK, PROJENİN İHALESİNİN YAPILDIĞINI VE ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE VİYADÜK İNŞAATINA BAŞLANACAĞINI SÖYLEDİ.


Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2006 yılında yaşanan heyelanın ardından İntam Bloklarıyla birlikte çöken Selvili Caddede yaşanan sorunu viyadükle çözüme kavuşturuyor. Çekirge’yi Hamzabey ve Muradiye bölgesine bağlayan Selvili Cadde’nin İntam Blokları mevkiinde çöken kısmına 34 metre derinliğe inen kuyu temeller üzerine viyadük inşa edilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İntam’da inşaat başlamadan yol sorununun çözüme kavuşması gerektiğini belirterek, projenin ihalesinin yapıldığını ve önümüzdeki günlerde viyadük inşaatına başlanacağını söyledi.

Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla ulaşımdan çevreye, altyapıdan spora kadar her alanda önemli çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi, kentin en prestijli bölgelerinden Çekirge’de 2006 yılında yaşanan heyelan sebebiyle çöken İntam bloklarının bulunduğu alanla ilgili dönüşüm çalışmalarının yanında Selvili Cadde sorununa da çözüm üretiyor. Hatırlanacağı üzere bölgede yaşanan heyelanla birlikte istinat duvarları yıkılmış, İntam 95 ve 97 Bloklarıyla birlikte Selvili Caddenin bir kısmı da çökmüştü. İntam Bloklarının bulunduğu alanın dönüşümle ilgili çalışmalar sürerken, bölgede inşaat başlamadan yol sorununu çözüme kavuşturmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Çekirge’yi, Hamzabey ve Muradiye’ye bağlayan Selvili Cadde’nin çöküntü kısmını da viyadükle çözecek. Yaklaşık 7 milyon TL’ye mal olacak viyadük projesinin ihalesi yapılırken, önümüzdeki günlerde inşaata başlanacak.

Video:Büyük dönüşüm
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Fehmi Ökten ile birlikte, İntam Bloklarının bulunduğu alanda yaepılacak viyadük hakkında bilgi aldı. Yıllardır çözülmesi gereken önemli bir sorunun nihayet ortadan kalkacağını dile getiren Başkan Altepe, “İntam Bloklarının bulunduğu alan dönüşüm başlamadan önce bu yol inşaatının yapılması gerekiyordu. Çekirge’yi Hamzabey ve Muradiye’ye bağlayan üstten geçen Selvili Cadde de heyelanda çökmüştü. Bu bölge ile ilgili projelerimizi hazırladık, ihalesini yaptık. Önümüzdeki günlerde inşaat başlayacak. Yol viyadük şeklinde olacak. Mevcut zemine kadar ulaşan 34 metre uzunluğunda 2 metreye 8 metre ebatlarında kuyu temeller üzerine sağlam bir viyadük inşa edilecek. Temel inşaatları bitince İntam projesinde de inşaat başlayacak. Selvili Cadde geliş gidiş olarak çift şeritli yapılacak. Hem İntam projesi hem de viyadük inşaatı birlikte bitecek. Bölgeye de ayrı bir değer katacak” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/selvili-cadde-ye-viyadukl ...ber/23066/

Hayırlı uğurlu olsun.sayfa 64
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 626364
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara