Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon - Hafif Raylı Sistem Projesi
« önceki   123 ... 181920
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 20
miyavmiyav
1 ay önce - Cmt 24 Arl 2016, 10:40

Trabzon hafif raylı sistem projesi için özel ekip kuruldu :Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Kentiçi Ulaşım Ana Planı ve Acil Eylem Etüd Projesinin Hazırlama Çalışması ve Hafif Raylı Hattı Fizibilite Etüd ve Projelerin Hazırlanması’ için 2 milyon lira, ‘Hafif Raylı Yol Yapımı’ için 165 milyon lira ve ‘Hafif Raylı Sistem Tarmvay Alımı’ için de 85 milyon lira ödenek öngörüldü. 2017 yılının en önemli projelerinden biri olan hafif raylı sistem projesi için 2017 yılı bütçesine yaklaşık olarak 252 milyon lira ödenek konmuş oldu.

Hafif raylı sistem projesinin yasal işlemleri 2017 yılı ile birlikte başlayacak. Şu anda ise uzmanlardan oluşan 14 kişilik bir ekip yoğun bir şekilde proje üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ekip Projenin güzergahındaki eğimleri inceliyor, alternatifleri değerlendiriyor. 2017 yılının başında ise hafif raylı sistem projesi için ciddi bir hazırlığın başlaması planlanıyor.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, daha önce yaptığı açıklamalarda, “Muhtemelen 2017 sonu gibi ilk etap olan havaalanı ile Akyazı arasındaki bölgenin adım adım yapılması, Trabzon’un gündemine gelmiş olacak” İfadelerine yer vermişti.

Murat Dinç
1 ay önce - Cmt 24 Arl 2016, 10:47

İlk etap Hayri Gür, Akyazı arasında düşünülmeli. Dolmuşçular köstek olmazsa ve belediye bu projeyi gerçekten hayata geçirmeyi isterse bu proje olur. Şehrin gerçekten istemesi lazım.

Hamzacon

1 ay önce - Cmt 24 Arl 2016, 20:17

Hafif rayli sistem öncelikle gerekli bişey bir kaç gün önce izmirdeydim orda izban adinda sehir ici rayli sistemi vardi ayni zamaninda metro her yere rahatlikla ulabiliyon hem trafik rahatliyor birde buyukswhir havasi katiyor trabzon buyuk sehir oldu kesinlikle gerekli dahada cok büyucek

miyavmiyav
1 ay önce - Pts 02 Oca 2017, 16:18

Trabzon Hafif Raylı Sistem Hattı Etap Etap Tüm Sahile Ulaşacak .Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon için birçok projenin bittiğini ve yapılacak olanların da masaya yatırıldığını açıkladı.

Raylı sistem gelişime açık Hafif raylı sistem hattı için çalışıldığını bildiren Başkan Gümrükçüoğlu, “Şu anda raylı sistemin projesini yürütüyoruz. Bu projeyi hayata geçirebilmek için önemli finansman dönemlerine ihtiyaç var. Dolayısıyla birinci etabı bu istasyon birimlerinin dışında havaalanı ile diğer bölgeler arasında değerlendirmiş olacağız. Projeye göre, raylı sistem Akçaabat ve Yomra’ya kadar var. Ama oradan doğru etap etap bütün sahili yıllara ve finansal kaynaklara bağlı olarak sahaya tatbik etme şansımız olacak” ifadelerini kullandı.

Minibüsçüler kaygılanmasın Raylı sistem projesinin Trabzon’daki minibüsçüleri gelir kaybına uğratmayacağının altını çizen Başkan Gümrükçüoğlu, “Kanuni Bulvarı’nın devreye girmesiyle birlikte güney hatlarda ve şehrin diğer hatlarında da minibüslere ihtiyacımız hiçbir zaman kaybolmuş olmayacak. Yani minibüslerin hatlarıyla kazançlarının geriye düşeceği kanaati bizde yok. Yaptığımız hesaplara göre yolcunun talebinde artış var. Ben 2009’dan sonra göreve başladığımda şehrin içinde ilçelerden gelenler de dahil 1 günde 42 bin seyahat oluyordu. Şimdi günlük seyahat sayısının çok daha arttığını görüyoruz. Dolayısıyla esnaf olarak da minibüs hatlarında çalışanların da bir eksiği, gediği veya gelir kaybı da olmayacağı yapılan istatistiki verilerle önümüze konulmuş durumda” şeklinde konuştu.

Misafir ded

1 ay önce - Pts 02 Oca 2017, 20:42

Bırak şu minübüsçüleri ben minübüse binmek istemiyorum,devlet benim ulaşımımı sağlamak zorunda vergimi veriyorum .Bakkallar var diye marketlerimi kapatacağız.İş yapamazsa gider hamallık yaparlar.

Burçak Sağlam

1 ay önce - Sal 03 Oca 2017, 16:07

Başkan Gümrükçüoğlu raylı sistem güzergâhlarını açıkladı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’a hafif raylı sistem kazandırmak için büyük bir çalışmayı titizlikle sürdürdüklerini ifade ederken raylı sistem güzergâhı hakkında bilgi verdi.

Hafif raylı sistem projesinin Akçaabat-Yomra arasında hazırlanmakta olduğunu belirten Başkan Gümrükçüoğlu, Akyazı ile Havaalanı arasındaki kısmın birinci etap olarak uygulamaya geçileceğini kaydetti.

Raylı sistem çalışmalarına devam edilmekte olduğunu ve projede teknik olarak bazı değişikliklerin yapılabileceğini ifade eden Gümrükçüoğlu, güzergahlar hakkında özetle şunları kaydetti:

Akyazı-Havalanı arası gidiş-geliş olarak tasarlanıyor “
Akyazı’daki dolgu alanı bölgesindeki ana istasyondan kalkan raylı sistem, sahil alanından gelip, Beşirli istikametinden Yavuz Selim Bulvarı’na (Tanjant Yolu) girip, Yavuz Selim Bulvarı boyunca gelip Trabzon Evinin (Baro Binası) yanından geçerek Değirmendere’ya ulaşmakta, oradan yine şuandaki Otogarın önünden geçerek KTÜ C Kapısı’nı da geçerek Havaalanı’na (Havaalanı Kavşağı’na) ulaşan bir hattı ihtiva etmektedir. Bu hattı gidiş-geliş olarak projelendirmekteyiz.”

Meydan-Maraş Caddesi-Ayasofya “
Aynı hatta bir kol Trabzon Evinin yanından Atatürk Alanı’na (Meydan) girmekte, tek yön olarak Maraş Caddesi istikametinden Ayasofya Kavşağı’na ulaşmakta ve Hacı Ziya Habipoğlu Araçlı Alt Geçidi istikameti ile Yavuz Selim Bulvarı’na çıkmaktadır. Maraş Caddesi çift yön değil, sadece doğudan batıya tek yön olarak raylı sistemle buluşmaktadır.”

Beşirli-İtfaiye Kavşağı-Ganita “
Akyazı bölgesindeki istasyondan kalkan az önce güzergâhını çizdiğim hattın dışında ikinci bir hat ise Akyazı’dan Sahil Yolu’na girip İtfaiye Kavşağı’na kadar gelmekte, bir kolu buradan hareketle Atapark Kavşağı’nda Yavuz Selim Bulvarı’na ulaşmakta, bir kolu ise Ganita bölgesine gelmektedir. Bu hatta batıdan doğuya hizmet vermiş olacaktır.” “2018’de inşaata başlarız” Akyazı-Havaalanı arası raylı sistem inşaatına 2018 yılı içinde başlamayı planladıklarını vurgulayan Başkan Gümrükçüoğlu, “Hazırlamakta olduğumuz proje Akçaabat-Yomra arasını proje bedeli olarak kapsıyor, daha sonraki etaplarda diğer ilçelere doğru adım adım ulaşacak şekilde düşünülüyor. Projemiz Akçaabat-Yomra arasını kapsamakla beraber az öncede ifade ettiğim gibi birinci kısmı olan Akyazı temel istasyon alanından Havaalanı Kavşağı (Ali Osman Ulusoy Kavşağı) arasının yapımının 2018 yılı içinde başlatılmasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

http://www.61saat.com/bolgesel/baskan-gumrukcuogl ...74421.html

Misafir 676

1 ay önce - Sal 03 Oca 2017, 16:18

Hele şükür bugünleride gördük.Raylı sistem şehrin en batısından,en doğusuna ulaştığı zaman şehirde yaşıyoruz diyebiliriz.

miyavmiyav
2 hafta önce - Sal 31 Oca 2017, 20:16

Trabzon için hayati önem taşıyan hafif raylı sistem çalışmaları devam ediyor. Yomra-Akyazı arasında çalışacak olan raylı sistem 2018 yılında hizmete girebileceği öngörülüyor.

Trabzon için hayati önem taşıyan hafif raylı sistem çalışmaları devam ediyor. Yomra-Akyazı arasında çalışacak olan raylı sistem 2018 yılında hizmete girebileceği öngörülüyor.

Trabzon Hafif Raylı Sistem’de güzergah çalışmalarının devam ettiğini belirten yetkililer, belirlenen güzergahların ardından proje ihalesinin gerçekleştirileceğini söylediler.

Proje ihalesinin ardından yapım ihalesinin yapılacağına değinen yetkililer, ilk etapta hafif raylı sistemde 5’er araçlık 15 vagonun yolcu taşıyacağını söylediler.

Kaynak http://www.reklam_link.com/2017/01/trabzonda-rayli-s ...yapiliyor/

sayfa 20
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 181920
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET