Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ulusal Basında Memleketimiz Malatya
« önceki   123 ... 91011
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 11
Abdullah4434

1 ay önce - Cmt 07 Oca 2017, 21:01

Alıntı:
metropool Büyükşehir havası Yok

Metropol olmasından sa butik olarak kalmasını, orda yaşayan insanların yaşam standardının yüksek olduğu, işsizin olmadığı, adli vakaların hiç olmadığı butik bir şehir olarak kalmasını tercih ederim..

Abdullah Egemen

1 ay önce - Pzr 08 Oca 2017, 20:50

Alıntı:
metropool Büyükşehir havası Yok

Bizim de öyle bir iddiamız yok.

Ttnet44
1 ay önce - Pzr 08 Oca 2017, 22:12

Ya allah aşkına şu misafir ziyaretçilere kim demiş Malatya metropol şehir allah aşkına Malatya ne büyük nede küçük bir şehir orta ölçekli bir şehir birde Türkiye üç adet metropol şehir var onlarda İstanbul,Ankara,İzmirdir .Kayseri Diyarbakır Adana vs şehirler metropol şehir değiller .Öyle merkez nüfusları 1 milyon 1 buçuk nüfusla metropol şehir olunmuyor.

alper23

1 ay önce - Pzr 08 Oca 2017, 22:28

3 sene önce Kayseriden Malatyaya tayin oldum kendi isteğimle, kayseri şehirleşme açısından çok önde bir şehir ama abartmamak lazım ben şahsen Malatyayı Kayseriye tercih ettim, sıkıntımda yok.

Cemal_444
1 ay önce - Pzr 08 Oca 2017, 22:36

Gayseri metropol olsa ne olur. Battal gazi her seferinde gayseriyi yakıp yıkmış kralın kızı eleronayıda eşi yapmış.gayserinin gralı gelse ne olur.

esenlik
1 ay önce - Pzr 08 Oca 2017, 23:14

Kimse kusura bakmasın Malatya özellikle son 20 yıldır iyice sıradan bir anadolu şehri oldu hatta bazı yönlerden Anadolu şehirlerininde gerisinde kaldı, bundan hem yerel yönetimlerin hemde saçma sapan memleketlerden aldığı fazla sayıda göçlerle insanların düşünce yapısının etkilenerek değişmeside etkili.
Malatya insanı hoş görüde fark yaratırken şimdi tam tersi hoşgörü saygı nedir bilmeyen topluluk haline gelmiş durumda.
Göz göre göre betonlaşan bir şehir ve halende acımasızsa yitirilen doğal güzellikler.
Ve betonlaşmanın son derece sağlıksız şehir planlamasından uzak yapılması, planlama yok, alt yapı yok, yeni bina yapılıyor otoparkı yok, trafik sorunu patlamak üzere bunun için doğru düzgün yatırım yok çevreyolu projesinde adım yok, yok oğlu yok
Yerli turizm için farkında olunmayan bir çok değer vardı aslında uzun vadede dikilen o beton binalardan daha çok katkı yapabilirdi şehire,
Misal tecde bahçeleri ve evleri emin olun değerlendirilebilse safranbolu, göynük, beypazarı gibi doğal ev mahalle mimarilerden zamanla daha fazla yerli turist çekebilirdi, veya gündüzbey yeşilyurt su kaynakları daha iyi değerlendirilebilir, battalgazi ve darande yine yerli turizmde bir çok tarihi mimarisi ile öne çıkabilirdi.
Malatya için bir çok tren kaçtı son trenlerde kaçma üzere yakında iyice sıradan bir şehir olacak

egebabacan
1 hafta önce - Pts 13 Şub 2017, 20:46

Ben de İzmir'den Malatya'ya tayin ile geldim. İzmir'in ulaşımı, doğası ve denizi dışında hiçbir artısı yok. Malatya ise temiz ve güzel bir şehir. Malatya'nın en büyük eksisi ulaşımı. Şehir raylı sisteme uyumlu olduğu halde hâlâ yapmamakta ısrarlılar. Umarım en kısa zamanda yaparlar.

Muneccim
1 hafta önce - Pts 13 Şub 2017, 21:25

Alıntı:
İzmir'in ulaşımı, doğası ve denizi dışında hiçbir artısı yok.

Ufak tefek artilari varmis Izmirin. 10 yila kalmaz geceriz bu gidisle

Bu bakis acisiyla Istanbulun da artisi ulasim, doga, tarih ve bogaz

Misafir 6d1

1 hafta önce - Pts 13 Şub 2017, 22:28

ttnet44 kardeşim, türkiyedek metropoller sadece ist,ank,izmir degil.vikipediden bakarsan gorursun.sadece cok cok buyuk sehirler metropol olmuyor.önemli bir organizasyona ev sahipliği yapması bile yeter.örn.antalya-expo,erzurum-eyof gibi.

sayfa 11
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 91011
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET