Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri'de Oğuz - Türkmen (Yörük) Boyları
« önceki   123 ... 131415   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 14
Misafir 524

6 ay önce - Pts 12 Arl 2016, 16:24

Sayın Hocam bende sarıoğlan palastan Afşine göçen bir aileden geliyorum palasa kadar gittim ama soyum hakkında bişey öğrenemedim soyumu bilmek istiyorum ama evrak karıştıracak belge bulacak okuyacak birikime sahip değilim buraya gelen atamın adı miyet imiş başkacada bi bilgi yok siz bi fikir verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Misafir 774

5 ay önce - Sal 03 Oca 2017, 17:13

Selamün aleyküm Hocam
ben aslen Kayseri Bünyanın Karatay köyünden oldugumuzu biliyorum
Ama dedelerim Kahraman Maraşın Elbistan İlçesine yerleşmişler
Burada Bizlere Ali Hafız Ogulları deniyor
Acaba kendi soyumu yani hangi boydan oldugumuzu nasıl ögrenebilirim
Selam ve saygılarımla
Hüsamettin Ünal

Misafir 0b7

5 ay önce - Sal 17 Oca 2017, 16:07

Sevgili hocam Gümüşhane Şiran Telme köyündenim.soyadımız Toruk.Doruk.
Hangi boydanız.sevgi ve saygılarımla
Burhan Doruk.

Misafir 911

5 ay önce - Prş 19 Oca 2017, 11:36

Çalışmalarınızı canı gönülden kutlar devamını dilerim.. hocam peki kayseri talas süleymanlı köyü hangi boydan aşiretten gelmektedir dulkadiroğulları mı danişment mi arada kaldım.

Misafir 1f3

4 ay önce - Cum 10 Şub 2017, 14:54

Kayseri Pınarbaşı kırımuşağı köyünün soyu nereden geliyor ..
Yardımcı olursanız sevinirim.

Misafir 214

4 ay önce - Cmt 11 Şub 2017, 16:59

Hocam merhabalar. Kara kethüdaoğulları ile ilgili bilgi almak istiyorum. Ankara /Nallıhan dan yazıyorum. 103 yaşında rahmetli halamız hep kara kethüdaoğullarından olduğumuzu söylerdi. Selamlar.İyi çalışmalar.

Misafir d07

4 ay önce - Cmt 18 Şub 2017, 15:34

Merhaba,

Öncelikle bu kıymetli çalışmanızdan dolayı şükranlarımı arz ederim.

Çalışmanızda, Muslu Oğlu Ailesi'ni, 'Avşar Boyu'nu Temsil Eden Adlar' başlığı altında yazmışsınız. Değişik kaynaklarda Muslu Aşiretinin Aslında 'Musullu' Aşireti olduğu ve Akkoyunlu Devletini oluşturan iki büyük aşiretten biri olduğu yazılmakta (diğeri Pürmekler) Akkoyunlu Hanedanlığı 'da Bayındır Boyuna Mensup olduğu için Musullu Aşireti'nin de Bayındır Boyundan olduğu yazmaktadır. Bu konuya bir açıklık getirirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla

Peyami ÇİÇEK

Misafir 4ac

2 ay önce - Çrş 12 Nis 2017, 14:23

hocam ben ebiç köyü hakında bilgi istiyorum hocam benim amacım bir aileyi araştırıyom

Misafir dd0

1 ay önce - Pzr 30 Nis 2017, 13:02

Selamün aleyküm Hocam Ben Ahmet Kılıçkaya Kayseri Yahyalı Derebağ mh.( Eski kasaba 5000 nufuslu) denim hiç bir bilgiye rastlayamadım. Kasabada: Toybular, Fakılar, Topallar, gibi belli başlı sülaleler var hiç bir bilgi olmaz mı hocam

Misafir ba4

3 hafta önce - Pts 29 May 2017, 13:23

Merhaba Burhanettin bey İncesu Kızılören Kasabası Hangi boy'dan çok merak ediyorum en kısa zamanda yazarsanız çok sevinirim Teşekkür ederim.

gng-ecz@hotmail.com mail adresim
Sağolun Varolun.

sayfa 14
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET