Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli İzmit ile Yalova arasına yeni otoyol
« önceki   123 ... 567 ... 515253   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 6
Misafir 62a

1 yıl önce - Pzr 01 Oca 2017, 23:19

Valilige sunulan çed raporu kabul edilmiş yakında çed toplantısı olur gecen yılki gibi iptal olmazsa eger hepimiz trafik çilesinden kurtuluruz hem bizim için hemde o yolda nakliye yapan nakliyeci arkadaşlar seyehat edenler vede biz bölge haklı olarak rahat bi nefes alabilcez hayırlısı olur inş

http://www.kocaelibarisgazetesi.com/m/guncel/koca ...75328.html


Süha
1 yıl önce - Sal 03 Oca 2017, 11:56

YALOVA ili ALTINOVA, ÇIFTLIKKÖY ilcesi YALOVA-İZMİT mevkiinde
Alıntı:
YALOVA il ALTINOVA, ÇIFTLIKKÖY ilce YALOVA-İZMİT mevkiinde T.C. ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI, KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, KARAYOLLARI 1.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ tarafından yapılması planlanan YALOVA-İZMİT (BAĞLANTI YOLLARI DAHİL) OTOYOLU projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler YALOVA Valiliğine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

Kaynak: http://csb.gov.tr/iller/yalova/index.php?Sayfa=du ...;Id=178316


Misafir 2c1

1 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 15:58

Ne zaman başlarlar acaba istimlak ve projeye 5 yıl surer buda rahatMisafir 693

1 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 18:26

31 ocak'da çed toplantısı var diyorlar. yol yapımı ne zaman başlar ben de merak ediyorum.

brk1979

1 yıl önce - Prş 26 Oca 2017, 10:15
Güney Marmara Otoyolu için ÇED tarihi belli oldu


Alıntı:

Güzergâhı konusunda yeniden düzenleme yapılan Güney Marmara Otoyolu’nun yapımına yönelik ilk somut adımlardan birisi olan çevresel etki değerlendirmesi (ÇED) toplantısının tarihi belli oldu.

Güney Marmara Otoyolu için ÇED tarihi belli oldu
26 Ocak 2017 Perşembe 08:58

Otoyolun halkın katılımı toplantısı 31 Ocak Salı günü saat 10.00’da Başiskele Karşıyaka Kültür Merkezi’nde yapılacak.


FİRMA BİLGİ VERECEK

Kocaeli’de Karamürsel, Gölcük, Başiskele ve Kartepe, Yalova’da Altınova ve Çiftlikköy ilçelerinden geçecek Güney Marmara Otoyolu ve bağlantı yollarıyla ilgili proje hakkında bu toplantıda bilgi verilecek. ÇED raporunu hazırlayan Çınar Mühendislik yetkilileri, bölge sakinlerinin merakla beklediği soruları cevaplandıracak. güzergâhla ilgili açıklama yapacak.

Kaynak: http://www.ozgurkocaeli.com.tr/guney-marmara-otoy ...15845h.htm


cemboa

1 yıl önce - Cum 27 Oca 2017, 10:33
Çed raporundaki güzergah(+)
Süha
1 yıl önce - Cum 27 Oca 2017, 10:54

Yol Taşköprü askeri havaalanı oradan başlıyor aslında daha arkalardan orhangazi taraflarına bağlanması gerekmiyor mu ?

cemboa

1 yıl önce - Cum 27 Oca 2017, 17:31
Bursa otobanına bağlındığı nokta(+)


SHOGUSHUGU
1 yıl önce - Pts 30 Oca 2017, 17:34

Yolun Fevziye ayağını görebilir miyim acaba?

brk1979

1 yıl önce - Sal 31 Oca 2017, 11:35
Güney Marmara Otoyolu ÇED toplantısı


Alıntı:
Güney Marmara'da yap-işlet-devret modeli

ÇED toplantısında gerginlik çıktı

Güney Marmara Otoyolu’nun ÇED toplantısı bugün yapılıyor

İlimizin yerleşim alanlarını, meyve bahçelerini çok yakından ilgilendiren Güney Marmara Otoyolu Projesi’nin Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısı bugün gerçekleştiriliyor. Karşıyaka Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED Şube Müdürü Güneş Ekşi, Karayolları Genel Müdürlüğü Otoyol Etüt Proje Şube Müdür Yardımcısı Efkan Yüksel, Etüt ekip Şefi Mustafa Bayrak, Çevre araştırma ve uygulama mühendisi Selman Yılmaz, Proje mühendisi Eren Tufanoğlu ve Güney Marmara Otoyolu’nun geçeceği bölgelerde oturan vatandaşlar katıldı.Vatandaşlar, ÇED toplantısı öncesi güzergahı inceledi.

78 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA

Kartepe, Başiskele, Gölcük, Karamürsel ilçelerinden geçerek Yalova’da İstanbul-İzmir Otoyolu’na bağlanacak, bağlantı yolları ile birlikte toplam 78 kilometre uzunluğunda olacak Güney Marmara Otoyolu için gerçekleştirilen ÇED toplantısının başkanlığını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED Şube Müdürü Güneş Ekşi yaptı. Toplantıda ilk olarak proje hakkında sunumu Çınar Mühendislik firması yetkilisi Alican Arı yaptı. Arı, “Yalova’dan başlayıp Kocaeli’de son bulacak. Proje bağlantı yolları da dahil 78 kilometre yol olacak. 2 bağlantı yolu, 8 tünel, 16 viyadük olacak.

YAP-İŞLET-DEVRET MODELİ

Arı, "Projede size sunduğumuz güzergah kesin dediğimiz bir güzergah değil. Şu ana kadar üzerinde çalışma yaptığımız güzergahtır. Bir sınır belirlendiğinde bu sınıra göre kamulaştırma yapılacak. 'İnşaat aşamasında ne gibi bir önlemler alınacak? Ne gibi işlemler yapılacak ve bölgedeki etkileri ne olacak? Bölgede bulunan hayvanlar nasıl etkilenecek ve bu konuda neler yapılabilir?' konularında raporları Kocaeli Valiliği'ne bildireceğiz. Projenin hayata geçmesi ile birlikte Osmangazi Köprüsü'ne de bir çıkış verilecek. Yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıkacak. Ancak kesin bir tarih veremiyoruz. 26 adet kurum ve kuruluşun onayı alınması gerekiyor. Bu kurumların bir tanesinin olumsuz cevap vermesi sonrasında proje yapılamıyor" dedi.

GÜZERGAH NET BİR ŞEKİLDE ANLATILMADI

Toplantıda söz alarak konuşan Başiskele Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Malkoç, “Güzergah net bir şekilde ifade edilemedi. Asılı haritalara bakılsın denildi ancak toplantı bittikten sonra haritalara bakmalarının bir anlamı yok. Projenin geçeceği köy ve mahalleler konusunda bilgilendirilmek istiyoruz. Başiskele’de çok fazla TIR trafiği var. Bu TIR trafiği hangi bağlantı yolu ile rahatlatılabilir. Yan yollar, bağlantı yolları, kavşaklar ve çevre yollarının bize anlatılmasını istiyoruz. Bize daha sonra görüş bildireceğimiz bir adres verilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

GERGİNLİK YAŞANDI

ÇED toplantısında vatandaşlar ayrıntılı bilgi verilmediği söyledi. Bunun üzerine yetkililer, "Tam bölgeleri belediyelerden öğrenebilirsiniz" şeklinde yanıt verince vatandaşlar sinirlendi. Vatandaşlar, "Nerede bu belediye başkanları? Başkanların hiç biri yok. Boş arazi dururken, mahallelerden geçiriyorsunuz. Bu toplantıda bu sunum mu yapılır?" diyerek tepki gösterdi.


Kaynak: http://www.buyukkocaeli.com.tr/guney-marmarada-ya ...-2085h.htm
sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 567 ... 515253   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara