Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Sizce, İstanbul'un en çekici ve en itici semtleri hangisi? NEDEN?
« önceki   123 ... 202122 ... 575859   sonraki »
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
R.Mantarci
7 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2007, 15:02

en sevdiğim semtler; adalar, kalamış koyu (moda-kalamış-fenerbahçe üçgeni), sultanahmet ve tarihi yarımada  ve boğaz kıyıları.

sevmediklerim; sultanbeyli, ikitelli, esenler, bağcılar

kısalm
7 yıl önce - Pts 09 Tem 2007, 13:20

Benim İstanbulum sadece sur içinde kalan bölümdür.
Eminönü ve Fatih ilçeleri dışında benim gözümde diğerlerinin bu iki ilçe kadar değeri yok.Biz ne zaman buraların kıymetini anlayabilirsek diğer yerlerin kıymetini anlayabiliriz.
Aynı bunu insanın hayatına benzetebiliriz.
Bebeklik aklımızda fazla bir yer tutmadığı için belki fazla özlemeyiz ama
çocukluğumuz bizim her zaman yanımızda ve hep olmak istediğimiz yerdir asla ne biz onu ne de o bizi terkedebilir.
En kötü anımızda aklımıza çocukluğumuzdan bir anı geldiği zaman gülümsemeyen varmıdır aramızda ?
Biz çocukluğumuzun kıymetini bilelim.
Birde kafama takılan bir şey var modernliği bazı arkadaşlar giyside arıyorsa ben onda neyi arayacağımı pek bilemiyorum...

İlayda Devrim
7 yıl önce - Prş 12 Tem 2007, 08:32

En çekici yer  Üsküdar(Çengelköy,Kuzguncuk,Kanlıca,Beylerbeyi)
En itici yer   Aksaray,Sarıgazi,Dudullu,Ümraniye

Oğulhan
7 yıl önce - Prş 12 Tem 2007, 10:04

En çekici yeri: Sarıyer, Bebek, Ortaköy, Levent, Üsküdar, Kadıköy.
En itici yeri: Gaziosmanpaşa, Avcılar, Küçükçekmece, Sultanbeyli, Pendik.
Ama buraların itici olmasının nedeni kesinlikle orda yaşayan insanlar değil yanlış anlaşılmasın  sadece oraların şehir merkezinden biraz daha uzak olması hoşuma gitmiyor.

serapbiçer
7 yıl önce - Cum 13 Tem 2007, 16:53

dikkat ettimde itici gelen yerler istanbulun varoş olarak adlandırılan yerleri.itici olma nedeninide anlamış deyilim bu nedenle.ayrıca size itici gelme nedenlerinden biri şehir merkezine uzaklığı denmiş.sizce istanbulun merkezi nersei?buna kim karar veriyor?eğer merkez varsa ve buralar merkezden uzakda bu herzaman olmasada  nezih ve nefes alınacak biryerdir.pendikte bunardan biri.esas itici olan bence insanların neredeyse kucak kucağa yürüdüğü taksim-beyoğlu ve bağdat cad.

serdar şahin
7 yıl önce - Cum 13 Tem 2007, 17:01

En çekici yer Bebek,Arnavutköy,sarıyer
En itici yer yenibosna ve güngören

alper28m
7 yıl önce - Cmt 14 Tem 2007, 01:52

En çekici yer Bebek , en itici yer gazi mahallesi...Yoruma gerek yok...

Fatih_Yıldırım
7 yıl önce - Cmt 14 Tem 2007, 02:57

En çekici yerler : Bakırköy, Fatih, Eyüp, Beylikdüzü, Üsküdar, Çamlıca
En itici yerler    : Gazi mahallesi, Etiler, Bağdat caddesi, İkitelli

KARTALLI
7 yıl önce - Çrş 18 Tem 2007, 16:09

istanbulun heryeri güzel inanın okul için 6 ay kocaelide kaldım dolapdereyi bile özledim
yinede bi cvp vermek gerekirse
en çekici yerler:maltepe,pendik,kartal,üsküdar,eyüp,fatih, eminönü,kadıköy,bostancı,balat,haliç,süleymaniye,yakacık,sultanahmet,beyazıt
en itici yerler;kanarya,halkalı,arnavutköy(g.o.paşa),gazi mah.,sarıgazi,altınşehir civarı

tarkan_koray
7 yıl önce - Pts 23 Tem 2007, 11:59

istanbulun heryeri büyüleyici
ama yinede

en çekici yerler:anadolu yakasında kartal,pendik,kadıköy,maltepe,bostancı,üsküdar,altunizade,libadiye,kavacık,çengelköy,dragos,yakacık tepesi,çamlıca
avrupa yakasında
eminönü,süleymaniye,beyazıt,balat,fener,fatih,beşiktaş,sarıyer,eyüp buralar güzel neden bilmem ama kimine göre itici gelen bağcılar,bayrampaşa, alibeyköy,gaziosmanpaşa,küçükçekmece falan bana güzel daha doğrusu gizemli geliyor çünkü varoşlar beni hep etkilemiştir.

en itici yerler ise:kanarya(k.çekmece),sultanbeyli,sarıgazi,gazi mah.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet