Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri - Şehit Komandolar Durağı


ANA SAYFA -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Nazmi

1 yıl önce - Pts 19 Arl 2016, 17:34
Kayseri - Şehit Komandolar Durağı(+)(+)
17 Aralık Cumartesi günü terör örgütünün hain saldırısını düzenlediği ve 14 askerimizin şehit olduğu durağın ismi 'Şehit Komandolar Durağı' olarak değiştirilecekmiş. Hem şehitlerimizi anmak adına, hem de hain saldırıyı unutmamak adına çok yerinde düşünülmüş. Umarım, belediye sadece isim koymakla yetinmez. Bayraklarımızla süslensin o durak. Şehitlerimizin isimleri, fotoğrafları, öz geçmişleri yer alsın. O durağa da belediye reklam almasın ne olur sanki!

Caddenin adının da 'Şehitler Caddesi' olarak değiştirilmesi düşünülüyormuş. Olması gereken de, yakışanı da bu

Alıntı:
Durağın adı 'Şehit Komandolar Durağı' olarak değiştirildi

Cumartesi günü Kayseri'de yaşanan bombalı saldırıda 14 asker şehit olmuştu. Kayserililer, saldırının olduğu Talas Caddesi'ndeki durağa, 'Şehit Komandolar Durağı' adını verdi.Cumartesi günü yaşanan patlama tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Saldırının ardından Talas Caddesi'ndeki, ERÜ Kampusu Acil girişindeki oütobüs durağına bölgede oturanlar 'Şehit Komandolar Durağı' yazılı pankart astı.

Durağa gelenler tarafından yazılan mektuplar, çiçekler ve atkılar da bırakıldı. Bu arada sosyal medyada sık dile getirilen cadde isminin 'Şehitler Caddesi' olarak değiştirilmesi isteğinin Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ilk toplantısında ele alınacağı ifade edildi.

[ ! ]
bayram28
1 yıl önce - Prş 22 Arl 2016, 15:14
Nazmi

1 yıl önce - Cum 06 Oca 2017, 17:28İşin, gücün rast gelsin dayı, çok yaşa sen.Özgür Sabanlıoğlu

1 yıl önce - Cum 06 Oca 2017, 21:23

Halen durağı ziyarete gelenler oluyor. Bence şehitlerimizi burada anmalıyız sürekli. Buraya 14 şehidimize ait bir anıt yapılmalı ve üzerinde isimleri yazmalı. Mezarlarını ziyaret edemeyeceğimiz için buradan geçerken temsili bir şey olsa da dua edebiliriz. Onlar bizimle Kayseri'de yaşayacak.

caglar9451
1 yıl önce - Pzr 08 Oca 2017, 11:13

Şehit komandolar duraği ve şehitler caddesi ismi gayet uygun bence yeni isimler bu olsun b.şehir belediyesi ilk toplantıda bu ismi vermelidir.....Şehitlerimizin toprakları bol olsun kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KAYSERİ