Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa'nın yeni Teleferik hattıyla ilgili haberler ve sohbet
« önceki   123 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
Misafir 216

1 yıl önce - Pts 24 Ekm 2016, 16:00

Uludağ teleferiklerinin nereden nereye ulaştığını gösteren bir kroki/harita var mıdır?

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Sal 25 Ekm 2016, 15:05

ULUDAĞ'A ÇIKACAKLARA UYARI! BUGÜNDEN İTİBAREN...
Alıntı:
Türkiye’nin en önemli kış ve doğa turizm merkezlerinden biri olan Uludağ'a teleferik ile çıkacaklara uyarı geldi.176 kabin ile saatte bin 500 yolcu taşıma kapasiteli, 9 km ile dünyanın en uzun teleferik hattı olan Bursa Teleferik, bugünden itibaren kış saati uygulamasına geçti.

Bursa Teleferik A.Ş'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Teleferik çalışma saatlerimiz 25 Ekim 2016 tarihinden itibaren 09.00-18.00 olarak değişecektir" denildi.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/uludag-a-cikacaklara-uyari ...ren/88992/

Kullanacaklara duyurulur!


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Çrş 26 Ekm 2016, 16:01

Alıntı:
Uludağ teleferiklerinin nereden nereye ulaştığını gösteren bir kroki/harita var mıdır?

Evet var kendim çizdim. Uludağ teleferiği diyelim çünkü Bursa'dan Uludağ'a sadece 1 adet teleferik mevcut.


(+)
Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cmt 29 Ekm 2016, 00:30

Alıntı:
Bursa'mızın Dikkatine!
29 Ekim'de sabah 09:00- akşam 18:00 arası Türk bayrağı ile gelene teleferik ücretsiz. Gelin bu coşkuyu birlikte zirvede yaşayalım! (Hava şartları ve kontenjanlar ile sınırlıdır). [*]
Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Pts 07 Ksm 2016, 11:04

Alıntı:
Kış sezonunda sizlere daha iyi ve güvenli hizmet verebilmek için hafta içi beş gün süresince teleferiğimize bakım yapacağız. Anlayışınız için teşekkür ederiz, Cumartesi görüşmek dileğiyle [*]Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2016, 13:15

TELEFERİK CAMBAZLARINDAN FIRTINADA BAKIM
Alıntı:
Uludağ’a ulaşımı sağlayan teleferik kış sezonu öncesi yıllık bakıma alındı. Saatte 90 kilometre hızla esen rüzgara rağmen metrelerce yüksekliğindeki direklere çıkıp teleferiğe bakım yapan teknik ekipler yürekleri ağızlara getirdi.Bursa ile Uludağ arasında yolcu taşıyan teleferik hattı bakıma alındı. Kış turizm sezonunun açılmasına sayılı günler kala turistlerin ve Bursalıların Uludağ’a emniyetli bir şekilde çıkabilmesi için başlatılan bakım 14 gün sürecek. Üst düzey güvenlik tedbirlerinin alındığı ve sadece eğitimli ve sertifikalı personelin görev aldığı teleferikte, yükseklikleri 20 ile 45 metre arasında değişen 45 adet direk ile bütün kabin ve istasyonların bakımı yapılıyor. Periyodik bakımın ve test sürüşlerinin tamamlanmasının ardından Teferrüç, Sarıalan arasındaki hattın önümüzdeki hafta başında hizmete gireceği, oteller bölgesine kadar olan diğer hattın ise bir sonraki hafta başında hizmete gireceği belirtildi.

Eğitimli ve sertifikalı personel ise, hızı saatte 90 kilometreyi aşan lodosta metrelerce yükseklikteki direklerde bakım çalışmalarına devam ediyor. Ekiplerin fırtına sebebiyle zaman zaman zor anlar yaşaması kameralara yansıdı. Vatandaşlara bir an önce hizmet verebilmek için güvenlik tedbiri alarak şiddetli rüzgara rağmen çalışan ekipler, bakımları en kısa sürüde bitireceklerini söyledi.

Teleferik bakım ekibinde çalışan Ali Ateş, “Teleferiğin yıllık bakımlarını yapıyoruz. Yolcu güvenliğini ön planda tutuyoruz. Zor şartlarda da olsa teleferiğin bakımını yapmak zorundasınız. Bu tesislere gözümüz gibi bakıyoruz. Bizim haftalık ve aylık periyodik bakımlarımız devam etmekte. Bir de yıllık bakımlar var. Şiddetli esen lodosa karşı bakımlarımızı yapmak zorundayız. Gerekli emniyet tedbirini alıp çalışıyoruz” dedi.

İşletme mühendisi Erdek Şenyurt ise, “Teleferik A.Ş. olarak kışa hazırlık bakımlarımızı yapmaktayız. Teferrüç, Sarıalan arasındaki hattın bakımını bu hafta sonu bitireceğiz. Bu hatta ulaşım önümüzdeki hafta başından itibaren başlayacak. Sarıalan ile oteller bölgesi arasındaki çalışmalar da öbür hafta başında bitecek. Ekiplerimiz hatların bütün bakımlarını yapmakta. Bu bakımlar her yıl düzenli olarak misafirlerimizin daha rahat, konforlu ve güvenli şekilde yolculuk etmesi için sürekli devam ediyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.iha.com.tr/bursa-haberleri/teleferik-c ...a-1538207/

Allah yardımcıları olsun.Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Pts 19 Arl 2016, 11:03

BURSA'DA TELEFERİK ÇALIŞMA SAATLERİ TEKRAR GÜNCELLENDİ
Alıntı:
Türkiye’nin en önemli kış ve doğa turizm merkezlerinden biri olan Uludağ'a teleferik ile çıkacaklara uyarı geldi.176 kabin ile saatte bin 500 yolcu taşıma kapasiteli, 9 kilometre ile dünyanın en uzun teleferik hattı olan Bursa Teleferik, bugünden itibaren çalışma saatlerini tekrar düzenledi.

Bursa Teleferik A.Ş'den yapılan açıklamada, "Bursa Teleferik çalışma saatleri 19.12.2016 Pazartesi'den itibaren Sabah 08:00- Akşam 20:00 olarak güncellenmiştir." denildi.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/bursa-da-teleferik-calisma ...ndi/94588/

Aslında bu bile az, ama şu an için yapacak bir şey yok.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 29 Arl 2016, 22:23

TELEFERİĞE YILBAŞI AYARI
Alıntı:
Yılbaşında Türkiye’nin en önemli kış ve doğa turizm merkezlerinden biri olan Uludağ’a teleferik ile çıkacaklara uyarı geldi.176 kabin ile saatte bin 500 yolcu taşıma kapasiteli, 9 kilometre ile dünyanın en uzun aktarmasız teleferik hattı olan Bursa teleleferiği, yeni yıl için çalışma saatlerini değiştirdi.

​Bursa Teleferik A.Ş’den yapılan açıklamada, “Bursa'da yoğun kar yağışından dolayı bazı ilçelerde okullar tatil edildi. Teleferik ise yılbaşı gecesi 02:00'ye kadar açık” denildi.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/teleferige-yilbasi-ayari/95556/

İlgilenenlere duyurulur!


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 05 Oca 2017, 13:21

BURSA'DA TELEFERİK SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ
Alıntı:
Bursa'da etkili olan şiddetli lodos sebebiyle teleferik seferlerine 2 gün ara verildi.Bursa'da dün etkisini artıran şiddetli lodos, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Uludağ'a çıkmak için gelen çok sayıda yerli ve yabancı turistin sıklıkla kullandığı teleferik seferlerine 2 gün ara verildiği bildirildi.

Bursa Teleferik A.Ş Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, "Tesisimiz şiddetli lodos sebebiyle 5-6 Ocak'ta kapalı olacaktır." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/bursa-da-teleferik-seferle ...ldi/96175/

Kullanacaklara duyurulur!


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cmt 14 Oca 2017, 16:14

TELEFERİK SEFERLERİNE RÜZGAR ENGELİ!
Alıntı:
Bursa'da etkisini artıran rüzgar hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken, Uludağ'ın zirvesine ulaşımı sağlayan teleferik de seferlerine ara verdi.Bursa'da etkili olan rüzgardan teleferik de nasibini aldı. Kış turizminin gözde mekanlarından Uludağ'da teleferik seferleri rüzgar sebebiyle durdu.

Saatte bin 500 yolcusunu 176 kabin ile zirveye ulaştıran Bursa Teleferik A.Ş'den yapılan açıklamada, "Tesisimiz bugün 110-120 km/s hızla seyreden lodos sebebiyle, siz değerli misafirlerimizin güvenliği için çalışmayı durdurdu. Bugün gün boyunca hizmet vermeyecek. Anlayışınız için teşekkürler, mutlu günler dileriz" denildi.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/teleferik-seferlerine-ruzg ...eli/97056/

Kullanacaklara duyurulur!sayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara