Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Tekirdağ ulaşımından haberler
« önceki   123 ... 121314
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 14
emrenmert

2 hafta önce - Cmt 31 Arl 2016, 04:44

Ben de anlamadım. Artık, hatlar sefere başlayınca öğreneceğiz.

Enes22
1 hafta önce - Prş 05 Oca 2017, 23:37
Değişim başladı


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Sistemi (TETUS) Yönetmeliği gereğince il sınırları içerisindeki ulaşım ağı çağın gereklerine uygun bir şekilde değişiyor. 1975 yılından beri hizmet veren Kale Birlik Kooperatifi de Saray’da bu kapsamda ilk aracını aldı. Dün saat 14.15’te ilk seferini gerçekleştiren yeni araç, engelli vatandaşlara duyarlı sistemle donatılmış durumda. Kale Birlik firmasının 15 Marta kadar tüm araçlarında dönüşüm gerçekleştirerek TETUS Sistemine uygun hizmet vermesi bekleniyor.

İLK ARAÇ İLK SEFERİNİ YAPTI
Tekirdağ’ın büyükşehir statüsü kazanmasıyla birlikte ulaşımda atılması gereken adımlar atıldı ve 2017 yılın ilk haftasında gözle görülür bir hal aldı. Özellikle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Sistemi (TETUS) Yönetmeliği gereğince il sınırları içerisindeki ulaşım ağı araçlarında değişim başladı. Saray’da dün saat 14.15’te TETUS Sistemine uygun modern araç ilk araç ilk seferini gerçekleştirdi.
ENGELLİ VATANDAŞLARA DUYARLI
TETUS yönetmeliği gereği 1975 yılından beri Saray başta olmak üzere bölgemizde ulaşım hizmeti veren Kale Birlik firması ilk adımını attı. Alınan modern araç engelliler için duyarlı ve engelli vatandaşların kolay ulaşımı için iniş biniş rampaları mevcut.
46 ARAÇ 15 MARTA KADAR MODERN ARACA DÖNÜŞECEK
Edinilen bilgiye göre 15 Ocak 2017 tarihinden 15 Mart 2017 tarihine kadar Kale Birlik Kooperatifi geri kalan 46 aracını da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Sistemi (TETUS) Yönetmeliğine uygun araçlarla değiştirecek. Yaklaşık 150 personeli ile hizmet veren Kale Birlik, bundan böyle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım ağında etkin olarak faaliyetlerini sürdürecek.
ARTIK SARAY’DAN VELİMEŞE’YE DE ULAŞIM OLACAK
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Sistemi (TETUS) Yönetmeliği gereğince Saray – Süleymanpaşa seferlerinin bir başlangıç noktası Saray olacak. Saray’dan yola çıkan araç Büyükyoncalı – Yeni Köy – Kapaklı – Çerkezköy – Kızılpınar – Veliköy – Velimeşe – Çorlu – Süleymanpaşa güzergâhında yolcu taşıyacak.sayfa 14
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 121314
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara