Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli Tramvay Sistemi: AKÇARAY
« önceki   123 ... 414243 ... 798081   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 42
brk1979

1 yıl önce - Cum 30 Arl 2016, 10:44

Alıntı:


Tramvay’da hedef: 21 Nisan

Bugünlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesine girerseniz, 500 günden geri saymaya başlayan “Tramvay Takvimi” numaratöründe, işin bitmesi, yani tramvayın İzmit’te çalışması için 30-35 günlük süre kaldığını göreceksiniz.


İşe başlarken hedef 3 Şubat 2007’de İzmit’te Otogar ile Sekapark arasında Akçaray isimli tramvayın çalışıyor olmasıydı. Olmadı. Neden hedeflenen sürede bitmediğini artık tartışmanın da bir anlamı yok. Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, “15 Temmuz darbe girişiminin yarattığı ortamda 1-2 ay bütün işler durdu. Tramvay projesindeki gecikmenin ana nedeni de bu dönemdeki işlerin aksamasıdır” diyorlar. Bence bütün gecikmeyi 15 Temmuz girişimine bağlamak, bu işten de sadece FETÖ’yü sorumlu tutmak kolaycılık. Ama dediğim gibi artık bunu tartışmanın bir anlamı kalmadı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr.Tahir Büyükakın, “Tramvayda deneme seferi için hedefimiz 21 Nisan” dedi. Büyükakın’a göre, artık işler yolunda, planlandığı gibi gidiyor. Yeni bir gecikme, aksama öngörülmüyor.

KUM TORBALARI İLE DENENECEK

Tramvay yolu inşaatı tamamen bittikten sonra, haydi otogardan atlayın Akçaray’a, sizi Sekapark’a bırakalım olmayacak. Tramvay işi hassas bir iş. Deneme seferleri yapılacak. Genel Sekreter Büyükakın’ın hedef gösterdiği 21 Nisan’a baktım. Cuma’ya denk geliyor. Bundan sonra her şey planlandığı gibi giderse, 21 Nisan 2017 Cuma günü İzmit’in tramvayı deneme seferlerine başlayacak. Bu da hassas bir iş. Deneme seferine çıkan tramvaya insan alınmayacak. Ama tramvayın tam dolu halinde ulaşacağı ağırlığa eşit ağırlıkta kum torbaları yüklenecek. Bütün Dünya’da raylı sistemlerin denemesi böyle yapılırmış.

İzmit’in tramvayı, 21 Nisan günü içindeki kum torbaları ağırlığı ile güzergâhında hareket edecek. Bu sırada ölçümler yapılacak. İstasyonlarda duruş süresi, tramvayın nerede kaç kilometre hızla hareket edeceği, virajlara girişteki balans ayarları yapılacak.

Deneme seferlerinin de nisan sonuna kadar devam edebileceğini öngörebiliriz. Yani İzmit Tramvayı, kendi güzergâhında yolcu taşımaya mayıs ayının başında başlayacak. Yeni vade bu. Umalım ki, bu defa hedef şaşmasın. Dileyelim ki, tramvayımız 21 Nisan’da deneme seferlerine başladığında, yol güzergahında ve İzmit için özel olarak üretilen tramvay kabinlerinde ciddi bir sorunla karşılaşılmasın.

Tramvayı çok konuştuk, çok tartıştık. Ama artık işin sonu görünmüş gibi.

Kaynak: http://www.ozgurkocaeli.com.tr/tramvayda-hedef-21 ...13769h.htm


kaan naak
1 yıl önce - Cum 30 Arl 2016, 12:54

Bu süreçte yeni hatların çalışmasınada biran evvel balşlanması lazım

Misafir a96

1 yıl önce - Cum 30 Arl 2016, 13:06

tramvay hatttının uzunluğu toplamda 6.5 km olmasına rağmen kocaeli belediyesi neden yaptığı haberlerde 2 katını söyleyerek 14 km hattımız var diyo gidiş geliş olarak hesaplıyo galibada mantıklımı ki bu?

o zaman bu hesaba göre gidiş geliş hesaplarsak raylı sistem hatlarını istanbulda 290, izmirde 280, ankarada 114 km raylı sistem hattı var vay beekörfezli4141
1 yıl önce - Cum 30 Arl 2016, 13:35

Tramvay hattı sekapark 2.etapa kadar uzatıldı mevcut ihale şartlarında topmlamda 9.5 km

brk1979

1 yıl önce - Cum 30 Arl 2016, 13:45

2 hat yapıldığından haberlerde hat uzunluğu 14 km deniyor ilave uzatma var onla ilgili pek haber çıkmıyor eski cezaevi karşısına kadar (sekapark 2. etap sonu)uzatma yapılacak ihalesi yapıldı şuan ki firma yapacak tek hat 9 km toplam 18 km hat olacak

akabinde Yenişehir kanal boyu üzerinden bölge hastanesine ilave bir hat yapılacak


adnan41
1 yıl önce - Cum 30 Arl 2016, 14:23

Benim onceki sayfalarda paylastigim fotolarin birindeki fotografta galiba tren yolun yaninda bi fotograf vardi sanirim fotonun cekildigi yer eski tren garinin orasi belki bu sekilde tren yoluna paralel kagit muzesinin ve bilim merkezinin onunden hatti hic trafige takilmadan eski cezaevinin oldugu bolgeye kadar uzatabilirler.adnan41
1 yıl önce - Sal 03 Oca 2017, 18:24

Otogar tarafindan direkler dikilmeye baslanmis ve o bolgede hummali bi calisma vardi ayni sekilde Yeni cuma camiinin arka caddesinde hasir demirleri seriliyodu bundan sonraki is ray doseme isi muhtemelen onumuzdeki gunlerde raylarda dosenmeye baslar.

körfezli4141
1 yıl önce - Cum 06 Oca 2017, 11:20


TRAMVAY HATTINDA SONA YAKLAŞILDI
Tramvay inşaatında enerji hatlarını taşıyacak kataner direklerinin montajına başlandı.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşıma konfor kazandıracak ve ivme arttıracak Akçaray tramvay inşaatı çalışmaları son hızla devam ediyor. Tramvay hattı yapım işlerinin sona yaklaşıldığı çalışmalarda tramvay aracının enerji hatlarını taşıyacak olan kataner direklerinin montajına geçildi. Hat boyunca toplam 330 kataner direği monte edilecek. TRAMVAY ARACININ ENERJİ HATLARINI TAŞIYACAKTramvay inşaatı çalışmalarında bir yandan ray montajları yapılırken bir yandan da tramvay aracının enerji hatlarını taşıyan kataner direklerinin montajına başlandı. Şehirlerarası Otobüs Terminali bölgesindeki Hanlı Sokak’tan başlanan montaj işlemleri günde ortalama 15 adet olarak gerçekleştirilecek. AYDINLATMAYI DA SAĞLAYACAKÇalışmalar kapsamında 40-50 santimetre aralığında 3 ayrı çapa ait 5 tip direk montajı yapılacak. Toplam 330 adet kataner direğinin montajı yapılacakken direğin en yüksek noktası, rayın üst kotundan itibaren 10 metre olacak. Kataner direkleri aynı zamanda hattın aydınlatılmasında kullanılacak.


adnan41
1 yıl önce - Cum 06 Oca 2017, 13:59körfezli4141
1 yıl önce - Cum 13 Oca 2017, 18:18Tramvay çalışmaları hızla ilerliyor
Büyükşehir’in Akçaray tramvay projesi dahilindeki Adliye önünde süren ray montajı çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Montaj işlerinin havaların açmasıyla hız kazanacağı bildirildi
Tarih: 13 Ocak 2017

RAYLAR SAHAYA İNDİ

Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım ağına güç kazandıracak tramvay projesinde çalışmalar ilerliyor. Tramvay projesindeki önemli dönemeçlerden Hafız Binbaşı Caddesi ve Şahabettin Bilgisu Caddesi’ndeki çalışmalar sürüyor. Hafız Binbaşı Caddesi’nde (Adliye önü) ray montajında önemli bir aşama kaydedilirken Şahabettin Bilgisu Caddesi’nde 200 metrelik Yeni Cuma Camii önünde raylar sahaya indirildi. Bu caddedeki ray montajına hafta başında başlanması planlanıyor. Altyapı işleri tamamlanan ve üstyapı işleri de büyük ölçüde biten Hafız Binbaşı Caddesi’nde, gerekli elektriksel testler, kaldırım ve yol işleri, kataner montajının yapılması işlerinden sonra imalatlar son bulacak.YENİ YOL PLANLANIYOR

Tüm bu çalışmalara ek olarak Adliye önüne yeni bir yol yapılarak, araç geçişlerine izin verilmesi planlanıyor. Şahabettin Bilgisu Caddesi’nde 200 metrelik Yeni Cuma Camii önünde demir işleri tamamlandı. Yıkılan jandarma lojmanlarının olduğu kısımda ise İSU ile ortak çalışılarak yapılması planlanan altyapı işine başlandı. En kısa sürede geçişin yapılarak tramvay imalat işlerine başlanması hedefleniyor. Halkevi ile Fevziye Camii arasındaki 100 metrelik kısımda da grobetonlama işlemi tamamlanarak demir montaj işlerine hazır hale getirildi. Yeni Cuma- Fevziye arasında ise hat kazı işleri devam ediyor.
Alıntı:
Büyükkocaeli gazetesi
sayfa 42
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 414243 ... 798081   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara