Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
erdemunsal44
4 ay önce - Pzr 01 Oca 2017, 23:32

Bu dile getirilen sorunlardan bu dönem için bir beklentim yok, şehri yönetenlerden o azmi, Şevki göremiyorum. Ahmet Çakır ve ekibi bu şehre çok şey verebilecek durumda değiller, sorunların birikmişliği ve bşb'nin hali hazırda içinde bulunduğu yorgunluk ve kısır döngü de bunun açık bir belirtisi zaten.

Bu yazacaklarım çok uçuk gelecek ama Malatya'nın kaderi geleceği de bu yazacaklarımda geçiyor.

Evet; bşb olarak şehircilik anlamında çok şey yapılmadı vede yapamıyoruz, bunda yönetici ekibin etkisi olduğu gibi şehrin genel olarak konumunda ki durum da etkili.

Şehircilik ve belediye işlerini uzun uzadıya yazmayacağım çünkü bunları yapacak bir ekip ve başkan yok ortada vede ekip/başkan yeni dönemde değişip başa gelse bile şehrin dinamizmini besleyecek çok fazla proje elde avuçta yok.

Onun için; önerilerim daha çok vekil ve Sayın Bakanımızı ilgilendirecek alandaki konular.

Bu şehir birdaha kaç sene sonra bakan çıkarır muamma, o yüzden bu fırsatlar iyi değerlendirilmeli

Bakanlığa ait bölge Müdürlüğü açıp 30/40 memurun çalışacağı bir bina yapmakla Bakanlığın hakkı verilmez, daha üst seviyede girişimler umuyoruz.

Tarihe geçsin diye yazıyorum;
Malatya acilen İskenderun/Adana bunun yanında Sivas/Kayseriye daha hızlı ulaşabilecek vede yeni bir sivil havalanı/limanı projeleri biran önce hayata geçirmek zorunda ve bu konuda çok geç kalındı

6/7 sene içinde bunlar yapılmadığı taktirde Malatya göç verecek ve nufüsü düşen bir il olmak zorunda kalacak..

Malatya sadece kayısıya yönelik bir ekonomiye sıkışıp kalmış, bundan biran önce kurtulmalı[/code]

Abdullah Egemen

4 ay önce - Çrş 04 Oca 2017, 21:53

Bir ön uyarı mahiyetinde bişeyler yazmak istiyorum.

Proje videosu paylaşılan Kelebek Meydanı inşallah görseldeki gibi boş ve ağaçsız olmaz.

Büyükşehir Belediyemizin bu konuda itinalı bir çalışma yürüteceğini ümit ediyorum.

Misafir aa3

4 ay önce - Pzr 08 Oca 2017, 21:53

Hep belediyeden istedik birazda vekillerimizden ve valimizden bi kaç şey istiyeyim dedim.
1-Bölgeye yapılacak şehir hastanesi Malatya büyükşehir olmasına rağmen Elazığımıza yapılıyor.Eyvallah yapılsın Elazığımıza gönülden isterim problem yok ancak Malatyamıza da kalp hastanesi,fizik tedavi merkezi ve kemik hastanesi,yanık merkezi yapılmalıdır.Adalet budur,böyle olmalıdır.Ağız ve diş merkezi yapılıyor bu güzel bir gelişme.Bu arda battalgaziye yapılacak yeni hastane projesi ne oldu?takip ediliyormu?Lütfen vekillerimiz ve valimiz bu konuya ağırlık versinler,baskı yapsınlar,hakkımız olana sahip çıksınlar.
2-Yeni adalet sarayı yapılacaktı yer bile belirlenmişti ancak ses seda yok hala.İptalmi oldu?olmadıysa neden bir gelişme yok?iptal olduysa sebebi nedir?başka illerin ilçelerine bile çok güzel adliye sarayları yapılıyorken neden Malatyamıza yapılmıyor?
Bu sorularımın cevabını değerli vekillerimizden bekliyorum.
3-Bildiğiniz üzere Malatyamıza çok güzel bi stat yapılıyor emeği geçen herkese şükran duyuyoruz ancak köprülü kavşak neden hala yapılmadı?koskoca ve güzel bir yatırım bu basit hata yüzünden çok değer kaybediyor bu konuda gerekli girişimler yapılsın istiyirum.
Bu kadar isteğin üzerine birde teşekkür msj ı yazmak istiyorum
Ben bakan oldum kendimi kurtardım ne olursa olsun artık demeyip doğup büyüdüğü şehri için gece gündüz koşturan,Ankaraya gidip birdaha Malatyaya gelmeyenlere inat bir ayağı Malatya da olan, hatta şehir dışındaki Malatyalıların organizasyonlarınada koşan,siyasetin tabanından geldiğini her yaptığıyla belli eden,Malatya için adeta çırpınıp sadece siyasilere değil bizlerede örnek olan,benim bile memleketime olan faydamı sorgulamama sebep olan,çalışkanlığı ve memleket sevgisiyle gönlümüzü fetheden sayın bakanımız Bülent TÜFENKÇİ ye saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

Abdullah Egemen

4 ay önce - Pts 09 Oca 2017, 01:07

Bende bu samimi ve objektif görüş paylaşımınız için size teşekkür ediyorum.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET